nowy silnik czy remont starego w mk3 1,8 90KM gaz?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarecki22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 11, 2005 18:31
Lokalizacja: Środkowe Pomorze
Kontakt:

nowy silnik czy remont starego w mk3 1,8 90KM gaz?

Post autor: jarecki22 » sob lut 12, 2005 10:09

Witam! Co sądzicie na ww temat? Muszę w niedługim czasie robić remont, tzn. zawory mają słabe ciśnienie i kto wie co tam jeszcze siedzi pewnie bez szlifu sie nie obejdzie itp. koszt po znajomości ok.500-600zł :grrr:
albo kupić jakiś silnik z mniejszym przebiegiem oczywiście udokumentowanym lub od znajomego i wstawić do mojego poczciwego golfika.
Ps. dodam, że na razie nie ma tragedii ale na benzynce czasem świrują obroty ale na gazie jest oki.
Pytanie1? Czy skrzynia i osprzęt będzie ten sam do 2,0i (115KM) bo o takim silniku myślę
Pytanie2? Czy z audi jest to ten sam silnik interesują mnie mono bo taki mam i instalacja żeby mi pasowała


dawniej MK1 1,3 79r., potem: MK3 1,8 92r., MK3 1,6 93r., czasami BMW Compact, szukam MK4 TDI

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » sob lut 12, 2005 11:01

ja bym robił remont skoro faktycznie mało by cie to kosztowało, przynajmniej wiesz co bedziesz miał :-)



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » sob lut 12, 2005 11:22

Byłem w takiej sytuacji i juz szukałem drugiego silnika(znalazłem 1,6 od seata 96 rok, mechanior oglądał i mówił ze podejdzie) ale stwierdził że najpierw trzeba ten pod maską obejrzec, rozkręcił wymienił pierścionki i śmigam tak do dzisiaj(już 20 tys. km mam spokój).
Jak kupisz drugi to niewiadomo ile pojeździsz może miesiąc może rok, lepiej robić swój ,chyba że za dużo trzeba bebechów wymieniać, wtedy lepiej drugi silnik.



Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Post autor: McKozi » sob lut 12, 2005 11:45

jak bys chcial wymienic to najlepiej na taki sam i najlepiej z takim samym poczatkiem nr silnika np PN na PN wtedy niema zadnych problemow w innym przypadku morzesz miec jaja

pozdrawiam


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob lut 12, 2005 12:11

Mnie tez czeka maly-mam nadzieje- remoncik silnika. Ja na Twoim miejscu bym zrobil naprawe a 500 zl to wcale nie tak duzo a przynajmniej wiesz na czym stoisz. Kupisz silnik z malym przebiegiem ale moze byc cos innego zepsute albo to samo. To jest za skomplikowane urzadzenie aby go tak kupowac na wyglad. Chyba ze mialbys silnik padniety na amen wtedy mozna by sie na cos takiego skusic :bajer:



dino84

Post autor: dino84 » sob lut 12, 2005 20:18

Kurcze 500-600zl za remont silnika to sa smieszne pieniadze. Pewien forumowicz pytal sie czy cena 600zl za WYMIANE PASKA ROZRZADU i napinaczy jest cena dobra :)
Ja remontowalbym. Kupisz drugiego takiego samego trupa i za kilka tysiecy km bedziesz myslal czy robic remont czy kupic drugi. No bo nie sadze abys znalazl silnik z przebiegiem 50tys km.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 12, 2005 20:22

Remont zdecydowanie. Pod warunkiem że u fachowca a nie u Pana Zdzich który popuka i poklepie i będzie ok.

I części zamienne, dobre marki,sprawdzone. Warto więcej trochę wydać a na pewno autko odwdzięczy się długą eksplatacją.

Ja juz mam 380tys bez remontu w tym 60tys na LPG. Ciekawe ile to mi jeszcze pociągnie.

Ale ja mam zamiar fruwać więc będe wymieniał silnik na większy. :bigok: :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » sob lut 12, 2005 22:01

Ja tez doradzal bym remont,pod warunkiem ze bedzie FACHOWY.Ostatnio znajomy robil remont w T-4,zajrzalem pod maske-lecialo z kazdego uszczelniacza lacznie z glowica.
Takze jek bedzie dobrze zrobiony to bedzie jak nowka,kupisz jakies kupa i bedziesz sie wkurzal.



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » sob lut 12, 2005 22:04

500-600 to dobra cena ale oczywiscie za cały remont razem z mechaniorem.Oddaj sobie głowice do jakies dobraj firmy ja zawoze do krakowa i daja gwarancje sprawdzają ja na szczelniosc i tak dalej np.do BMW 6 cylindró zapłąciłęm 500 zł ale tam było wszystko nowe i max sprawdzane w piecach i cudacjh (kobieta przejechałą 30 km bez chłodzenia i powyrywało szpilki z głowicy) i po takim remncie głwoca jak nowa.Wsadzili mu wsdzystkie nowe popychacze i autko smiga tak wiec nie zastanawiaj sie tylko działaj szlif + docieranie zaworów ewentualna wymiana.Przy okazji sprawdz sobie poychacze czy są ok bo bedziesz miał je na wierchu.



jarecki22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 11, 2005 18:31
Lokalizacja: Środkowe Pomorze
Kontakt:

Post autor: jarecki22 » wt lut 15, 2005 12:41

Przekonaliście mnie - REMONT. Ta cena to jak pisałem po znajomośco w serwisie Bosha, tam gdzie byłem na komputerze sprawdzić i najważniejsze na miejscu w mieście.[/b]


dawniej MK1 1,3 79r., potem: MK3 1,8 92r., MK3 1,6 93r., czasami BMW Compact, szukam MK4 TDI

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lut 15, 2005 13:27

calkiem niedawno tak chwaliles gaz kolego a teraz remontujesz?no widziasz do czego gaz doprowadza
tak tak pewnie napiszesz ze gaz juz zarobil na remont ale juz trzeba zagladac
no niestety
ja bym poszukal silnika mocniejszego tego bym sklepal na sztuke i pogonil dolozyl bys te 500-600zl i mialbys GTi;P
pozdroo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości