MK2 Benzyna cieknie na świecę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

MK2 Benzyna cieknie na świecę

Post autor: Szwagier79 » pt wrz 08, 2006 01:38

Obrazek
Na obrazku zaznaczyłem skąd cieknie bena na pierwszą od prawej strony świecę zapłonową.Co na to można poradzić?Wystarczy wymienić uszczelkę w tym...nie wiem nawet jak ,to się nazywa :crazy: Pomoże mi ktoś? :(


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt wrz 08, 2006 08:38

tak jest to bardzo niebezpieczne !!!!!! musisz nie zwłocznie usunąc usterkę !!!!! najlepiej jak rozkręcisz to coś wyjmiesz uszczelke ORING i weżmiesz z soba napewno znajdą odpowiednik tylko nie uszczelniaj silikonem benzyna go i tak rozpuści !!

[ Dodano: Pią Wrz 08, 2006 08:39 ]
jest to chyba jakis zwór zwrotny lub separator



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt wrz 08, 2006 10:59

Wygląda na to, że masz pompę paliwa we włoskim zamienniku (oryginalna jest pierburga, zawalcowywana a nie skręcana na 6 śrubek).

Po tym co zaznaczyłeś, jeżeli nie jest to spływające paliwo z nieszczelnie założonego węża górnego (i spływa w dół), to cieknie spod membrany - albo pękła, albo śrubki się poluzowały. Trochę gimnastyki, odpowiedni śrubokręt i z czuciem spróbuj dokręcić pokrywę pompy (6 małych śrubek) o dosłownie 1/6-1/12 obrotu. Te włoskie pompy czasem tak mają, po 2 miesiącach od założenia też dokręcałem i do dzisiaj jest oki. Jak to nie pomoże, albo jest tak, że już paliwo dostaje się do oleju (przez pękniętą membranę i popychacz pompy paliwa) to pompa do wymiany, bo do włoszczyzny nie widziałem zapasowej membrany - pompa ok. 50-60 zł "włoszczyzna", pierburg 10 razy tyle :).



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » pt wrz 08, 2006 11:08

Zaraz biorę się za sprawdzanie

Chyba naprawione.Dokręciłem śrubki i gra :) Ręką macałem i żadnej cieczy nie wyczułem.Nawet po jeździe autem.
Będę teraz przez następnych parę dni kontrolował.Mam nadzieję,że nie poluzują się znowu.
Dzięki za pomoc :pub:


Moher nie jest trendy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości