jak ustawic kierownice VW III?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

jak ustawic kierownice VW III?

Post autor: speede » czw lut 17, 2005 12:08

Witam, chcialbym ustawic rowno kierownice bo jak jade prosto to jest troche skrecona w lewo, troche mi nie wygodnie. Moze ktos kiedys zdejmowal i da sie jakos ja przesunac na rowno. :). Bardzo dzieki za odpowiedz.



Mario-123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 10, 2004 00:49
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Mario-123 » czw lut 17, 2005 13:03

wystarczy poszukać na forum.....i już. Co prawda główny temat jest trochę inny ale zahacza o Twój problem.

http://vwgolf.pl/porady/poducha/

nie musisz zdejmować obudowy kierownicy.



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw lut 17, 2005 14:06

jak nie masz poduchy to sprawa jest banalna. ściągasz tą osłonke od klaksonu tylko delikatnie i równo bo pourywasz zaczepy klaksonu. pózniej odkręcasz śróbe i ustawiasz sobie kierownice na wielowpóście tak jak chcesz. pózniej zakręcasz śróbe zakładasz obudowe klaksonu i gotowe :bajer:



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » czw lut 17, 2005 14:34

dzieki , nie mam poduchy, chodzi mi tylko zeby kierownice troche obrocic w lewa strone. A jak ten plastyk zdiac gorny z zaczepow? :) zeby nie ulamac nic. A pozniej widac ta srube i tylko ja odkrecic i kierownica zejdzie? Wielkie dzieki



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » czw lut 17, 2005 14:56

najpierw to ustaw zbieżność bo to pewnei dlatego mas zkrzywo kierownice. Potem się weź za kiere.
Jesli nikt mocno nie grzebał to po co miałby zdejmowac keirownice. Zrób zbierzność



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw lut 17, 2005 19:13

właśnie to będzie zbieżność :bigok:



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw lut 17, 2005 23:08

no niekoniecznie zbiezność. ja sobie zbiezność ustawiałem i pózniej i tak musiałem sobie kiere o ząbek na wielowpóście przestawić bo troszke było krzywo. ale jak ci fury nieściąga jedzie prosto i opon nietnie to niema sęsu ustawiać zbieznośći by kiera była prosto. wystarczy przestawić i wszystko będzie dobrze. a tą obubowe klaksonu musisz zdecudowanie ale pamiętaj równomiernie podnieśc do góry i tam będzie śruba. odkręcasz przestawiasz i problem z głowy. pozdro



dino84

Post autor: dino84 » czw lut 17, 2005 23:33

No wlasnie i ja mam przesunieta kierownice. Zaczelem grzebac, ale tak mysle ze sama sie nie przekrecila tylko pewnie zbieznosc zle jest ustawiona. Druga sprawa jest taka ze nie moge sie przybrac aby pojechac i ja ustwawic :)
A jesli kierownica czasami drży i sciaga fure na jedna strone to przyczyna moze tkwic w owej zbieznosci??



dino84

Post autor: dino84 » czw lut 17, 2005 23:39

Kurde kto pozwolil robic fotki w moim golfiku?? :jezor:
Identyko radio, tylko moj ma niebieski kokpit :)



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pt lut 18, 2005 13:22

a ile kosztuje ustawienie zbieznosci? mniejwiecej. POza tym jak mnie sciaga w lewo i kierownica jest w lewo przesunieta to ustawienie zbieznosci nie wyoristuje tego, bede musial i tak rozkrecic. Tylko jak sie zdejmuje tenm klakson>? Moze wie ktos to dzieki za porade. Przypominam golf 3. Thx, zbieznosc bede musial tez zrobic.



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » pt lut 18, 2005 13:41

speede pisze:a ile kosztuje ustawienie zbieznosci?.

za całość 40zł


_the orange beast_

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pt lut 18, 2005 22:52

Ludzie dajcie spokój. Najpierw ustawiajcie zbieżność potem ewentualnie jeśli to nie pomoże zdjąć kierownice i ustawić dobrze



maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: maruder » wt wrz 29, 2009 14:59

Temat stary, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum na jeden problem...Mianowicie po takiej właśnie regulacji kierownicy na drugi dzień zaczęła wibrować na wolnych obrotach :grrr: Gdy przytrzymam delikatnie ręką to przestaje, gdy się dobrze rozgrzeje silnik i podskoczą obroty to też rzadziej drży...Silnik to zwykły 1.9d wolnossący i słyszałem że od nich przechodzi więcej drgań...ale tak nie było dopóki się nie wziąłem za regulację. Czy ktoś wie co się mogło poluzować? Mo jakaś tuleja czy coś? Dodam, że by odkręcić tą nakrętkę musiałem użyć sporej siły :goof: i może coś się naruszyło przy kolumnie. Czytałem na forum, że mieli już niektórzy takie objawy ale nie bardzo wiedzieli co zrobić z tym fantem. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » wt wrz 29, 2009 16:06

Poprostu drgania osiągają taką samą częstotliwość jaka wystarcza do drgania kierownicy. Przykręć wszystko jeszcze raz, szczególnie jeśli odkręcałeś stacyjke (jeśli odkręcałeś ją podczas innych czynności)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości