Plastik w skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn maja 15, 2006 14:27

Cobra pisze: ja mam pytanie do tych wszytskich osób ktore usilnie chcialy rozbierac skrzynie i wątpiły w słowa mechaników którzy mówili zeby zostawic ten plastik
mechanicy moga sobie wiele rzeczy mowic tak jak i kazdy czlowiek... prawda jest taka ze to tylko szczescie ze po wpadnieciu takiego czegos nic sie nie stalo. Inzynier projektujacy skrzynie nie bierze pod uwage ze bedzie ona sluzyc oprocz przenoszenia momentu na kola rowniez mieleniu roznych przedmiotow...
Cobra pisze:Popytajcie innychmechaników nikt niejest idealny i niketaki rzeczy do skrzyni wpadaly
jak ktos dopuszcza sie takiego czegos zeby mu cos przypadkowo do skrzyni wpadalo to powinien odstawic mechanike i zaczac robic na drutach... :)



JarekCh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 23, 2006 00:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: JarekCh » wt maja 23, 2006 10:07

Witam wszystkich zainteresowanych. Mam pewien problemik :( Jakiś czas temu zerwała mi się linka prędkościomierza, podczas wymiany przez nieuwagę ślimak wpadł do skrzyni biegów. Po zasięgnięciu opinii że może tam sobie pływać (ten wpadnięty ) zamontowałem następny tego samego koloru(czerwony) i działał ale tylko przez około 30 kilometrów. Wskazówka także bardzo szalała- nie pokazywała płynnie prędkości tylko cały cza drżała i miałem wrażenie że prędkość też była przekłamana. Gdy przestał działać licznik zdemontowałem ślimak i okazało się że 4-5 zębów zostało ściętych (?). Po założeniu następnego stało się to samo(!!) I w związku z tym mam pytanie >>>>czy to oznacza usterkę w skrzyni biegów, czy może ja coś robię nie tak??? Acha i co może ma znaczenie >>.założona linka jest o kilka (ok 6-8 cm) dłuższa od poprzedniej która służyła mi bezawaryjnie przez 4 lata. a z nową jest kicha. Może ktoś wie coś na ten temat. Proszę o pmoc.Pozdro dla forumowiczów. :pub: [/b]



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » wt maja 23, 2006 20:15

a na pewno miales czerwona a nie biała... bo to jest roznica w ilosci ząbków......i czy dokladnie zalozyleś slimaka na linkwe czy tez dokręciłes do skrzyni.... jak ci scielo to nie ten kolor slimaka ....zakup sobie nowy slimak tym razem bialy i powinno byc ok a koszt jego wynosi 6 zeta pozdro.......



JarekCh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 23, 2006 00:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: JarekCh » czw maja 25, 2006 23:02

Witam! Co do koloru to jestem pewien :) ale teraz zaopatrzyłem się w obydwa >>>biały i czerwony. Na którymś musi działać :) Hejka



bane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 11, 2006 18:19
Lokalizacja: slask

Post autor: bane » ndz maja 28, 2006 21:52

mam pytanie co do tych kolorow slimakow, kupilem golfa2 z zepsutym licznikiem, zegary mam ok, podpiecie do zegarow ok,linka tez nowa, ale mam watpliwosci co do slimaka tzn czy jest ten co ma byc bo jest tam biały, golf 1.6D '86 moze ktos wie jaki ma byc slimak w tym roczniku :pub:



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » pn maja 29, 2006 09:45

moj goferek jest z 86 :P i u mnie jest bialy a co do koloru zapytaj u sprzedawcy ...... on Ci powie a koszta nie sa duze pozdro


GOLF.....NiE DLa IdIoTóW

bane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 11, 2006 18:19
Lokalizacja: slask

Post autor: bane » pn maja 29, 2006 12:55

dzis kupilem slimak i sprzedawca powiedzial ze w dieslu ma byc kolor czerwony a ja mam obecnie slimak koloru bialego:( mam nadzieje ze po zamontowaniu nowego slimaka predkosciomierz ożyje :D



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » pn maja 29, 2006 23:39

ze co!!!!!!!!jak masz biały to nie zakładaj brązowego bo sie rosnią grubością ząbków oraz jej ilością ...............



bane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 11, 2006 18:19
Lokalizacja: slask

Post autor: bane » wt maja 30, 2006 15:02

niestety to tez nie wina slimaka teraz pozostalo mi sprawdzic czy ta zębatka w skrzyni sie wogule obraca:/:/



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » śr maja 31, 2006 11:27

bane pisze:niestety to tez nie wina slimaka teraz pozostalo mi sprawdzic czy ta zębatka w skrzyni sie wogule obraca:/:/
...a linke sprawdzaleś..........



bane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 11, 2006 18:19
Lokalizacja: slask

Post autor: bane » śr maja 31, 2006 15:16

Loki pisze:
bane pisze:niestety to tez nie wina slimaka teraz pozostalo mi sprawdzic czy ta zębatka w skrzyni sie wogule obraca:/:/
...a linke sprawdzaleś..........
linke probowalem w ten sposob ze krecilem slimakiem recznie i licznik sie ruszal, kilometry tez szly..nie wiem juz co to moze byc.



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » śr maja 31, 2006 22:39

włoż palec do skrzyni ...tam gdzie masz otwór do linki jakies 3-5 cm w dół jest ta zembatka metalowa obmacaj ją paclem i wtedy spratdzisz w jakim jest stanie a po 2 przy wkładaniu linki muszisz troche ja bbkręcic i wlożyc linke do końca tak aby element metalowy stykał skrzyni.....to jest moje ostatnie spostrzezenie ...powodzenia



soookolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 17:20
Lokalizacja: pyskowice
Kontakt:

Post autor: soookolo » ndz sie 27, 2006 20:22

Pomocy!!! czy komuś udało się wyciągnąć ślimak ze skrzyni bez jej demontażu?...może ktoś ma zdjęcia rozebranej skrzyni?
Acha i jeszcze jedno:
czy jest jakieś zabezpieczenie mocujące ślimak z linką?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości