[MK3 1.6] 75km-spala w trasie ok10l

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt wrz 05, 2006 09:45

Jesli sonda lambda jest padnieta to komputer przechodzi w tryb awaryjny - zazwyczaj to powoduje podwyższone spalanie. Inna możliwość, że padł jakiś czujnik temperatury i jechałeś "na ssaniiu". Jakie autko ma osiągi - i czy pali równo ??
Najlepiej podpiąć się pod komputer i zobaczyc jakie ma błędy. No i jest jeszcze ostatnia możliwość ... za ciężka noga ;)


TDPower

Awatar użytkownika
Volf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 09, 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Volf » wt wrz 05, 2006 10:22

Też stawiałbym na sondę lub czujnik temp. Tylko że jak u mnie był padnięty czujnik to były potworne problemy z odpalaniem(pokazywał na kompie -9 st). Jeżeli jesteś z tego Złotowa koło Piły to jak chcesz to dam Ci namiar na gościa w Szczecinku który sprawdzi Ci co jest przyczyną spalania.



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » wt wrz 05, 2006 10:31

sprawdź kompresje w cylindrach.może czas na pierścienie?


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » wt wrz 05, 2006 10:56

Ja nie tak dawno temu zamieściłem bardzo podobny temat, też sie głowiłem co może byc przyczyną tego ze moj 90 konny golf pali trasie 8-9 litrów. W moim przypadku wymiana świec i kablki pomogła i teraz jest juz ok.

Jesłi chodzi o podwyzszone spalanie to faktycznie, powinienes najpierw sprawdzić sonde lampde. I nie musisz od razy jechać do servisu VW i płacic 150 zł albo i wiecej za głupie podlączenie. Jedz do pierwszego lepszego auto service zeby ci sprawdzili spaliny ( mi to zrobili za darmo ). Tam dokladnie widac w jaki sposob pracuje sonda. Jesli wymieniles filtry i swiece to jest to moim zdaniem jedyna przyczyna.

Co do tego jak zmierzyc ile auto spaliło to najlepszy na pewno sposob jest zalanie do pełna i ponowne zalanie po np 100 kilometrach. Wt edy zobaczysz idealnie ile ci auto spaliło. Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości