[MK II] Spalone sprzęgło?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

[MK II] Spalone sprzęgło?

Post autor: MistiqChild » sob gru 31, 2005 06:35

Słuchajcie
dzisaij w nocy miałem problem z wyjazdem z parkingu. Wszystko zasypana na 10cm. Coraz głośniej jakaś część mi pracowała (czyt. tarła) przy próbie wyjazdu aż gruchotneło. Po tym pierolnięciu nie mogłem na początku wrzucić z wstecznego na luz później z luzu na jakikolwiek bieg aż doszło do tego że mam problemy z cofnięciem z któregokolwiek z biegów ew. same mi wyskakują. Nie znam się na tym więc pytam się Was co to może być? Podejrzewam że to łożysko ale czy mogło pójść coś jeszcze? jakaś tarcza, docisk czy co tam jeszcze jest?
Mam nadzieję że uda mi się naprawic u jakiegoś mechanika moją biała błyskawicę.

Pozdrawiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK II] Spalone sprzęgło?

Post autor: RobertP » sob gru 31, 2005 11:32

MistiqChild pisze: Po tym pierolnięciu nie mogłem na początku wrzucić z wstecznego na luz później z luzu na jakikolwiek bieg aż doszło do tego że mam problemy z cofnięciem z któregokolwiek z biegów ew. same mi wyskakują.
może przymarzło wszystko i jak szrpałeś wrzucałeś bieg to się poprzestawiało
na tych popychaczach które idą od "wajchy" do skrzyni,
napewno nie żadne łożysko ani spalone sprzęgło (wbrew pozorom sprzęgło jest .trudno spalić)



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob gru 31, 2005 11:45

RobertP pisze:może przymarzło wszystko i jak szrpałeś wrzucałeś bieg to się poprzestawiało
na tych popychaczach które idą od "wajchy" do skrzyni,
dokładnie tam na tych "blachach"jak idą trzpienie są dawane plastykowe podkładki ala tulejka może sie już skńczyły i wszystko teraz lata i stąd ten problem. a jeszcze jedno - czy teraz masz sprzęgło?tzn. wrzyć na bieg i odpal furę oczywiście z wciśniętym sprzęgłem. Jak będzie wszystko ok to sprzęgło jest ok


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » sob gru 31, 2005 13:41

No to w takim razie to nie sprzęgło bo jak jest niby na biegu to właśnie przy takim odpalaniu jak mówisz jest ok a problem właśnei jest taki że on blokuje się na luzie i niechce wskoczyć na biegi albo odwrotnie więc to coś w skrzyni będzie? :(

P.S
Zastanawia mnie tylko to chrobotanie które było i mówiono mi że łożysko siada teraz to już tak jakby się całe rozsypało bo prawie go nie słychać :|
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2005 13:47 przez MistiqChild, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » sob gru 31, 2005 13:46

pewnie peklo coz w skrzyni



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » sob sty 07, 2006 19:52

No i tak....skrzynia padła. Wymienioną mam na inny egzemplarz. Ale jest jedna kwestia...tamta stara była 4biegowa a ta jest 5. Ale piątka nie wchodzi bo nie ma miejsca. Co muszę wyciąć żeby można ją było wrzucić piąty bieg?



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sty 07, 2006 19:56

No i tak....skrzynia padła. Wymienioną mam na inny egzemplarz. Ale jest jedna kwestia...tamta stara była 4biegowa a ta jest 5. Ale piątka nie wchodzi bo nie ma miejsca. Co muszę wyciąć żeby można ją było wrzucić piąty bieg?
Musisz zmienić mechanizm zmiany biegów...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » sob sty 07, 2006 22:13

Łożysko padło w skrzyni i na robiło rabanu zresztą ta skrzynia już dawno huczała tylko kierowca głuchy.Jak sie wyreguluje lewarek to jest wstek nie ma 5 lub na odwrót tylko może to 3 a nie 5 nie jeżdziłem po ulicy ale skrzynia jest troche inna z tyłu jakby była 5 pozdro MistigCild :axe:



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz sty 08, 2006 03:49

wymienic musisz caly drazek z ta skrzynka w ktorej jest kosztuje on okolo 50 zeta uzywany ba sa inne do 4 biegow a inny do 5 biegow



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz sty 08, 2006 20:04

Bondas pisze:wymienic musisz caly drazek z ta skrzynka w ktorej jest kosztuje on okolo 50 zeta uzywany ba sa inne do 4 biegow a inny do 5 biegow
wcale nie wystarczy ściąć ten plastik po prawej stronie drążka (zrobiłem tak u siebie i jest ok.) tylko jest mało miejsca


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » pt wrz 01, 2006 11:24

odkopuje temat !!
Teraz ja mam maly problem. Jak mocno popiluje swojego 1.3 NZ to czuc smrod jakby sie cos palilo, ale przy normalnej jezdzie, albo takiej tylko troche dynamiczniejszej nic... Wydaje m isie ze to z silnika, ale nie jestem pewny...


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt wrz 01, 2006 13:18

Może sprzegło a może klocki zależy jak jedziesz dając mu ostro napisz dokładniej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 473 gości