[MK3 1.4 97] Problem z brzęczykiem świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » pn lut 28, 2005 23:23

Poszperam jutro w dokumentacji jak cos znajde odezwe sie.



Awatar użytkownika
owsikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr lip 06, 2005 11:37
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Post autor: owsikk » ndz wrz 03, 2006 22:44

Witam, mam golfa 1.4 z 96'. Miałem podobny problem do "janeq75". Po przeczytaniu tego posta troche mi zaświtało i godzine temu poleciałem do garażu sprawdzić. Rzeczywiście ze stacyjki wychodzi przewód który jest wykorzystany do sterowania radia i brzęczyka. U mnie przy radiu zmostkowany był przewód zółty z czerwonym (zmostkowałem po to żeby radio grało bez kluczyka w stacyjce). Obwód sie zamykał przez zasilanie radia i dawał ciągle napięcie na brzęczyk (tak jakby kluczyk był w stacyjce) i dlatego brzęczyk nie działał. Zmostkowałem w innym miejscu i brzęczyk działa. Jak "janeq75" ma jeszcze tego golfa to ja bym proponował w pierwszej kolejności odpiąć radio z kostek i zobaczyć co wtedy sie stanie. Mysle że coś tam jest zamieszane. Jak sie podejmiesz to daj znać, służe pomocą.



janeq75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:12
Lokalizacja: Chojna

Post autor: janeq75 » pn wrz 04, 2006 20:47

Witam.Z problemem tym poradziłem sobie dość niedawno, po wizycie znajomego elektryka.Otoż w stacyjce znajduje się plastykowy element ze stykami i sprężynkami.Jest on odpowiedzialny za wszystkie procesy stykowe.Ow element jak się dowiedziałem należy do dość wadliwych.Koszt jego to 20 euro.Po wymianie samochod płynnie odpala ,nie ma potrzeby mocnego dociskania kluczyka, no i zniknął problem z brzęczykiem. POZDRAWIAM janeq75



tomek-jasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:42
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomek-jasiek » ndz lip 12, 2009 22:05

witam panowie!! ja mam takie pytanie! mi przestal dzialc brzeczyk i myslalem ze on sie saplil kupilem nowy w serwisie i niedziala! natomiast jak go delikatnie wloze i poruszam to sa momenty ze zabrzeczy! oc to moze byc?? prosze o rday bo czesto zapominam wylaczyc swiatel!!!! najchetnie bym prosi o wiadomosc na pw! z gory doiekuje!!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lip 13, 2009 21:18

Ale odkop.... Przyczyna pewnie taka, jak u kolegi wyżej. Odłącz radio i ewentualnie jakieś nieoryginalne połączenia przy radiu i wtedy sprawdź.



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pn lip 13, 2009 21:23

Macie tu temacik (alternatywa ale działa)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=228185 :bajer:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 282 gości