[Mk3] Sprzęgło na wykończeniu + dziwne cykanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Mk3] Sprzęgło na wykończeniu + dziwne cykanie

Post autor: M@rcus » sob wrz 02, 2006 21:29

Cześć Chłopaki, mam mały problem otórz zaczeło mi się ślizgać sprzęgło, :crazy: od jakiegoś czasu brało odrazu na samej górze, tak jakby podparte było, ale na lince nie zauważyłem żadnej regulacji także jest samoregulujące? czy we wszystkich mk3 takie występowały? Jeśli chodiz o samo sprzęgło to na 3-4 biegu poprostu wchodzi na obroty ale prędkość się nieznacznie zwiększa, i teraz pytanie czy wystarczy wymiana samej tarczy czy docisk również wymienić? chyba lepiej nie babrać się i odrazu całość, :bajer: i jak wybadać że docisk już jest wyekploatowany? Jakiej firmy polecalibyście produkty (komplet sprzęgła) oczywiście w rozsądnej cenie żeby mnie odrazu nie puścić z torbami :grin: tak ok. 300zł a jakie firmy odradzacie i czy wogóle do 300zł da rade coś dostać? Czy dużo roboty jest z wymianą, wiadomo musze się dostać do skrzyni ale jak mniej więcej to wygląda? Aha i mam również dziwne cykanie w okolicy pokrywy wtrysku, coś się mogło rozlegulować czy jednać już coś się wyrobiło i wymaga wymiany? Dzięki za wszelkie info i PozdróVWka



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob wrz 02, 2006 21:37

wymień tarczę z dociskiem
cykanie z pod pokrywy wtrysku to odgłos pracy wtryskiwacza (to jest normalne)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » sob wrz 02, 2006 21:54

M@rcus pisze:czy wystarczy wymiana samej tarczy czy docisk również wymienić?
+ łożysko wyciskowe, to optymalne, aczkolwiek drogie rozwiązanie ale będziesz miał pewność, że skrzyni jeszcze raz nie będziesz ściągał.
M@rcus pisze:Jakiej firmy polecalibyście produkty (komplet sprzęgła)
Sachs, Valeo, LUK
M@rcus pisze:wiadomo musze się dostać do skrzyni ale jak mniej więcej to wygląda?
Musisz zdjąć skrzynię. Do koła zamachowego masz przykręcony docisk. Pomiędzy dociskiem a kołem zamachowym jest tarcza. Na wałku wychodzącym ze skrzyni jest łożysko wyciskowe.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości