vw golf - chlodzenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarnyjk

Post autor: czarnyjk » pn paź 11, 2004 11:19

No to troche nowosci, mianowicie wymienilem termostat i o zgrozo problem sie zwiekszyl, stary termostat nie trzymal i otwieral sie wczesniej. Niestety jadac uklad chlodzenia zachowuje sie jak by sie sam zapowietrzal. Zaobserwowalem ze wariuje jak go troche przeciagne (bardziej sie nagrzewa). ???



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » pn paź 11, 2004 11:54

ja bym sprawdzil chlodnice;), pozatym napisz jak wyglada sytuacja w zbiorniczku wyrownawczym, czy jest dobry powrot tym cienkim wezem??



czarnyjk

Post autor: czarnyjk » pn paź 11, 2004 12:05

Chłodnica była sprawdzana i jest ok nie ma niedrożnych kanałów. Co do zbiorniczka powrot jest w porzadku przepływa nim płyn. Musze jeszcze sprawdzic czy szczelna jest zakretka. Gdyż to chyba ona jest odpowiedzialna za wytworzenie cisnienia.



czarnyjk

Post autor: czarnyjk » pn paź 11, 2004 18:57

Niestety nie trzyma mi zakretka od zbiorniczka wyrównawczego, czy wszystkiemu może być winna własńie ona dlatego że nie trzyma ciśnienia ?
Jakie powinno być ciśnienie w układzie chłodzenia???



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pn paź 11, 2004 22:39

Dokladnie tak. Ostatnio spotkalem sie z tym problemem w 1.8 16V W koreczku podwinol sie oring przez co nie trzymal cisnienia i "wywalalo" plyn. Teraz wszystko jest ok.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » pn paź 11, 2004 23:51

korek powinien się otwierać przy ciśnieniu 1,2 ... 1,5atm. ale jest przyrząd do sprawdzania szczelności korka : VW1274 -- :grin:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

czarnyjk

Post autor: czarnyjk » wt paź 12, 2004 22:00

No i rzeczywiście podwinal sie oring, poprawiłe, i jak narazie wszystko lato jak ta lala i mam nadzieje ze nie bede miał nieprzyjemnych dalszych niespodzianek



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » pn lut 14, 2005 12:14

u mnie tez tak jest ale nei wyrzuca mi plynu tylko korek sie tak 'slini' najpierw wymianilem korek /poprzedni nie maim uszczelki pod spodem/ potem okazalo sie ze mama dziure w chlodnicy teraz wstawilem nowa i dajel sie slini....wiec co to mzoe byc uszczelka pod glowica czy termostat ??


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości