[mk4] problem z elektryką szyby kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

[mk4] problem z elektryką szyby kierowcy

Post autor: chomik80 » sob wrz 09, 2006 10:56

Wsiadając do auta dzień przed wakacjami troche mocniej trzasnęło mi się drzwiami i uslyszalem jakieś stuknięcie w drzwiach.
Olalem to i pojechalem do domu.
Chcąc zamknac okno zdziwilem sie gdy zamknelo mi sie do polowy i ponownie samo otwarło.POjechaelm do elekttryka a on ze w MK4 to nie tylko trza rozkrecic bok ale trzeba tez wyciagnac calą płyte, ktora do tego wszystkiego jest zanitowana i poskręcana.POstanowilem sam ją zamknąć i ze jetem w posiadaniu climy pojecahc na wakacje nie otwioerajac okna.
Zeby ja zamknac musialem pomagac sobie ręką podciągając szybe i zakykac ją po malutkich kawalkach.
Okno otwieralo mi sie bez zarzutow tylko zamykanie bylo klopotliwe.Moglem jednak otwirzyc dajmy na to 7 cm to pozniej dalo rade zamknac normalnie ale jak zjechala za daleko to lipa. Dobra streszczam sie...
elektryk rozkęcil mi to wczoraj i okazalo sie ze rozpadl mi sie pewien plastik , jak on to powiedzial bolączka golfow i akis tam jeszcze aut poniewaz nie da sie tego kupic.
Można owszem kupic całą płytę za 800 :] albo szyny z takimi bajerami sa tansze tylko ze te szyny są zanitowane takze troche babrania w tym jest.
mMialem o tylko szczescia ze wszystko jets okej z linkami . Plastik mi ma pospawac bo innego wyjscia ponoc nie ma
Nie wiem dlaczego Vw nie prowadzi sprzedarzy takowych plastikow...tzn wiem czemu ;)
Aktualnie szybe mam zablokowana , nie dziala mi central i nie graja lewe glosniki . Czyli fura kuleje mi na lewą nogę...

pozdrówki

[ Dodano: Sob Wrz 09, 2006 10:58 ]
Troche zle sie wyrazilem...
Aktualnie elektryka i central nie dziaja bo nie mam plyty w drzwiach tylko plastiki mi przykręcił.
Pękła na pewno taka biała plastikowa kostka co łączy sie z jakąś metalową częścią. której nie mozna ponoc nigdze dostac ...przynajmniej nowej ...więc bedzie mi to spawał

O zestawach naprawczych nie slyszalem , rozejrze sie z ciekawosci

:pub:



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob wrz 09, 2006 10:58

Jest zestaw naprawczy do IV. Może te plastykowe łapy trzymające szybę popekały.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=124680692

Być może coś jest nie tak ze sterownikiem centralnego zamka i elektrycznych szyb? Nie pamiętam czy moduł komfortu tez nie jest odpowiedzialny za elektrykę szyb, ale chyba tak.


FORD
Fix Or Repair Daily

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » sob wrz 09, 2006 11:27

Jest tam ten palstik !! Widze skubańca !! :]
...kurde troche za pozno napisalem bo koles mi to juz jakos zrobi (zespawa)
...na przyszlosc bede pamietal ze cos takiego jest.
W sumie mog;bym to kupic tylko ze potrzebuje tylko ten malu plastik

dzieki !!

[ Dodano: Sob Wrz 09, 2006 11:28 ]
Smaczny pisze: Być może coś jest nie tak ze sterownikiem centralnego zamka i elektrycznych szyb? Nie pamiętam czy moduł komfortu tez nie jest odpowiedzialny za elektrykę szyb, ale chyba tak.
jak juz pisalem to nie mankament tylko nie mam aktualnie calej plyty w drzwiach



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob wrz 09, 2006 11:34

Jest tam ten palstik !! Widze skubańca !! :]
:)
...kurde troche za pozno napisalem bo koles mi to juz jakos zrobi (zespawa)
Ciekawe ile za to weźnie, jak bardzo tanio to niech zrobi, a jak wyjdzie podobnie to zawsze możesz się przeciez wycofać :)
dzieki !!
Nie ma sprawy :bigok:


FORD
Fix Or Repair Daily

Boogie

Post autor: Boogie » ndz wrz 10, 2006 13:18

Gostek z Allegro kłamie. W serwisach można dostać zestawy naprawcze w skład których wchodzi: "zwijarka, linki i "łapy", ale UWAGA UWAGA UWAGA łapy te sa wykonane z odlewu aluminium/ czy tam duraluminium. Sa 100 000 razy lepsze od plastyku.
Cena zestawu o ile dobrze pomne to około 150 zł. Owszem w serwisie, jak do nich zadzwoniłem zaproponowali mi "pełny zestaw" to jest zwijarka, linki łapy, szyny i blacha wszystko już poskręcane do kupy za jakies 550 zł. Ale od słowa do słowa okazało się, że jest i zestaw naprawczy taki jak podałem na początku.

Aaaa zapomniałbym, ja kupowałem PL do 5-drzwiowego, ale myśle, że jest do każdych drzwi, bo facet mnie pytał, czy 3-drzwiowe, czy 5-drzwiowe nadwozie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości