[mkIII] zgrzyta wsteczny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 15:37

dukem pisze:Mysle ze jak bez oleju to sporo...z tego co mi sie wydaje to nie jest takie trudne bo tam sie odkreca jeden korek zeby spuscic a potem sie zalewa drugim wlewem i tyle...przejedz sie po kilku zakladach moze gdzies zrobia to taniej (powinni)...do tekiej roboty nie trzeba jezdzic do dobrego i drogiego zakladu bo to moze zrobic kazdy i raczej nie da sie tego zle zrobic...a 90 zl za robote porownywalna ze zwykla zmiana oleju to wg mnie duzo
chyba źle sie wyraziłem albo zostałem źle zrozumiany :kac: 90 zł to cena za wymiane i olej , za samą wymiane 90 zł to byłoby kompletne ździerstwo (chyba newet w aso tyle nie biora) , także cena 90 zł obejmuje olej i wymiane
nie wiem tylko co do tego korka o którym mówisz, z tego co ja słyszałem to tam niema zadnego korka , olej ponoć trzeba odpompować (tzn odessać) , jesteś pewny tego co piszesz? moge sie mylić , specem nie jestem i nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » wt lut 15, 2005 15:43

Nic się nie odsyssa, w poradach jest jak to zrobić. Na spodzie skrzyni jest korek na imbus 17 i nim się spuszcza, a nalewa przez boczny korek. Jak odkręcisz koło to go widać. 90 to raczej dużo olej przecież kosztuje jakieś 20 pln litr


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 15:54

zaraz zajrze w porady
to widać chcieli mnie naciągnąć na tym warsztacie co do tego spuszczania oleju,
dzieki



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 15, 2005 21:57

No a juz myslalem ze sa rozne wersje albo ze sie myle...
Trzeba sie dokladnie zorientowac ile, jakiego oleju tam wchodzi i ile to kosztuje...a co do wymiany to mysle ze za 20PLN + olej nie powinni robic laski...



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 23:15

dukem pisze:No a juz myslalem ze sa rozne wersje albo ze sie myle...
Trzeba sie dokladnie zorientowac ile, jakiego oleju tam wchodzi i ile to kosztuje...a co do wymiany to mysle ze za 20PLN + olej nie powinni robic laski...
a czyli nie jestes pewien co do tego spuszczania oleju :grin: ja tez nie jak narazie , patrzałem w książce ale nic o spuszczaniu oleju nie znalazłem a nie chciało mi sie każdej stronki czytać (tzn nie miałem za bardzo czasu) , ta cena to nie jest az takie ździerstwo, skoro mówisz ,ze litr kosztuje około 20zł a u mnie wchodzą dokładnie 3.1 litra to by sie zgadzało 3x20zł=60zł plus wymiana to tak wyjdzie około 90 zł , moze jakiś tańszy dostane , rozejrze sie , wkońcu takie czasy , ze trzeba każdy grosz liczyć



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » wt lut 15, 2005 23:18

korek po boku na imbus ,lejek z rurką ,lejesz troche , wkładasz palec w dziurke i ma byc 0.5-1 cm ponizej dziurki od wlewu... olej Najtańszy to HIPOL olej przekładniowy... sa tez inne drozsze ale .. olej to olej...



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 23:23

melon pisze:korek po boku na imbus ,lejek z rurką ,lejesz troche , wkładasz palec w dziurke i ma byc 0.5-1 cm ponizej dziurki od wlewu... olej Najtańszy to HIPOL olej przekładniowy... sa tez inne drozsze ale .. olej to olej...
najtańszy tzn tez około 20 zł za litr?
a nie wiesz jak jest na 100% z tym spuszczaniem oleju?



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 16, 2005 00:32

Ja tam nie wiem...warto by bylo poczytac w instrukcji serwisowej jaki tam jest olej, kupic taki sam i nie wymieniac tylko dolac...ten przekladniowy sie chyba tak nie zuzywa zeby trzeba go bylo wymieniac tym bardziej ze tam temperatury nie ma...
Co do spuszczania to pewny nie jestem ale kolega HaiFisch mowi nawet o rozmiarze klucza wiec wyglada na to ze on wie...a nawet jakby nie bylo dziury u dolu to do spuszczania nie potrzeba niewiadomo jakich wynalazkow tylko zwykla rurka wystarczy...
Ja bym na poczatek sprobowal sprawdzic stan oleju- bo jezeli skrzynia jest pelna to mozna odpuscic wymiane, a potem bym dolal nie bawiac sie w wymiane...
Jezeli chodzi o cene to w przypadku jezeli olej faktycznie jest wart ponad 60 zl to 90 nie jest ogromnym zdzierstwem...



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr lut 16, 2005 09:38

dukem pisze:Ja tam nie wiem...warto by bylo poczytac w instrukcji serwisowej jaki tam jest olej, kupic taki sam i nie wymieniac tylko dolac...ten przekladniowy sie chyba tak nie zuzywa zeby trzeba go bylo wymieniac tym bardziej ze tam temperatury nie ma...
Co do spuszczania to pewny nie jestem ale kolega HaiFisch mowi nawet o rozmiarze klucza wiec wyglada na to ze on wie...a nawet jakby nie bylo dziury u dolu to do spuszczania nie potrzeba niewiadomo jakich wynalazkow tylko zwykla rurka wystarczy...
Ja bym na poczatek sprobowal sprawdzic stan oleju- bo jezeli skrzynia jest pelna to mozna odpuscic wymiane, a potem bym dolal nie bawiac sie w wymiane...
Jezeli chodzi o cene to w przypadku jezeli olej faktycznie jest wart ponad 60 zl to 90 nie jest ogromnym zdzierstwem...
według katalogu: :bigok:
wg SAE 80 lub SAE 75W/90 wg API GL4
powiem szczerze,ze duzo mi to nie mówi , chyba tylko tyle ze powinien byc 75W/90 ale co bedzie jezeli tam jest inny olej ? czy moze sie zważyć i narobić kłopotu? a ze mam za mało oleju to wiem bo sprawdzałem



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 16, 2005 12:00

Nie sadze zeby byl inny bo tego sie nie wymienia...zwazyc tez sie raczej nie zwazy...w koncu to nie mleko...w najgorszym przypadku nigdy do konca sie nie wymiesza ale swoje zadanie smarowania skrzyni i tak bedzie spelniac...nie mysle zeby dwa oleje o prawie jednakowych (nawet jak nie trafisz) skladach i parametrach reagowaly ze soba do tego stopnia zeby cos moglo sie stac...ja bym probowal



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr lut 16, 2005 14:48

chyba masz racje spróbuje dolać tylko moze to coś da, a wiesz dokładnie jakiego mam szukać tego oleju bo nie za bardzo kumam z katalogu , chodzi tylko o to zeby miał 75W/90 i to wystarczy?



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 16, 2005 15:31

Na oleju zawsze sa oznaczenia...jak znajdziesz taki co ma napisane SAE 75W/90 to napewno bedzie to...to sa jakies tam chrakterystyki gestosci/ skladu/ lepkosci czy czegos tam jeszcze...samo SAE moze byc nazwa parametru (nie wiem dokladnie) ale jak cyferki beda sie zgadzaly to znaczy ze to jest to...mozliwe ze nawet najprostszy Hipol bedzie mial takie parametry...
Wedlug mnie powinno to zalatwic sprawe...powodzenia



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr lut 16, 2005 17:06

:pub:
dzieki dukem jestem ci wdzięczny, kupie jakis najprostrzy najtańszy i uzupełnie, chyba jednak nie dzis bo śnieżyca za oknem zniechęca do robienia czegokolwie przy autku :grin:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 16, 2005 21:04

No problem...daj znac jak juz sie z tym uporasz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości