[MK3] Swieci ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cobra11985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 14:56
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaskie/okolice

[MK3] Swieci ABS

Post autor: cobra11985 » czw sie 31, 2006 11:10

Panowie mam nastepujacy problem z miom mk3 GT. Swieci mi sie caly czas
kontrolka ABS-u i nie wiem co jest przyczyna. Jak zlokalizowac usterke? Czy
mozna ja znalezdz za pomoca kodu blyskowego?
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2006 17:17 przez cobra11985, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw sie 31, 2006 11:14

Siemanko cobra11985, Bin-Laden , hehehehhehehe :rotfl:

W silniku ABS z tego co wiem nie zczytuje sie kodów błyskowych , ten motor ma juz złącze OBD i mozna go podpinać pod komputer diagnostyczny, tylko w ten sposób mozna zdiagnozować usterke i ewentualnie skasować błędy abs-u , puki co zjażyj pod auto czy kable do czujników abs trzymają sie kupy itd
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2006 11:15 przez homsky, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw sie 31, 2006 11:15

A ABS działa :?:
Jeżeli z ABS-em wszystko w porządku, a kontrolka świeci, to najlepiej podjechać na VAG-a.
Może być to spowodowane, wymianą czujników, albo zanikiem napięcia.
Nie wymieniałeś przypadkiem tarcz hamulcowych, albo nie wyjmowałeś akumulatora :?:
Przyczyn może być kilka, ale to zdiagnozujesz VAG-iem.
Oczywiście może również świecić jak coś nie tak jest z ABS-em, w końcu po to jest ta kontrolka ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
cobra11985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 14:56
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaskie/okolice

Post autor: cobra11985 » czw sie 31, 2006 11:27

Siema homsky Chmielu, jest tak auto kupilem i cos mi nie pasowalo bo obwod powinien byc sprawdzony po przekreceniu kluczyka i powinna sygnalizowac to kontrolka po przez dwa blysniecia a tam nic nie swiecilo to wyciagnelem kontrolke a tam wtyczka odczepiona, awiec podlaczylem i problem sie zaczal. ABS nie dziala kiedy swieci kontrolka.
homsky dzisiaj te kable sprawdze a przynajmiej sie postaram.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw sie 31, 2006 11:32

cobra11985 pisze:Siema homsky Chmielu, jest tak auto kupilem i cos mi nie pasowalo bo obwod powinien byc sprawdzony i powinna sygnalizowac to kontrolka po przez dwa blysniecia a tam nic nie swiecilo to wyciagnelem kontrolke a tak wtyczka odczepiona, awiec podlaczylem i problem sie zaczal. ABS nie dziala kiedy swieci kontrolka.
homsky dzisiaj te kable a przynajmiej sie postaram.
Pewnie poprzedni właściciel odpiął kable od kontrolki abs zamiast usunąć awarie :blush: - taki sprytny był.
cobra11985, posprawdzaj wszystkie połaczenia elektryczne absu, ale chyba i tak wizyta na VAGu cie nie minie.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw sie 31, 2006 11:50

homsky pisze:Pewnie poprzedni właściciel odpiął kable od kontrolki abs zamiast usunąć awarie :blush:
Na pewno, to standard....
homsky pisze:i tak wizyta na VAGu cie nie minie.
Ja bym od tego zaczął, bo nie ma co szukać dziury w całym, jak ABS nie działa, to kontrolka będzie świecić...


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości