centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

centralny zamek

Post autor: wojti2001 » czw wrz 14, 2006 14:16

Rzecz dzieje sie w golfie mk III z seryjnym centralnym zamkiem 96rocznik. Bede montowal auto alarm i chce, aby alarm zamykal, otwieral centralny i teram mam pytanie. Czy ten zamek posiada jakas centralke (jesli tak to gdzie ona sie znajduje?), czy jesli jej nie ma to jak to dziala i gdzie sie wpiac?? Centralka ma dwa piny na otwarcie i zamkniecie.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 16:55 przez wojti2001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Re: [mkIII] centralny zamek

Post autor: Christopherek » czw wrz 14, 2006 14:35

wojti2001 pisze:Rzecz dzieje sie w golfie mk III z seryjnym centralnym zamkiem 96rocznik. Bede montowal auto alarm i chce, aby alarm zamykal, otwieral centralny i teram mam pytanie. Czy ten zamek posiada jakas centralke (jesli tak to gdzie ona sie znajduje?), czy jesli jej nie ma to jak to dziala i gdzie sie wpiac?? Centralka ma dwa piny na otwarcie i zamkniecie.

pozdrawiam
centralka od zamka jest pod kierownicą tam gdzie bezpieczniki,tylko że za nimi.bynajmniej u mnie jest w takim miejscu


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: wojti2001 » czw wrz 14, 2006 14:43

A masz moze jakis schemat gdzie podlaczyc?? Mam dwie ksiazki do obslugi MK III w jednej nie ma tego schematu a w drugiej nie ma schematow :/



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » czw wrz 14, 2006 15:03

wojti2001 pisze:A masz moze jakis schemat gdzie podlaczyc?? Mam dwie ksiazki do obslugi MK III w jednej nie ma tego schematu a w drugiej nie ma schematow :/
no niestety nie posiadam żadnych schematów,bo nigdy nic sam nie robię w elektryce gdyż mam znajomego elektryka który z prądem w aucie wszystko mi robi.ale napisz może PW do djtoma-może on coś gdzieś znajdzie


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 14, 2006 15:23

Masz seryjną blokadę w tym aucie? Bo jeśli tak to centralka od niej jest z przodu jak kolega wyżej pisał. Natomiast centralka od zamka jest pod prawą tylną lampą, w jednym pudełku z pompką. A z alarmem wpinasz się w słupku drzwiowym w kable szaryy i zielony - sterowane plusem, użyj szukajki bo sto razy o tym było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: wojti2001 » czw wrz 14, 2006 20:55

w slupek pomiedzy drzwiami??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 14, 2006 21:07

Nie. Przedni słupek drzwi przednich koło zawiasów. Kabelki wychodzą tam z drzwi w mieszku i wchodzą do środka. Dobierasz się tam do nich odkręcając wpierw uchwyt od maski i odchylając wykładzinę. Zresztą w tym miejscu do wszystkich kabli potrzebnych do montażu alarmu się dobierzesz, bo tuż tuż masz skrzynkę bezpieczników i przekaźników. Oczywiście tak jest najprościej, ale możesz do poszczegolnych kabli dobierać się gdzie indziej na ich przebiegu, żeby potencjalnemu złodziejowi utrudnić. Tyle że ja tam specjalnie nie wierzę żeby to naprawdę chętnemu złodziejowi szczególny problem stwarzało. Za to praca jest o wiele szybsza, jeśli tylko kolory i mniej wiecej lokalizację kabli się zna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » czw wrz 14, 2006 21:34

witam podlacze sie do tematu mam rownierz golfa 3 z centralnym tyle ze mam alarm ( chyba ) orginalny tak przyjechal z niemiec .
Centralny jest na kluczyk , do zamka oczywiscie potrzebny jest nadajnik to rozumiem i pytanie moje - czy mozna dokupic pliota i ten nadajnik i jaki to koszt ??
golf jest 3 drzwiowy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 14, 2006 21:58

Nie jestem pewien ale chyba oryginalnie nie było pilota tylko immobilajzer w kluczyku. Lepiej chyba będzie kupić tani alarm i dołożyć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » czw wrz 14, 2006 22:06

W kluczyku jest bateria i zaroweczka niestety niedziala ale to napewno niejest imobilajzer :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 14, 2006 22:11

No to musisz popatrzeć czy jest czarna skrzyneczka z numerami firmowymi VW w bebechach pod kierą, czy też siedzi tam jakiś dokładany alarm albo w ogóle nic nie siedzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » czw wrz 14, 2006 22:12

wojtek98 pisze:witam podlacze sie do tematu mam rownierz golfa 3 z centralnym tyle ze mam alarm ( chyba ) orginalny tak przyjechal z niemiec .
Centralny jest na kluczyk , do zamka oczywiscie potrzebny jest nadajnik to rozumiem i pytanie moje - czy mozna dokupic pliota i ten nadajnik i jaki to koszt ??
golf jest 3 drzwiowy
Sam sterownik bez alarmu, czas podłączenia góra 15 minut,

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=125402069

Podpinacie +, mase, i dwa piny na otwarcie drzwi i zamknięcie.

Jeśli chodzi o kolory to zielony to - czyli otwieranie, a granatowy + na zamykanie, ja osobiscie mam wsunięty jeden kolo drugiego bez zbędnego cięcia kabli, jak już ktoś wspominał to napewno żadna różnica dla złodzieja jak już się włamie do auta :grrr:

A co do alarmu z centralką polecam coś takiego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=126925424

Mam sam i nie narzekam :okej:

Wrazie problemu z instalacją chętnie pomoge, pisać na PW

PozdroVWka



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: wojti2001 » czw wrz 14, 2006 22:25

Paweł Marek pisze:Nie. Przedni słupek drzwi przednich koło zawiasów. Kabelki wychodzą tam z drzwi w mieszku i wchodzą do środka. Dobierasz się tam do nich odkręcając wpierw uchwyt od maski i odchylając wykładzinę. Zresztą w tym miejscu do wszystkich kabli potrzebnych do montażu alarmu się dobierzesz, bo tuż tuż masz skrzynkę bezpieczników i przekaźników. Oczywiście tak jest najprościej, ale możesz do poszczegolnych kabli dobierać się gdzie indziej na ich przebiegu, żeby potencjalnemu złodziejowi utrudnić. Tyle że ja tam specjalnie nie wierzę żeby to naprawdę chętnemu złodziejowi szczególny problem stwarzało. Za to praca jest o wiele szybsza, jeśli tylko kolory i mniej wiecej lokalizację kabli się zna.
Czy po prostu sie wpiac w te dwa kabelki i bedzie banglac??
Gdzie zazwyczaj sie umieszcza sterownik alarmu w aucie??
Dzieki :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 14, 2006 22:49

M@rcus pisze:to - czyli otwieranie,
ojej zaden minus. Plus na oba!
wojti2001 pisze:Czy po prostu sie wpiac w te dwa kabelki i bedzie banglac??
Gdzie zazwyczaj sie umieszcza sterownik alarmu w aucie??
Dzieki
Będzie działać. Szczegóły wilokrotnie był już na forum poszukaj sobie. A gdzie umieścić centralkę? Twoja sprawa. Możesz schowac gdzie chcesz. Ty masz wiedzieć a nie złodziej przypadkowo czytający ten post. Oczywiście najczęściej montują gdzieś nad skrzynką bezpieczników bo najprościej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości