[mkIII] zgrzyta wsteczny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mkIII] zgrzyta wsteczny

Post autor: adamo122 » pn lut 14, 2005 19:52

golf mk3 1.4 benz
przy wrzucaniu wstecznego coś mi zgrzyta w skrzyni, podkręciłem juz troche linke od sprzęgła ale to nie duzo pomogło i nie wiem czy podciągać dalej , jest moze jakaś zasada kiedy przestać podkręcać linke? czy do momentu az sie acznie slizgac i wtedy spowrotem odkręcać :-)
co moze byc jeszcze przyczyną tych zgrzytów, zaznaczam, ze występują one tylko przy mocno rozgrzanym silniku, czy mało oleju w skrzyni tez moze byc przyczyną?
inne biegi wchodzą lekko :foch:

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn lut 14, 2005 23:15

Hmm...przy biegach do przodu powiedzialbym ze synchronizator ale wsteczny chyba nie ma synchronizatora...



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » wt lut 15, 2005 00:09

nie wrzucaj wstecznego toczac sie do przodu lub tyłu i na wyzszych obortach

czyli masz stac w miejscu na wolnych obortach i wtedy wrzuc to nie bedzie zgrzytac...



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 00:14

melon pisze:nie wrzucaj wstecznego toczac sie do przodu lub tyłu i na wyzszych obortach

czyli masz stac w miejscu na wolnych obortach i wtedy wrzuc to nie bedzie zgrzytac...
nie chce być nie miły :pub: ale tyle to ja wiem i do tego sie stosuje
mimo to zgrzyta i nie wiem czy dalej podciągać sprzęgło czy szukac przyczyny w czymś innym



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 15, 2005 00:26

Chyba dociaganie sprzegla nic tu nie pomoze...:crazy:



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Re: zgrzyta wsteczny

Post autor: HaiFisch » wt lut 15, 2005 00:58

adamo122 pisze:golf mk3 1.4 benz
przy wrzucaniu wstecznego coś mi zgrzyta w skrzyni, podkręciłem juz troche linke od sprzęgła ale to nie duzo pomogło i nie wiem czy podciągać dalej , jest moze jakaś zasada kiedy przestać podkręcać linke? czy do momentu az sie acznie slizgac i wtedy spowrotem odkręcać :-)
co moze byc jeszcze przyczyną tych zgrzytów, zaznaczam, ze występują one tylko przy mocno rozgrzanym silniku, czy mało oleju w skrzyni tez moze byc przyczyną?
inne biegi wchodzą lekko :foch:
Mam takie same objawy i tylko się to dzieje jak auto jest zagrzane. Wg mnie to jest mało oleju w skrzyni i trzeba zmienić, ojciec miał tak w VW kiedyś i pomogło jak wymieniliśmy na nowy.


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 15, 2005 02:06

Moze byc ale mysle ze cos by sie dzialo tez z innymi biegami...sprobowac nie zaszkodzi...



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 09:04

tez mi sie wydaje , ze byłoby to samo z każdym biegiem, no cóż bede musiał spróbować wymienic olej, od czegoś trzeba zacząć, i czemu myślicie , ze podciągnięcie sprzęgła nie pomorze?
na takim małym servisie powiedzieli ze koszt (wymiana+olej) to około 90 zł, to jest drogo czy tanio?



skieram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: skieram » wt lut 15, 2005 13:19

witam, mam ten sam problem, znajomy mechanik powiedzial mi zebym sie nie martwil bo w starszych autach moze sie tak dziac i poradzil mi zebym chwile odczekal zanim wrzuce wsteczny, no niestety u mnie to nie dziala ale moze u was bedzie



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » wt lut 15, 2005 13:58

dukem pisze:Moze byc ale mysle ze cos by sie dzialo tez z innymi biegami...sprobowac nie zaszkodzi...
ale na innych są synchronizatory


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 15, 2005 14:17

Ale jak jest malo oleju to pozostale mimo synchronizatorow zachowuja sie inaczej...u mnie np drazek sie strasznie trzasl i skrzynia ogolnie szumiala (tyle ze to bylo w polonezie)



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 14:37

to moze faktycznie spróbuje zmienic olej, tylko czy ta cena 90 zł za wymiane +olej to duzo czy mało?
i czy wymieniac czy moze spróbować dolać , tylko nie wiem jaki i chyba bedzie lepiej nie mieszac?



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 15, 2005 15:11

Mysle ze jak bez oleju to sporo...z tego co mi sie wydaje to nie jest takie trudne bo tam sie odkreca jeden korek zeby spuscic a potem sie zalewa drugim wlewem i tyle...przejedz sie po kilku zakladach moze gdzies zrobia to taniej (powinni)...do tekiej roboty nie trzeba jezdzic do dobrego i drogiego zakladu bo to moze zrobic kazdy i raczej nie da sie tego zle zrobic...a 90 zl za robote porownywalna ze zwykla zmiana oleju to wg mnie duzo



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 15, 2005 15:37

dukem pisze:Mysle ze jak bez oleju to sporo...z tego co mi sie wydaje to nie jest takie trudne bo tam sie odkreca jeden korek zeby spuscic a potem sie zalewa drugim wlewem i tyle...przejedz sie po kilku zakladach moze gdzies zrobia to taniej (powinni)...do tekiej roboty nie trzeba jezdzic do dobrego i drogiego zakladu bo to moze zrobic kazdy i raczej nie da sie tego zle zrobic...a 90 zl za robote porownywalna ze zwykla zmiana oleju to wg mnie duzo
chyba źle sie wyraziłem albo zostałem źle zrozumiany :kac: 90 zł to cena za wymiane i olej , za samą wymiane 90 zł to byłoby kompletne ździerstwo (chyba newet w aso tyle nie biora) , także cena 90 zł obejmuje olej i wymiane
nie wiem tylko co do tego korka o którym mówisz, z tego co ja słyszałem to tam niema zadnego korka , olej ponoć trzeba odpompować (tzn odessać) , jesteś pewny tego co piszesz? moge sie mylić , specem nie jestem i nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 421 gości