[MK2 RP] Kontrolka ładowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
EverFrost
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 28, 2005 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[MK2 RP] Kontrolka ładowania

Post autor: EverFrost » czw sie 31, 2006 12:49

Mam taki problem do tej pory po włozeniu kluczyka do stacyjki zapalała sie kontrolka ładowania, temperatury i cisnienia oleju, teraz kontrolka ładowania wogóle sie nie zapala a po uruchomieniu silnika zaczyna lekko sie żarzyć, mimo to wszystko jak narazie gra, ale jak długo, co to moze być??



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw sie 31, 2006 13:09

Miernik w łape i trzeba na poczatek sprawdzić ładowanie , jeżeli jest miedzy 13,6 a 14,4V to wszystko gra, a przyczyny trzeba szukac w braku połaczenia alternator-kontrolka ładowania, gdzies może byc przerwany kabel, zły styk itd itp . Casem tez w samym liczniku może nastapic jakieś zwracie albo brak masy , przejścia.
także na poczatek sprawdź ładowanie



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » czw sie 31, 2006 13:40

tak jak kolega napisał sprawdz ladowanie i naciag paska klinowego jesli masz slabe ladowanie mozxe sie zdarzyc ze masz gdzies przebicie a w najgoreszym wypadku pada ci alternator


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

MR O. - GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 30, 2006 12:04
Lokalizacja: wlkp

Post autor: MR O. - GTI » czw sie 31, 2006 14:31

ew regulator napiecia :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt wrz 05, 2006 19:54

toffi pisze:tak jak kolega napisał sprawdz ladowanie i naciag paska klinowego jesli masz slabe ladowanie mozxe sie zdarzyc ze masz gdzies przebicie a w najgoreszym wypadku pada ci alternator
ładowanie owszem warto sprawdzić ale jak wogóle mu nie świci kontolka to co ???
nawet jak jest słaby to by się świeciła ....
spradź tylko przy włączonym zapłonie bez zapalani asilnika kableki wychodzące z alternatora jest tam jeden cieniutki u mnie niebieski nim idzie prąd do kontolki ładowania
miernik w łapę i czy przy włączonym zapłonie masz napięcie na nim +12V
po drodze pod amską jest jeszcze jedna fabryczna złączka może tam coś jak nie to problemem może być spalony układ diod w alternatorze które mają przebicia (zwarcia, bo diody pracują tylko w jednym kierunku) i wtedy zamiast + podają - na kontolkę ładowania ....



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt wrz 05, 2006 21:09

a ja tez mam pytanie odnosnie tematu, bo nie chce nowego zakladac.
Zdaza mi sie czasami, zwlaszcza jak silnik sie jeszcze dobrze nie rozgrzeje, ze przy gwaltownym hamowaniu potrafi zaswiecic sie ta wlasnie kontrolka, a czasami nawet potrafi zgasnac silnik.Troche to niebezpieczne jak na zakrecie tak sie robi:/ Nie jest to czesto, ale zdaza sie... Niedawno wymienilem pasek klinowy i naciagalem go wiec to chyba nie to...
Prosze o rady...


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości