[MK4] problem z centralką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pingu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 09:28
Lokalizacja: M-ce

[MK4] problem z centralką

Post autor: pingu » pt wrz 01, 2006 06:36

Witam mam problem z centralką od bagażnika (IV 3d) po pierwsze jak położenie kluczyka jest poziomo to jak zostanie on wyjęty to raz sie otworzy a raz nie po drugie jeśli przekrąci sie go takjak bym chciał żeby wszystkie drzwi się otwarły(zamkły) to wogłe nie odbija i nie zamyka(centralnego) jeśli zamkne innymi drzwiami to njacześciej nie zamyka wogóle bagarznika chociaz zdarzyło sie że zamkną. I mimo smarowania dalej ciężko chodzi.
rozebrałem klape ale zabardzo nic tam nie widze żeby było uszkodzone jeśli wiecie co to może być prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony pt wrz 01, 2006 13:37 przez pingu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt wrz 01, 2006 10:16

pingu pisze:jeśli przekrąci sie go takjak bym chciał żeby wszystkie drzwi się otwarły(zamkły) to wogłe nie odbija i nie zamyka(centralnego)
Chodzi Ci o to ze nie zamyka/otwiera centalny z zamka w tylnej klapie ? Takie rzeczy ma tylko Variant, a Ty masz 3D...



pingu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 09:28
Lokalizacja: M-ce

Post autor: pingu » pt wrz 01, 2006 20:07

ale również nie otwiera i nie zamyka bagarznika nawet przy zamknieciu/otwarciu innych drzwi



psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: psokol » sob wrz 02, 2006 14:12

Ja mialem cos podobnego, i po bolach doszedlem co jest temu winne. Na bebenku zamka w tylnej klapie jest taki czarny plastik, ktory odpowiada wlasnie za to w jakim polozeniu kluczyka mozna zamykac klape centralnym i ja otwierac. Ten plastik sie troche wyrobił i miał luz przez co mnie sie to kaszaniło. Rozebralem wszystko i wymylem w benzynie i niczym nie smarowalem, i teraz jest ok, bo jak jest niesmarowane to chodzi troszke ciezej i eliminuje luz.
Co do polozenia kluczyka w zamku to:
kluczyk w pionie to polozenie normalne-centralny zamyka i otwiera klape
kluczyk w poziomie-klapa jest zamknieta i centralny jej nie otwiera i nie zamyka
kluczyk obrocony o 135 stopni w prawo-klapa otwiera sie kluczykiem
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości