[MK3 1.8 ABS] jak wymienic pasek rozrzadu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » ndz wrz 10, 2006 19:25

Jak będe miał golf na warsztacie na wymiane paska to zrobie zdjęcia co i jak po kolei i je wstawie . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Samael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:30
Lokalizacja: się bierze światlo w lodówce?

Post autor: Samael » wt wrz 12, 2006 18:11

szybkie pytanko: sruba mocujaca kolo pasowe na walku razrzadu ma gwint prawy czy lewy?
jezeli prawy to nie wiem co sie dzieje ale odkrecic jej sie nie da, wykonalem przyrzad na wzor tego z ksiazki i nie moge tej sruby odkrecic.

EDIT: Sruba ma gwint prawy, przyrzad sprawuje sie bardzo dobrze
Ostatnio zmieniony wt wrz 12, 2006 19:56 przez Samael, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » wt wrz 12, 2006 19:29

Samael pisze:sruba mocujaca kolo pasowe na walku razrzadu ma gwint prawy czy lewy?
Prawy.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Fox 666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 17:35
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Fox 666 » wt wrz 12, 2006 22:27

Witam, przy wymianie rozrządu proponuję odrazu zainteresować się pompą wody. Ja u siebie wymieniłem bo miała lekki luz i odrazu poprawiła się temp. pracy silnika.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn sty 08, 2007 00:09

zdecydowalem sie wczoraj na wymiane paska i uzylem jak pies w deszczu , 1 problem to odpowiedni klucz , potem walczylem kilka godzin z odkreceniem sroby , blokowanie paska na walku glowicy zakonczylo sie zerwaniem zebow na pasku doslownie masakra
mialem dwa kompresorki jeden do 8 bar i klucz pneumatyczny ale i tez pupa tak mocno dokrecona sroba ze nawet nie drgnela , zrobilem inny kompresor i przy 16 barach sroba sie poddala , w sobote o 13 zaczolem odkrecac a dzis po 16 udalo mi sie ja odkrecic , i mowie sobie teraz to juz z gorki ale mylilem sie na rysunku ladnie bylo pokazane jak na dole sa znaki ustawione , tylko problem w tym ze w zaden sposob nie moglem podejzec czy znaki stoja jeden w drugi tyle co bylo widac to tylko z gory ale wiadomo ze dokladnie to sie z tej pozycji nie zobaczy , moze wina tego jest ze mam zawieszenie obnizone i dla tego od dolu nic ne moglem zobaczyc ? ale udalo sie jakos ustawic i jest teraz rakieta , chyba ktos wzesniej walnol sie o zabek lub dwa bo autko jest teraz bardziej dynmiczne
przestrzegam tych co maja checi sie brac a nie maja pneumatyka bo z srobami jest roznie i potem tylko zostanie pchanie do mechanika :D
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » pn sty 08, 2007 09:37

Fox 666 pisze:wymieniłem bo miała lekki luz i odrazu poprawiła się temp. pracy silnika
A to ciekawe - wpływ luzu łożyskowania pompy na temperaturę pracy silnika. :kac:
Może ktoś napisze pracę doktorską na ten temat :grin:

Sorry, ale nie mogłem sie powstrzymać :jezor:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 432 gości