[mk2]Wymiana cz. eksploatacyjnych - kable, świece, filtr

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[mk2]Wymiana cz. eksploatacyjnych - kable, świece, filtr

Post autor: Kowal_ » czw sie 31, 2006 09:47

Hej.

W zimę wymieniłem świece w swoim golfiku na Iskry Gaz. Mają przejechane 4000. Dzisiaj Golfa nie mogłem odpalić. Wykręciłem świece - 2 z nich mają jakby wypaloną/ukruszoną tą porcelankę :o Trzecia opalona jakaś, czwarta dobra. Generalnie dziwne dla mnie, że po 4000 poprostu są w takim stanie...
Odpalałem oczywiście na benzynie. Są to świece jednoelektrodowe.

1. Muszę kupić nowe. Pytanie jakie? Czytałem lekture forum wybrałem Iskry - zawiodłem się.

Teraz jakie? NGK czy Bosch? Jakie będą najlepsze do mojego silnika?


2. Kable rozruchowe. Nie wiem kiedy były wymieniane, aktualnie są jakieś "no-name".

Jakie kupić? To znaczy jakiej firmy (prosiłbym w miarę możliwości o nie podawanie "najlepszych i najdroższych" Raczej tak po środku.

I jedno pytanie- te kable sa uniwersalne? To znaczy na 4 świece i tyle? Nie ma żadnych "dedykowanych"

Jaki koszt tych kabli? (mniejwięcej)

3. Kopułka. Nie wiem dokładnie co to jest. Domyślam się, że jest to ta pomarańczowa plastikowa część z której wychodzą kable do świec i wchodzi jeden kabel na takiej gumowej osłonce w kształcie litery "L" - co to za kabel?

Jest konieczność wymieniania tej kopułki? Co w środku jej jest? I co z tym jednym kablem?

Ile kosztuje taka kopułka?

4. Filtr powietrza. Wymaga chyba już wymiany. Jaki kupić (oczywiście jest to do wersji gaźnikowej czyli do tego płaskiego pudła, ten okrągły) Spotkałem się z opinią, ze ludzie odradzają Filtrona, a polecają "Mann"

Również zapytam o koszta.


Wielkie dzięki za pomoc wszystkim. Oczywiście wynagrodzę :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sie 31, 2006 10:14

co do swiec zobacz tutaj http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319& ... W&m=Golf+2
kable mogą być :no name" byle były to kable silikonowe (nie twardnieję w niskich tem.) - no nie za tanie
tak to pomarańczowe to jest kopułka - w jej wnetrzu zalezy jaki jest układ zapłonu znajduje się palec + przerywacz (zapłon klasyczny) lub pelac + czujnik Halla(zapłon tranzystorowy), ponad to trzeba czyścić w kopułce sytki kopułki jak i palca a także reguluje sie przerwę na przerywaczu
filtr polecam manna
cen niestety nie znam - ale wystarczy jak zadzwonisz do sklepu to Ci podadza


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw sie 31, 2006 10:48

Świece najlepiej NKG, kable rozruchowe ( domyślam się, że chodzi o kable wysokiego napięcia) - ja mam Janmor i nie narzekam.Kopułka jeśli jest popękana, stara już, to do wymiany. Podobnie palec rozdzielacza ( jest pod kopułką). Piąty kabel z kopułki idzie do cewki zapłonowej ( to ten w środku). Filtr pow. - warto kupić markowy, poprosisz o filtr do "golf 1.3 - gaźnik"
P.S.
Bywają kable dedykowane do ytpu silnika.



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw sie 31, 2006 10:51

bodzio_j pisze: Bywają kable dedykowane do ytpu silnika.
np: kable z 16v PL/KR nie pasuja do ABFa tzn pasuja ale sa za krotkie co oczym sie przkonal silent_rob <pokaralo> :D


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw sie 31, 2006 11:00

misiek10111 pisze:co do swiec zobacz tutaj http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319& ... W&m=Golf+2
kable mogą być :no name" byle były to kable silikonowe (nie twardnieję w niskich tem.) - no nie za tanie
Kable, które mam aktualnie sa siliconowe. Nie doszukałem się firmy. Pisze na nich "High performance silicone hot wires"
Kopułka jeśli jest popękana, stara już, to do wymiany. Podobnie palec rozdzielacza ( jest pod kopułką). Piąty kabel z kopułki idzie do cewki zapłonowej ( to ten w środku). Filtr pow. - warto kupić markowy, poprosisz o filtr do "golf 1.3 - gaźnik"
Kopułka na moje oko jest dobra. To znaczy nie zauważyłem żadnych pęknięć wydaje się dobra. A palec rozdzielacza da się sprawdzić czy jest dobry?

Na razie zakupię 4 świece NGK i filtr powietrza Mann. Zobaczymy czy Golf bedzie palił.



ole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 16, 2006 14:27
Lokalizacja: Oświęcim/Tarnów

Post autor: ole » czw sie 31, 2006 11:39

Filtry z Sedziszowa jeśli chcesz wesprzeć polską fabrykę :)



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw sie 31, 2006 12:18

ściągnij koupłke i popatrz na styki jesli są zasniedziałe to moze je delikatnie papierem potraktować aby usunąc ten anlot i tak samo z palcem. Ale polecałbym zamiane na nowe bo koszt nie wielki a zawsze to nowe :) świeczki polecam NGK, a filtr do 1.6 to niedrogi jest. pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw sie 31, 2006 22:33

kawowy19 pisze:ściągnij koupłke i popatrz na styki jesli są zasniedziałe to moze je delikatnie papierem potraktować aby usunąc ten anlot i tak samo z palcem. Ale polecałbym zamiane na nowe bo koszt nie wielki a zawsze to nowe :) świeczki polecam NGK, a filtr do 1.6 to niedrogi jest. pozdrawiam!!
Jutro mam wolne i oczywiście się temu przyjrzę.

Świeczku zamówione NGK, filtr powietrza Mann (19zł) i na razie to wszystko.

Kopułka o ile dobrze pamiętam na forum polecana jest ta firmy "Beru" a palec rozdzielacza to jest istotne jaka firma?



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw sie 31, 2006 22:47

Kup se kolego wszystko firmu BERU a zobaczysz że bedziesz zadowolony.Świece NGK jak najbardziej,miałem przy fordzie do gazu-spisywały się bez zarzutu. A filtr powietrza...tak na dobrą sprawe aż nie ma znaczenia przez kogo jest produkowany...ważne żeby byl czysty. Odradzam kable Jarnmora bo się nie nadaja do gazu.pozdro



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sie 31, 2006 23:44

nie kupuj zamiennika palca!! jak cos to tylko oryginal, ja sie nacialem i kupilem taki tanszy , i sie SPALIŁ!!! powaznie pol centymetra od tego metalowego paseczka sie stopiło , cud ze to auto jeszcze jezdzilo,do tej pory trzymam go na pamiatke ( MADI IN ITALY bylo napisane) co do kabli to np Hans Preis , w rozsadnej cenie i dobre, jak mozna to kup takie z metalowymi kołnierzami , to ma jakies znczenia antyzakloceniowe np jak masz czule radio CB, swiece polecam NGK.
Filtr powietrza tak jak poprzednik mowil ma byc czysty i porzadnie zrobiony zeby sie rozrywal na czesci bo takie tez widzialem.
A firma BERU hmmm jakosc za spora cene ale warto :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 01, 2006 00:53

tak jest BERU jest jak najbardziej OK ;)
filterek bedzie czysty to bedzie wszystko w porząsiu :P
:pub:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pt wrz 01, 2006 15:48

No więc tak. Wymieniłem świece (NGK). Filtr powietrza (Mann) - golfik pali i jeździ.

Sprawdziłem kopułkę i palec - w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek kupiłem nowe (45zł, będą leżały, firma - beru)

W najbliższym czasie kupię kable i wymienię razem z kopułką i palcem.

Dziękuję wszystkim za pomoc - punkciki rozdane :]



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pt wrz 01, 2006 19:49

mkowalm pisze:Dziękuję wszystkim za pomoc - punkciki rozdane :]
i prawidłowo :) Pozdro! :pub:



Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » pt wrz 01, 2006 22:12

witam Warto by było zrobić ceniniki części,

mi dzisiaj szczena opadła jak powiedzieli ze silniczek krokowy do RP-ka kosztuje 410zł, myślalem że padne.
A powiedzieli mi w innym sklepie:
-kopułka ok35zł
-palec ok 10zł
-Kable - Jamory 45, 55 lub 105 zł (któreś z nich są silikonowe)
-kable - Beru czy NGK wycenili ok 250 za kpl

to ceny z krakowa.


Pozdrawiam rross



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości