MK3 Drgania i dziwne odglosy przy przyspieszaniu. Pomóżcie!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

MK3 Drgania i dziwne odglosy przy przyspieszaniu. Pomóżcie!

Post autor: Pienios » ndz wrz 03, 2006 21:50

Mam dziwny porblem na który nie moge znalezc jednoznacznego rozwiazania. Otóż mam mocno niepokojące drgania i cykliczne wibracje podczas przyspieszania i pokonywania wzniesien na 4 i 5 biegu. Wymieniłem przdnia poduszke na silniku bo mechnik stwierdzil ze sie zuzyla. nic nie pomoglo. Niedawno wymienialem rozwnież przegub wewnetrzny. Dziwnym jest tez fakt ze te drgania pojaiwaja sie po rozgrzaniu silnika, na malych dystanasach sa nie odczuwalne a im dluzsza tras tym bardziej sie to nasila. Mechanik rzucil haslo ze to skrzynia, skoro po rozgrzaniu sie to pojawia. Ja nie mam pomyslu, wymienie wszystkie poduszki pod silnikiem ale skoro po wymianie jednej nic sie nie zmienilo to mysle ze to nie to.
Moze ktoś mial podobny problem, bo niestety przypuszczam ze to jednak skrzynia bo objawy dzwiekiem przypominaja jakby bylo cos luznego i przy predkosci powyzej 90 zaczyna wpadac wibracje tylko podczas przyspieszania. Pomóżcie bo nie wiem co z tym dalej robic a wymiana skrzyni raczej mi sie nie usmiecha bo jezeli to nie tto to szkoda kaski i niestety bede sie musial rozstac ze golfikiem a tego bym nie chcial bo dobrze mi sluzy:)P) :hehe:
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2007 20:39 przez Pienios, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: MK3 Drgania i dziwne odglosy przy przyspieszaniu. Pomóżc

Post autor: Cefaloid » ndz wrz 03, 2006 21:58

Skrzynia by wg mnie szumiała, wyła albo terkotała.
Przy przyspieszaniu cały zespół silnik - skrzynia się trochę przekręca i może coś wtedy stuka.

Zrób tak:
podnieś klapę złap za silnik i zacznij nim szarpać w przód i tył. Jak są luzy może coś zauważysz. Drugi test (na poduszki) zaciąg ręczny i próbuj na zmianę ruszyć w przód i tył. Jak masz wybite powinno nieźle stukać.

Wymień 2 pozostałe poduszki i sprawdź tez luzy na układzie wydechowym - może się rury tłuką jak się depnie na gaz.


Konto usunięte.

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz wrz 03, 2006 23:07

Mam taki zamiar ale z tymi tylnymi nie jest to taki prosty temat. Przednia wymienilem sam, bo lubie pogrzebac w wolnej chwili przy aucie takie hobby, ale tylnych nie rusze, przynajmniej na lewa nie mialem sposobu przy tym sprzecie jakim dysponuje wiec zostaje mechanik. No chyba ze na tylne jest jakas recepta jak do tego poedjesc i jak je wyjac.
Skrzynia raczej nie szumi ale mozna powiedziec ze cos chrubocze cyklicznie z odstepami i tylko przy przyspieszaniu, przy tym drgania przenosza sie na podloge...., gdy puszczam gaz cichnie. Co do wydechu to wszystko wyglada na spasowane wiec sam juz nie wiem.
Jak znacie sposoby na wymiane poduszek z tylu napiszcie moze uda mi sie z tym samemu uprac a dalej zobaczymy. Zawsze to jedna przyczyna mniej i mniejsze koszta naprawy bo mechanik nie zarobi;)

[ Dodano: Pon Wrz 04, 2006 23:25 ]
Przed chwila smigalem autkiem i sie mocno zaniepokoilem strasznie sie trzesie i drzy pod macha cos. anwet na luzie na wcisnietym sprzęgle az czuje drgania na pedale na wolnych obrotach. Cholera po wymianie przedniej poduszki jakos gorzej jest niz bylo co prawda silnik tak nie lata jak wczesniej i plynniej sie rusz ale ogolnie jest nie fajnie mocno mnie to martwi wymienie poduszki pozzostale i mam nadzieje ze bedzie ok inaczej bede wkur... bo nadal nie bede widzial o co chodzi.
Cefaloid pisze:podnieś klapę złap za silnik i zacznij nim szarpać w przód i tył. Jak są luzy może coś zauważysz. Drugi test (na poduszki) zaciąg ręczny i próbuj na zmianę ruszyć w przód i tył. Jak masz wybite powinno nieźle stukać.
tak tez zrobilem u mechanika tzn on to sprawdzal i wlasnie on powiedzial o przedniej i ewentualnie lewej, ale wymienie wszystkie co prawda nic nie stulkalo raczej ale silnik zaje... latal.

[ Dodano: Czw Sty 18, 2007 02:18 ]
Wymieniłem poduszki komplet silnik dalej ma wibracje na wolnych i przy stalej jezdzie ale ten temat to inna sprawa wychodzi na to ze cos w silniku albo ze sprzeglem jest nie tak, przynajmniej tak pisza inni co maja ten problem z wibracjami silnika. Natomiast przy przyspieszaniu jest nadal nie dobrze na wysokich biegach 4 i 5 slychac i czuc drgania i cykliczne wibracje przy obciazeniu. Ostatnio kolega siedzacy jako pasazer powiedzial ze podloga drzy przy przyspieszaniu ja tez na miescu kierowcy czuje to na nadkolu. Nie wierze ze nikt nie mial takiego problemu??? obstawim przeguby. Jeden wew juz wymienilem bo mialem drgania na kierownicy i jest teraz ok. Czyzby to byl drugi przegub wew. No i chyba zewnetrzne rowniez bo czuje na podlodze po lewej stronie drgania choc przeguby nie klekocza przy skrecie. POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 403 gości