Problem z kontrolkami przy zapalaniu, mam polautomat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

Problem z kontrolkami przy zapalaniu, mam polautomat

Post autor: Kłak » śr sie 23, 2006 21:48

Witam
Zakupiłem niedawno Golfa III 1.9D/47kW z półautomatyczną skrzynią biegów ale to nie jest problem. Problemem jest natomiast to jak się go zapala, a mianowicie: najpierw zapalam "normalnie" kluczykiem, silnik sobie pracuje rozgrzewa się i po chwili gaśnie. I teraz odpalam go już nie normalmie tzn. przy pomocy przycisku na końcu drążka od wycieraczek. I gdy odpalę go przy pomocy kluczyka to świeci mi się zielona kontrolka, a gdy przy pomocy gużika to pomarańczowa(ale całkiem inna).I właśnie to mnie niepokoi bo jak coś się świeci na pomarańczowo albo na czerwono to znaczy, że jest żle.
Oczywiście jak odpalę go przy pomocy kluczka mogę jechać ale po pewnym czasie jak puszczę pedał gazu i silnik spadnie z obrotów to zgaśnie,ale gdy tylko dodam gazu albo ruszę lewarkiem (tam jest jakiś czujnik bo zaglądałem) to silnik odpali.
Posiadam ksiażkę ale tam nie ma słowa o takim typie skrzyni (jest o zwykłej i automacie, a o tej nie ma).
Czy to jest normalne, że ta kontrolka świeci się na pomarańczowo?czy to może oznacza, że coś jest nie tak z silnikiem lub ze skrzynią(bo nie wiem od czego ona jest)?
Czy można jakoś ominąć to podwójne zapalanie?
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 13:59 przez Kłak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sie 24, 2006 07:47

Kłak, no to widzę że zakupiłeś ecomatika. Z tego co mi wiadomo (a za dużo nie wiem o tej wersji) to właśnie właczając silnik przyciskiem na dźwigni wyłaczasz funkcję ecomatik i silnik pracuje normalnie.
A czy na ecomatiku działa Ci poprawnie - tzn sam odpala silnik ja dasz bieg 1 i naciszniesz gaz?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

mk3 1.9d

Post autor: Kłak » czw sie 24, 2006 21:04

Sory, że tak póżno odpisuję no ale praca nie wybiera :crazy:
Silnik pracuje normalnie po tym jak go odpalę kluczykiem a następnie po pewnym czasie gaśnie. I tak jak pisałem: wystarczy, że ruszę lewarkiem(a nawet jak tylko go trącę) lub dodam gazu to odpala. I właśnie to mnie niepokoi czy to ma tak być czy coś jest nie tak i jak to sprawdzić?
Czy jeżdżąc na tym "ecomatic" nie zepsuję silnika?
No właśnie jak lepiej jest jeżdżić?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sie 24, 2006 22:08

Kłak pisze: I tak jak pisałem: wystarczy, że ruszę lewarkiem(a nawet jak tylko go trącę) lub dodam gazu to odpala. I właśnie to mnie niepokoi czy to ma tak być czy coś jest nie tak i jak to sprawdzić?
Tak jak najbardziej powinno być.
Poczytaj to: http://www.passatgl5.polnet.biz/golf3/e ... omatic.htm
http://66.249.93.104/translate_c?hl=de& ... uage_tools


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

mk3 1.9d

Post autor: Kłak » pt sie 25, 2006 16:32

Witam :okej:
Wielkie dzięki za linki!
Trochę się uspokoiłem bo już myślałem, że coś mi nawala.
Podejrzewałem, że ktoś manipulował przy liczniku(bo ma ukręcone 90 tyś.coś mało jak na diesla z 11 letnim stażem) i po prostu silnik się już kończy ale byłem u paru mechaników i żaden nie znalazł oznak manipulacji przy silniku.
Jeszcze raz wielkie dzięki, teraz przynajmniej wiem na czym stoję.



krzycho-54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21
Lokalizacja: olecko

Post autor: krzycho-54 » pt lip 13, 2007 11:59

Mój problem ze skrzynią ecomatic polega na tym, że biegi przestały wchodzić - oprócz 1-nki na postoju. Kupiłem go od niemieckiego właściciela i wg niego jak trochę postoi , to usterka znika(???).
Może ktoś wie od czego zacząć? Ja stwierdziłem, że mam rozładowany mniejszy z dwóch akumulatorów. Może on zasila sterowanie sprzęgłem? Nie mam schematu elektrycznego. Będę wdzięczny za konstruktywne wskazówki :pub:



Awatar użytkownika
lukas0303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Kontakt:

Post autor: lukas0303 » pn sie 27, 2007 12:53

a Ja mam taki problem, że jak zapalam ecomatica, to zaczynaja mi świecić się trzy kontrolki od ecomatica, od skrzyni o od temperatury silnika i samochód gaśnie:( i tak kilka razy zapalam i gaśnie, aż wyładowuje mi się akumulator. Pierwszy raz zauważyłem takie zachowanie koło kwietnia, ale że raz to olałem.
Ale ostatnio to już mi się dzieje nagminnie:( Boję się wyjechać gdzi ekolwiek:( Zastanawiam się w czym problem, czy w stacyjce coś nie styka, czy ten czujnik przy skrzyni biegów. Nie mam kompletnego pojęcia:( boję się, ze kiedyś po prostu nieodpali, w najbardziej potrzebnym momencie. POMÓŻCIE--- jestem skłonny wymienić ten czujnik, ale nie wiem czy sam to zrobić czy zaprowadzić do autoryzowanego serwiscu VW i zapytają mnie a co to??. Nie wiem.



Ziembol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 23, 2008 00:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Ziembol » czw lis 27, 2008 02:14

Hmm... Witam, widze temat jak najbardziej aktualny (sprzed roku ale co tam)... Otóż czytajac posty powyzej stwierdzam ze ktos cos kiedys probowal albo udaje ze sie zna a tak naprawde sie niezna i pisze takie glupoty, ze usiasc i plakac....
Z tego co wiem Ecomatikow wyszlo na swiat ok 5000 sztuk (ojciec gdzies kiedys znalazl info) ale duzo ludzi poszukuje jakichkolwiek wiadomosci o tym modelu. Wypust dosc ciekawy jak na tamte czasy (mam na mysli rok 1994 choc wiem ze i pozniej wyszlo kilka sztuk)... Dlaczego zaprzestano produkcji? hmmm przeciez auto bardzo oszczedne, idealne dla inwalidy lub osob ktore nie cenia sobie 'agresywnej' jazdy, no coz mniejsza z tym.
Mojego Golfika przetrzepalem praktycznie od A do Z, wszystkiego dowiadywalem sie i odkrywalem sam z ojcem.. Jesli ktos by przypadkiem trafil tutaj i szukal jakichs informacji mozna smialo walic na maila ktory jest w profilu lub gg ktore tez tam sie znajduje :)
Po mechanikach nie ma co jezdzic... wymyslaja cuda niewidy lub na dzien dobry pytaja "a co to jest?" wskazujac 2 aku... ktory sluzy jak sie okazuje do zasilania kiedy silnik gasnie, alternator niepracuje co sie rowna braku pradu :O szoking co.. Magiczna pomaranczowa kontrolka, ktora zapala sie po nacisnieciu magicznego przycisku na koncu drazka wycieraczków sygnalizuje tryb 'sprzegniety' czy jak to tam sobie lubicie nazywac... tryb przeznaczony na zime kiedy akumulator ma obnizona pojemnosc czy jest niedoladowywany.. wiadomo kazdy rozruch silnika pobiera energie z akumulatora a silnik w trakcie jazdy gasnie dosc czesto itd itp mozna pisac wiersze... na trybie tym silnik nie gasnie co jest jednoznaczne z tym ze aku ma stale ladowanie <wow>.
Ponadto odkrylem najczestsza przyczyne sprzedazy Ecomatikow :O ale info moge podzielic sie jedynie prywatnie... nie ma nic za darmo a kontakt z wlascicielem Ecomatika jest przydatny :DDDD :satan: no coz... szerokosci itd :)



Łukasz Wróblews
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:21
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Łukasz Wróblews » śr lut 04, 2009 11:22

Witam Też mam ecomatica, też mi się świecą dwie kontrolki (zielona i pomarańczowa). Rozgryzłem zapalanie. Po uruchomieniu kluczykiem od razu wciskam przycisk na drążku wycieraczek i silnik nie gaśnie.


Łukasz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości