[Mk3] Sciągniecie kierownicy z Airbagiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

[Mk3] Sciągniecie kierownicy z Airbagiem

Post autor: Ralfii_VR » pt lut 18, 2005 20:26

Mam pytanie, chciałbym zalozyc kierownice sportowa, jednakze mam orginalna z poduchą, czy jest możliwość zdjecia jej i zrobienia "czegos" ???, zeby komputer nie swirował :chytry: , jesli to wazne to pasazer tez ma poduche.



Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » pt lut 18, 2005 20:46

Dobrze sie zastanow, zanim to zrobisz!! Pamietaj, ze poduszka ratuje zycie!!!!!!



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pt lut 18, 2005 22:18

Sa na to sposoby i to bardzo proste zeby oszukac kompa i wielu ludzi jest tak nabieranych bo sprawa jest ciezka do wykrycia nawet przy uzyciu sprzetu pomiarowego - tylko naprawde dobrze sie zastanow czy ta sportowa kierownica jest tab wazna i konieczna ;) ja bym tego nie robil. Kolega Dziadoo ma 100% racji.

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
Panek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 12, 2004 13:41
Lokalizacja: Łomianki/Wawa/Slupsk

Post autor: Panek » sob lut 19, 2005 18:28

a ja chcialbym zdjac poduche na chwile bo musze kierownice ustawic na wprost wie ktos jak to zrobic???chyba ze da sie bez sciagania kierownicy przywrocic ja do pionu


..::!!!!najlepsza muzyka to ryk silnika!!!!::..

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob lut 19, 2005 18:42

Panek pisze:a ja chcialbym zdjac poduche na chwile bo musze kierownice ustawic na wprost wie ktos jak to zrobic???chyba ze da sie bez sciagania kierownicy przywrocic ja do pionu
nie da się tego zrobić bez zdjęcia kierownicy. musisz odlaczyc akumulator. potem za kierownica odkrecic 2 imusowe śruby - 5mm. potem wyciągasz airbag. kierownice odkręcasz kluczem nasadkowym chyba 24 mm. musisz uważać na taśme poduszki, najlepiej nie zmieniaj położenia taśmy w zwijaczu za kierownicą i osłonie przy kierownicy, bo można ją łatwo uszkodzić.



Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » sob lut 19, 2005 20:20

Rafał jesli masz poduche i wszystko dziala to nie kombinuj. Niech zostanie oryginalna z poduchą. Wiem, że oryginalna kiera jest duza a sportowa wygląda o wiele fajniej ale pamiętaj, że oryginalna kiera z poduchą może ci kiedyś uratować życie a sportowa nie.


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » ndz lut 20, 2005 01:47

ku_bi pisze:
Panek pisze:a ja chcialbym zdjac poduche na chwile bo musze kierownice ustawic na wprost wie ktos jak to zrobic???chyba ze da sie bez sciagania kierownicy przywrocic ja do pionu
nie da się tego zrobić bez zdjęcia kierownicy. musisz odlaczyc akumulator. potem za kierownica odkrecic 2 imusowe śruby - 5mm. potem wyciągasz airbag. kierownice odkręcasz kluczem nasadkowym chyba 24 mm. musisz uważać na taśme poduszki, najlepiej nie zmieniaj położenia taśmy w zwijaczu za kierownicą i osłonie przy kierownicy, bo można ją łatwo uszkodzić.
Cze
a tak a propo to dlaczego masz źle ustawioną kierownicę jeżeli miałeś bliskie spotkanie np. koła z krawęrznikiem to trzeba ustawić geometrię kół po pierwsze po to żeby ci nie zjadło opon, a po drugie geometrią ustawia się też położenie kierownicy i nie trzeba wcale jej zdejmować :grin: :bigok:


Kazek

Czy ktoś zna jakieś stronki poświęcone motocyklom M-72

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lut 21, 2005 11:14

kaz pisze:
ku_bi pisze:
Panek pisze:a ja chcialbym zdjac poduche na chwile bo musze kierownice ustawic na wprost wie ktos jak to zrobic???chyba ze da sie bez sciagania kierownicy przywrocic ja do pionu
nie da się tego zrobić bez zdjęcia kierownicy. musisz odlaczyc akumulator. potem za kierownica odkrecic 2 imusowe śruby - 5mm. potem wyciągasz airbag. kierownice odkręcasz kluczem nasadkowym chyba 24 mm. musisz uważać na taśme poduszki, najlepiej nie zmieniaj położenia taśmy w zwijaczu za kierownicą i osłonie przy kierownicy, bo można ją łatwo uszkodzić.
Cze
a tak a propo to dlaczego masz źle ustawioną kierownicę jeżeli miałeś bliskie spotkanie np. koła z krawęrznikiem to trzeba ustawić geometrię kół po pierwsze po to żeby ci nie zjadło opon, a po drugie geometrią ustawia się też położenie kierownicy i nie trzeba wcale jej zdejmować :grin: :bigok:
ofkos
jezeli nie byla zdejmowana to jedz na stacje diagnostyczna ustawia ci kiere tak aby bylo ok nie kombinuj ze zdejmowaniem !!



Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » pn lut 21, 2005 12:00

Chyba, że ktoś kiedyś opuszczał silnik i wysuną się drazek kierowniczy co spowodowało, że kierownica się przekreciła - wtedy trzeba raczej tak samo opuszczac silnik i ustawiać na drażku bo za pomocą tych srub na kierownicy się chyba nie da idealnie ustawić kiery. :chytry:


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pn lut 21, 2005 12:06

Proponuję tutaj zajrzeć, jest opis jak zdjąć : http://vwgolf.pl/porady/poducha/

A moim zdaniem taka poduszka wcale nie musi uratować życia przy wypadku... nie wiadomo, czy ona w ogóle jeszcze po tych kilkunastu latach działa... sprawdzałeś, czy nie jest ona wystrzelona w ogóle? :D
Sprawdzałeś, czy nie masz czujnika odłączonego? ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » pn lut 21, 2005 16:22

ygd pisze:Proponuję tutaj zajrzeć, jest opis jak zdjąć : http://vwgolf.pl/porady/poducha/

A moim zdaniem taka poduszka wcale nie musi uratować życia przy wypadku... nie wiadomo, czy ona w ogóle jeszcze po tych kilkunastu latach działa... sprawdzałeś, czy nie jest ona wystrzelona w ogóle? :D
Sprawdzałeś, czy nie masz czujnika odłączonego? ;)
moje poduchy sprawdzalem rok temu sa ok, koles z ASO powiedzial mi ze przez 15lat moje poduchy beda sprawne w 100%, potem powinienem je raz w roku serwisowac, czyli mam jeszcze 4 lata :chytry:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn lut 21, 2005 20:28

ygd pisze:Proponuję tutaj zajrzeć, jest opis jak zdjąć : http://vwgolf.pl/porady/poducha/

A moim zdaniem taka poduszka wcale nie musi uratować życia przy wypadku... nie wiadomo, czy ona w ogóle jeszcze po tych kilkunastu latach działa... sprawdzałeś, czy nie jest ona wystrzelona w ogóle? :D
Sprawdzałeś, czy nie masz czujnika odłączonego? ;)
każda poducha ma swoją datę "ważności" do której musi zadziałać - umieszczona jest ona na nalepce kontrolnej z drugiej strony poduchy



Awatar użytkownika
Panek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 12, 2004 13:41
Lokalizacja: Łomianki/Wawa/Slupsk

Post autor: Panek » pn lut 21, 2005 22:53

poducha jest sprawna,natomiast po ustawieniu geometrii minimalnie o jeden zabek trza by bylo ja do pionu przywrocic bo deko na prawo pochylona mi zabardzo nie pasuje


..::!!!!najlepsza muzyka to ryk silnika!!!!::..

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt lut 22, 2005 07:37

Panek pisze:poducha jest sprawna,natomiast po ustawieniu geometrii minimalnie o jeden zabek trza by bylo ja do pionu przywrocic bo deko na prawo pochylona mi zabardzo nie pasuje
więc przestaw ją - YGD podał link do porady :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości