[Mk2 1.3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nomen82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 06:57
Lokalizacja: Wrocław

[Mk2 1.3]

Post autor: nomen82 » ndz sie 27, 2006 17:09

Panowie Ratujcie!! Podczas jazdy moim golfikiem 1.3 padł mi silnik doslownie,Jechale i nagle obroty spadly do zera i silnik stanał nie dał sie ponownie uruchomic.Dodam ze w tym samym momencie wylaczyłem światla.Dokłądniejsza inspekcja wykazala upalenie dówch przwodów do świec ale po ich wymianie silnik dalej nie chce zapalic.Wymienilem cewke i swiece gdyz mechanik uznal ze cewka sie grzeje.Oczywiscie do tego wymienilem palec rozdzielaczi i sama kopułke Nadal ten sam problem.Dodaj ze znajomy elektryk stwierdzil ze z akumulatora wychodzi 12 V a z cewki juz tylko 10 V i do tego nie ma iskry ani na przewodzie ani na swiecy.Pomocy autko mam od 2 miesiecy o do tej pory sprawowalo sie genialnie.Dodam tez ze przed feralnym dniem autko stalo 4 dni w dosc wilgotnym powietrzu (pod chmurka i padało), nie chcailo zapalic ale wymiana swiec pomogla i 2 dni chodizlo ok.I teraz to.Pomożcie bo nie wiem co jest.Moze to moduł sterujacy??Dodam ze kontrolki sie pala samochod "kreci" ale nie chce zapalic. :grrr:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz sie 27, 2006 17:20

a aparat zapłonowy masz na standartowy przerywacz czy halotron



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 27, 2006 17:32

ja bym sprawdzil podlaczenie cewki i na probe dal spowrotem stara cewke.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » ndz sie 27, 2006 23:40

czujnik halla proponuje spraewdzic

,,podłączasz sie do tych dwóch kabli przebijając je szpilkami (są to plus i sygnałowy) do szpilek podłączasz próbnik samochodowy z diodą, podczas kręcenia rozrusznikiem dioda winna przygasać delikatnie, nie migać a przygasać"

tu adres do obrazka zdjecie mojego silnika :okej:
http://forum.vwgolf.pl/files/halla_192.jpg

jeeli czujnik halla nie daje syngalu, iskry nie bedzie, proponuje wtedy kupic caly aparat na zlomie np z silnika 1.6 i wymienic sam czujnik.. mnie sie udalo:)

______pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » pn sie 28, 2006 01:09

kolego z którego roku masz swojego golfika i jakie masz oznaczenie czyli dwie pierwsze litery na nr silnika ????



nomen82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 07, 2006 06:57
Lokalizacja: Wrocław

hmm

Post autor: nomen82 » czw sie 31, 2006 06:41

rocznik 1991 oznaczenia silnika NZ....jestem przed wymiana czujnika Halla bo wymina przewodów nic nie dala ... :grrr:



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » czw sie 31, 2006 21:25

rocznik 1991 oznaczenia silnika NZ....jestem przed wymiana czujnika Halla bo wymina przewodów nic nie dala ...
.... czujnik hala? czyli nie ma iskry

chyba ze chcesz wymienic cale auto :satan:

_________________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 300 gości