wyje mi piąty bieg :( czy jest sens ratować skrzynie ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

wyje mi piąty bieg :( czy jest sens ratować skrzynie ?

Post autor: Bozz » śr lut 16, 2005 13:34

Witam po raz pierwszy na forum !

Zanim zdecydowalem sie zadac to pytanie - to dokladnie przestudiowalem to forum ale nie znalazlem satysfakcjonujacych mnie informacji. Otoz w moim golfie II mam skrzynie biegow piatke i piaty bieg mi wyje kiedy jade - kiedy spuszcze noge z gazu to halas ustaje, pozostale biegi bez zarzutu. Domyslam sie, ze wiekszosc z Was odpowie zebym wymienil skrzynie ale chce Was zapytac dlaczego mi piatka wyje ( jaka jest diagnoza ) i czy jest sens abym ja probowal naprawiac - byc moze to jakis drobiazg nie wymagajacy wielkiego remontu ?

Jedyna sugestie jaka znalazlem na forum dotyczaca tego problemu - to odkrecenie "dupki" ze skrzyni i wewnatrz sa jakies sruby torx, ktorymi mozna rzekomo regulowac poszczegolne biegi - to jakies brednie czy rzeczywiscie cos w tym jest ??

Bardzo prosze o rzeczowe, fachowe i w miare dokladne odpowiedzi jesli wiecie w czym problem :)

Pozdrawiam
Bozz



Awatar użytkownika
Szymon Czarkowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 12, 2004 12:35
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Szymon Czarkowski » śr lut 16, 2005 13:42

oooo.... bardzo ciekawy temat, podłączam się do pytania !

Co zrobić z wyjącą skrzynią i kasy za dużo nie wydać przy okazji ?


POZDRAWIAM !

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 16, 2005 15:48

Mozna sprobowac sprawdzic poziom oleju w skrzyni...to podstawowa czynnosc...ja mialem tak w polonezie ze skrzynia wyla na wszystkich biegach po uzupelnieniu oleju wszystko ucichlo...a tutaj piatka prawdopodobnie dlatego ze na piatce sie najszybciej kreci i obciazenie jest duze przy przyspieszaniu...



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

olej wlalem nowy

Post autor: Bozz » śr lut 16, 2005 16:38

olej wlalem nowy bo tez myslalem, ze to moze byc jego niski stan lub kiepska jakosc - po wymianie oleju - piaty bieg bez zmian :(



ryu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 26, 2005 16:58
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: ryu » śr lut 16, 2005 17:36

piatka wyje bo albo sie zuzyla (najwiecej km kreci sie na ostatnim biegu), albo skrzynka chodzila niegdys bez oleju, a to jest moim zdaniem najbardziej prawdopodobna przyczyna. U mnie mechanik nie sprawdzil kiedys poziomu oleju, a byli malo, i w trasie zaczela mi piatka wyskakiwac. Po dolaniu oleju wlasnie mocno zaczela gwizdac i niektorzy sugerowali jej wymiane, ale z kazdym tysiacem bylo coraz lepiej i tearz slychac leciutki gwizd. Jesli u Ciebie nie jest to zbyt dokuczliwe ja bym tego nie ruszal, bo fachowcow od skrzyn jest niewielu, a pierwszemu lepszemu nie radze dawac roboty, bo potem zaczna Ci gwizdac juz wszyskie biegi



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lut 16, 2005 18:11

Najprawdopodobniej żużyty 5 bieg. Jeżeli olej nie wyciekał to kwestia zmęczenia materiału. Jeżeli było mało to wiadomo.

Trudno mi powiedzieć jaka przyczyna. Mam 380tys na skrzyni i nie jest za głośna i nawet lekko chodzi (z delikatnym klikaniem)

A co do naprawy...można pokusić się o rozebranie i wymianę samego piątego biegu. Ale nigdy nie wiadomo co będzie po wymianie.
Ja kiedyś naprawiałem w POLO skrzynie (5 bieg) przy 140tys. ale po wymianie jak się okazało zaczęła huczeć przekładnia głowna. Trzeba było też zrobić. nie jest to co prawda regułą.

Na pewno kupisz taniej używaną skrzynie niż zrobisz ją w warsztacie. Ryzyko większe co do satnu ale taniej wyjdzie. A po naprawie też nie wiadomo co będzie.


Obrazek

yogi216

Łozysko

Post autor: yogi216 » śr lut 16, 2005 18:35

Tam jest takie lozysko od 5 biegu, nie trzeba wyjmowac skrzyni i stawiam na nie ze sie zuzylo. podjedz do jakiegos mechaniora to ci naprawi



Awatar użytkownika
deaniel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 11, 2004 20:11
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: deaniel » śr lut 16, 2005 20:42

u mnie tez gwizda na 5-tce i co teraz ;(



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pt lut 18, 2005 18:09

Wymienić skrzynię ja naprawiałem wautoryzowanym serwisie kupa kasy efekt marny. Jedno łożysko to koszt skrzyni a problem w tym że to musi być spasowane na setne milimetra muszą być przymiary a kto dziś ma przymiary do MkII



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt lut 18, 2005 22:24

Czytam czytam...staram sie komus pomoc...az tu nagle dzisiaj zauwazylem ze mi tez piatka lekko swiszczy przy nizszych obrotach...jak juz jade 80-90 to nie slychac ale ja zaczne od dolewki oleju moze pomoze...a na wymiane skrzyni nie sadze zebym sie z tego powodu decydowal...



irwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:02
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: irwin » sob lut 19, 2005 12:48

Proponuję wymienić olej na jakiś porządny, mi pomogło już nic nie słychać a chodziła dość głośno.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob lut 19, 2005 14:18

Na poczatek sprobuje doalc bo chyba troche ubylo...a jak nie to wymienie olej...
Pytanie techniczne: czy Wy tez macie platikowe korki do wlewania oleju na skrzyni?Bo jakos mi to tam nie pasuje :crazy: a ostatnio wogole zauwazylem ze mi sie otworzyl i jakis czas jezdzilem z otwartym...



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob lut 19, 2005 17:25

Nie nalejecie lepszego od tego co jest,ja lałem nawet MILITEC daremne zabiegi



Awatar użytkownika
Panek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 12, 2004 13:41
Lokalizacja: Łomianki/Wawa/Slupsk

Post autor: Panek » sob lut 19, 2005 18:20

wiem ze Iveco to nie VW ale dzis mi padla w nim skrzynia i to zapewne znow to samo co 30tys temu czyli lozysko na/przy 5tym biegu + wybierak
pozatym rada: nie dawajcie skrzyni do roboty panu "Ziutkowi" /czyt. pierwszemu lepszemu mechanikowi/ bo sp.....aprze robote tak ze potem sie nie uda skrzyni odratowac


..::!!!!najlepsza muzyka to ryk silnika!!!!::..

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 438 gości