(mk3) Jak to jest z alarmem magicar 440, kod zmienny czy nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_777
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt lis 15, 2005 20:52
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

(mk3) Jak to jest z alarmem magicar 440, kod zmienny czy nie

Post autor: michal_777 » pn sie 28, 2006 09:58

Witam wszystkich... Odrazu prosze abyscie nie krzyczeli iz jes ttakich tematów pełno ale od kilku dni przegladam forum i wszystkie tematy i nic konkretnego nie znajduje, jak w jednim jest cos napisane to w innym jest zupelnie inaczej ale do rzeczy. Chcialem sie zapytac o alarm do mk3. Zastanawiam siew nad kupnem Magicar 440 i juz nawet mialem kupowac ale wyczytalem w Niektórych ze on nie ma zmiennego kodu a w opisie jeg opisze ze jest. Wie ktos moze na 100% jak to jest??? A moze ktos ma do polecenia jakis dobry alarm tak do 200 zł??? Oczywiscie bez montarzu bo z ty mto sobie sam poradze :D przynajmniej tak mi sie wydaje a jak by byly jakies problemy to od czego jest forum i masda zalegajacych temnatow ze schematami :bigok: Z gór ydziekuje za wszystkie odp. ( mam nadzieje ze jakies beda :( ) Przepraszam za kolejny tamacik o alarmie... Pozdrawiam...



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn sie 28, 2006 11:10

magicar nie ma zmiennego kodu a rozwiazanie tej zagadki znajduje sie na forum elektrody.....



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Re: (mk3) Jak to jest z alarmem magicar 440, kod zmienny czy

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sie 28, 2006 14:46

michal_777 pisze: A moze ktos ma do polecenia jakis dobry alarm tak do 200 zł???
Myslę, że wszystkie do tej ceny są porównywalnej jakośći, lepiej się zająć dobieraniem większej ilośći czujników- wstrząsowe dają, drzwi- to podłączysz do lampki, czujnik do maski i klapy, do tego czujniki ruchu nad szybę, jeśli masz alumy (albo w miarę nowe opony) to czujnik przechyłu. Koniecznie syrena z wlasnym zasilaniem kosztue 3 dychy ale zwykłą odcinasz i nie sziała. Ukryj syrenę, ukryj centralkę w innym mijscu niż pod deską rozdzielczą (bo każdy wie ze tam ma byc :grin: ) i przekaźnik odcięcia zapłonu, albo sam coś w tym rodzaju skonstruuj (wyłącznik czy coś podobnego). I będzie git. Im więcej pierdół tym system lepszy, a centralki wszystkie są takie prawie takie same.



michal_777
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt lis 15, 2005 20:52
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Re: (mk3) Jak to jest z alarmem magicar 440, kod zmienny czy

Post autor: michal_777 » pn sie 28, 2006 21:55

pushkin77 pisze:magicar nie ma zmiennego kodu a rozwiazanie tej zagadki znajduje sie na forum elektrody.....
Wielkie DZIĘKI, takiej odp oczekiwałem. Przesledze cale to forum a za pmoc + oczywiscie :D


Grzesiekk1982 pisze:
michal_777 pisze: A moze ktos ma do polecenia jakis dobry alarm tak do 200 zł???
Myslę, że wszystkie do tej ceny są porównywalnej jakośći, lepiej się zająć dobieraniem większej ilośći czujników- wstrząsowe dają, drzwi- to podłączysz do lampki, czujnik do maski i klapy, do tego czujniki ruchu nad szybę, jeśli masz alumy (albo w miarę nowe opony) to czujnik przechyłu. Koniecznie syrena z wlasnym zasilaniem kosztue 3 dychy ale zwykłą odcinasz i nie sziała. Ukryj syrenę, ukryj centralkę w innym mijscu niż pod deską rozdzielczą (bo każdy wie ze tam ma byc :grin: ) i przekaźnik odcięcia zapłonu, albo sam coś w tym rodzaju skonstruuj (wyłącznik czy coś podobnego). I będzie git. Im więcej pierdół tym system lepszy, a centralki wszystkie są takie prawie takie same.
Thx za dobre wskazówki na pewno skorzystam z nich ;) + oczywiscie sie nalezy :D W takim razie sklonie sie do kupna magicara 440 i doprobie wlasnego pomysl uzabezpieczenia bo i tak nie widze nic godneg ona allegro za ok 200 zł



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn sie 28, 2006 22:41

Na forum stwierdzono że pilot ma układ nadawczy który montują w innych alarmach ze stałym kodem.Mimo to ten alarm jest najciekawszym alarmem za tą cene :bigok:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sie 28, 2006 23:22

Thx za +
W sumie mam Magicara w Audi, sprawuje się neiźle. Jedynie co polecam- NIE MONTUJ CENTRALKI BEZPOŚREDNIO DO BLACH. Jak jest okolo 25 stopni i więcej wyje jak durny, potrafi się włączyć kilkanaście razy dziennie. Ogromna temperatura powoduje jakieś ogłupienie, nie chcialo mi się odkręcać, dawać podkładek gumowych i wyłączyłem syrenę. Kupilem na Allegro od gościa SZUMO coś tam, nie pamietam nazwy i dał mi centralny nie współpracujący z alarmem w zestawie :axe: działa na pilota alarmu (mastery podpięte bezposrednio pod centralke), ale wciskając mastery (bolce w przednich drzwiach) nic sie nie dzieje :( nie mozna zamknąć sie na miescie przed złobami co kradną komórki, chyba ze pilotem (alarm ma tą funkcję, ale mruga kierunkami przy zamykaniu, nie wiadomo po co). Ogólnie nie narzekam. Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 516 gości