[MK2] substancja oleista w układzie dolotowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK2] substancja oleista w układzie dolotowym

Post autor: Romek13 » śr sie 30, 2006 14:16

Witam. Mam pytanie odnośnie mojego golfa, chodzi o to że w układzie dolotowym zalega jakaś substancja oleista, ścianki są tłuste, co to może być, bo chyba nie olej.

Mam też pytanie odnośnie filtra powietrza, bo mam założony zwykły papierowy, a szukam w miare taniego i sportowego, co byscie polecali?

I jeszcze jedno, chodzi o szczelność układu dolotowego, sprawdzałem i sprawdzałem i znaleźć nie umie, wszystko wydaje się ok, a obroty czasami stają na 1500 na gazie, dodam że mam blosa, może macie jakieś pomysły...



greg

Post autor: greg » śr sie 30, 2006 15:33

Romek13 pisze:w układzie dolotowym zalega jakaś substancja oleista, ścianki są tłuste, co to może być, bo chyba nie olej
a jednak olej..
Romek13 pisze:Mam też pytanie odnośnie filtra powietrza, bo mam założony zwykły papierowy, a szukam w miare taniego i sportowego, co byscie polecali
kumpel kupował wkłąa K&N



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr sie 30, 2006 15:37

Romek13 pisze:Witam. Mam pytanie odnośnie mojego golfa, chodzi o to że w układzie dolotowym zalega jakaś substancja oleista, ścianki są tłuste, co to może być, bo chyba nie olej.
Na pewno olej z odpowietrzenia silnika Nie ma czym sie martwić



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » śr sie 30, 2006 16:05

dokłądnie tak jak napisano wyżej.
Swoją drogą ja mam 1.6 i mam to samo od pokrywy gaźnika mi subst.oleista osiada z rurki od odpowietrzenia silnika. Wiem ze u mnie w pokrywie jest coś takiego jak oddzielacz oleju - taki filtr aby olej sie nie dostawał i ja mam własnie to już stare i mi przepuszcza olej do filtra powietrza. Tylko ja mam 1.6 ! :P
pozdro!



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » śr sie 30, 2006 16:14

Skoro jest to olej z odpowietrzania silnika, to co musze zrobić żeby to zlikwidować i ile to kosztuje, swoją droga może dlatego tyle mi oleju bierze, bo tam nieraz na przepływomierzu to i z kieliszek oleju bedzie

Co do filtra powietrza to słyszałem ze KingDragon (chyba tak) jest tez bardzo dobry i w miare tani



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr sie 30, 2006 17:41

Romek13 pisze:Skoro jest to olej z odpowietrzania silnika, to co musze zrobić żeby to zlikwidować i ile to kosztuje, swoją droga może dlatego tyle mi oleju bierze, bo tam nieraz na przepływomierzu to i z kieliszek oleju bedzie

Co do filtra powietrza to słyszałem ze KingDragon (chyba tak) jest tez bardzo dobry i w miare tani
Jak chcesz to zlikwidować to musisz przewód od odpowietrzenia silnika (odma) odłączyć od dolotu powietrza (nie wiem dokładnie gdzie ty masz ale na pewno znajdziesz) i załozyć na koniec tego przewodu filtr na odme można go dostać na allegro za 35zł Dobra sprawa ja mam cos takiego i jestem bardzo zadowolony nie mam ani kapki oleju na wtrysku ani obok krokowca sucho miodzio :D



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » śr sie 30, 2006 18:36

tak to jest rozwiązanie ja narazie ściągnałem u siebie go na bok po prostu ale tez bede zakładał taki malutki filterek na koniec



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości