[mk3] skrzywilo mi sie kolo ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw sie 24, 2006 22:59

To się bada- tak się ustala przyczynę wypadków nieraz- Jeśli żarówka się stłukła - sprawa prosta :bigok:
Gdy nie miał włączonego kierunkowskazu, żarnik żarówki jeśli się stłukla, powinien buć cały, ewentualnie oberwany.
Jeśli miał, to wolframowy żarnik po nagrzaniu spowodowanym podaniem napięcia się utlenia w pwietrzu (dlatego w żarówkach są nieaktywne gazy szlachetne, ich mieszaniny czy zwykła próżnia). I widać od razu kto kłamie :bigok:
P.S. dziex za plusik



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » pt sie 25, 2006 08:48

ale nie stukl mu sie reflektor .... poza tym jak we mnie wjechal nie widzialem przedniego kierunku, a wychylilem sie aby zobaczyc czy miga jego migacz .... teraz jestem madry po szkodzie i wiem ze moglem spojrzec na blotnik... ale wtedy.... niepomyslalem.... Poza tym podobno... (tak wypowiadali sie zawodowi kierowcy nawet), gdyby mial wlaczony kierunkowskaz i tak bylaby MOJA wina, bo kierunek oznacza jedynie zamiar skretu ... niekoniecznie w tym momencie, mogl np chciec zaparkowac zaraz za skrzyzowaniem na poboczu... ehh ehh .... a moze jednak wcale nie mial ? :/



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sie 25, 2006 12:04

Trudno, każdemu się może zdarzyć. Ale jeśli masz AC, to zmuś rzeczoznawcę, do pokrycia kosztów pomiarów podwozia w okolicy uderzenia. Nawet jeśli leciutko uderzyło. Co CI szkodzi, a nóż sie zgodzi facet. Przecież nie płacisz im tyle kasy za nic :bigok:

P.S. Dodałem najprostszą ilustrację co można pomieryć w tym miejscu.

[ Dodano: 25 Sie 2006 12:49 ]
A, to oczywiscie płyta Golfa III, nie tylko rysunek poglądowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » pt sie 25, 2006 16:36

wlasnie wrocilem z mierzenia ... rzecz prosta i jasna - do wymiany zwrotnica .. i bedzie dobrze. W zwiazku z tym pytanie nastepne : wiem ze niekore czesci z mk2 pasuja do mk3. Czy w tym przypadku mam szukas zwrotnicy do mk3, czy pasuje takze z mk2 ?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sie 25, 2006 17:29

Nie mam pojęcia, zapodaj w szukajkę słowa "zwrotnica", "pasuje", może coś się znajdzie. Jeśli nie, wrzuć osobne zapytanie na forum dla megaznawców tego tematu. Powinien ktoś wiedzieć.
Fajnie, że to tylko to. Jak zamontujesz nową, to jeszcze raz na wszelki wypadek zbadaj, żeby wykluczyć inne odkształcenia, tak dla pewności, żeby nie bać się ostrej jazdy po zakrętach ;)
Pozdro.



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » pt sie 25, 2006 17:41

no wlasnie ... powiem Wam ze jak przyjechalem do goscia ktory wymierzyl ... pytal w ten sposob : ile bedziesz jeszcze autem jezdzic ? ja na to, ze dzis z 10km musze zrobic .. i moze stac do srody , jakos przeboleje... a on ze smiechem : pytalem czy do odsprzedania czy masz sam tym jezdzic ? bo podpilowac to mozna, ale jak jestes nieuczciwym sprzedawca....



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sie 25, 2006 23:42

baaq pisze:ile bedziesz jeszcze autem jezdzic ?
Tak zawsze bylo ;) Ale wiadomo, dla siebie robi się porządnie...



greg

Post autor: greg » sob sie 26, 2006 09:30

baaq pisze:Czy w tym przypadku mam szukas zwrotnicy do mk3, czy pasuje takze z mk2 ?
powinno pasować od mk2 z tym że jest 2 typy - róznica w początku numeracji 191 lub 357(np silnik KR, PL, PG) - numerów w zależności od silnika... i teraz bądź mądry który jest idealny pod twój silnik bo w Twoim podpisie nic nie ma

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 9:36 am ]
i jeszcze jedno jak masz ABS to zwrotnica dla ABSu tj z założony wirnik na piastę - bo koszt wyciśnięcia łożyska załozenie innej piast + wciśnięcie nowego łożyska przekroczy na pewno koszt zakupu używanej zwrotnicy



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » sob sie 26, 2006 22:45

nie mam systemu abs, mam silnik ABS :) ... juz podobno sie zalatwila zwrotnica uzywka, 100zl ... dobry znajomy zalatwial. Smial sie ze dlatego ze sie dobrze znamy to bedzie z auta walnietego w tyl .. a nie w przod ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości