[MK3] Piski z pod maski

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

[MK3] Piski z pod maski

Post autor: piotrsrokosz » pn sie 21, 2006 21:55

Jakie mnie ogarneło zdziwienie gdy dziś rano odpalam swego golfika a tu pisk. Ostatnimi czasy wymieniałem pasek do pompy wody. Pytanie Czy zbytnie naciągnięcie paska może powodować piski (czy luźny)? Gdzie mogą się pojawiać te piski (pasek , łożysko na alternatorze) gdzie jeszcze? Czy to coś groźnego i lepiej ztym nie jeździć? Ile może kosztować ewentualna naprawa (łożysko przy alternatorze)?
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 09:24 przez piotrsrokosz, łącznie zmieniany 1 raz.


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn sie 21, 2006 22:01

zbytnie naciągnięcie paska spowoduje że łożysko na alternatorku szlag trafi, nie powoduje piszczenia, ale natomiast jeżeli to piszczenie zanika po dodaniu gazu to oznacza na 95% ze to wina paska


:-k ...

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn sie 21, 2006 22:03

podzielam w 100% co napisal misiek10111, ale piszczenie zanika raczej po ujeciu gazu :chytry: ja mam luzny pasek odpalam go on piszczy ruszam jeszcze bardziej piszczy wcisne sprzeglo przestaje .



Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: piotrsrokosz » pn sie 21, 2006 22:09

misiek10111 pisze:zbytnie naciągnięcie paska spowoduje że łożysko na alternatorku szlag trafi, nie powoduje piszczenia, ale natomiast jeżeli to piszczenie zanika po dodaniu gazu to oznacza na 95% ze to wina paska
Po dodaniu gazu słychać głośniej. I co robimy z takim paskiem jak piszczy?


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn sie 21, 2006 22:11

naciagac



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » pn sie 21, 2006 23:13

sprawdz ktory piszczy bo lozyska na altrnatorze raczej cwierkaja lub wyja wiec posprawdzaj paski i naciag napinaczem ten luzny jezeli to laternator to potrzebujesz kucze 19i22 i 10 minut czasu :) zw espomaganiem jest gozej ale to tez proste najlepij do tego z kanalu podcodzic nie wybrudzisz sie nawet

powodzonka



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sie 21, 2006 23:23

piotrsrokosz pisze:Po dodaniu gazu słychać głośniej. I co robimy z takim paskiem jak piszczy?
Jak się silnik nagrzeje to dalej piszczy?
Jeżeli naciąg mają dobry to nasmaruj go po zewnętrznej stronie mydłem albo polej szamponem samochodowym.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: piotrsrokosz » wt sie 22, 2006 09:53

kocurxxl pisze:sprawdz ktory piszczy bo lozyska na altrnatorze raczej cwierkaja lub wyja wiec posprawdzaj paski i naciag napinaczem ten luzny jezeli to laternator to potrzebujesz kucze 19i22 i 10 minut czasu :) zw espomaganiem jest gozej ale to tez proste najlepij do tego z kanalu podcodzic nie wybrudzisz sie nawet

powodzonka
a ile kosztuje ewentualna wymiana łożysk?


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » wt sie 22, 2006 10:30

gdzies na forum pisali, od 30 do 50 zł o ile dobrze pamiętam..
ale to napewno pasek, skoro piszesz, że wymieniałeś to on po jakims czasie się rozciąga i tzreba go znowu naciągnąc.. ja też tak miałęm jak wymieniałem .. pozdroo



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt sie 22, 2006 10:55

ja nie wiem jaki to dzwiek, ale tylko podsune pomysl. U mnie jak auto sie nagrzalo zaczelo wyc dziwnie (fonetycznie : wiwiwiwiwiwiwiwiw) ale tylko jak sie nagrzalo ,podejrzewalem pompe wody, wymienilem i nic , okazalo sie ze to byla rolka napinajaca pasek rozrzadu :) zdjalem aj i rzeczywiscie miala strszne luzy, zalozylem nowa ale niestety za mocno naciagnalem i znowu piszczalo, troszke poluzowalem i teraz cisza,a jezeli to jest takio dzwiek jak w niektorych staryc dieslach ktory rusza i tylko slychac przerazliwy pisk to na pewno bedzie pasek :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » wt sie 22, 2006 16:47

irekczek pisze:skoro piszesz, że wymieniałeś to on po jakims czasie się rozciąga i tzreba go znowu naciągnąc..
racja racja !!!!! tak sie robi !!!!
guti pisze:podejrzewalem pompe wody, wymienilem i nic , okazalo sie ze to byla rolka napinajaca pasek rozrzadu
najpierw zacznij od paskow jak nie pomoze to sie bedziez w to bawila bo to drozsza i mniej prosta zabawa

lozyska narazie zostaw bo one raczej nie pisza!!!! szybciej wyja lub cwierkaja jak skowronek

a jesli juz koniecznie chcesz to zrob to sam bedzoesz mial pewnosc (bo mnie mechanior w hooja zrobil - dostal lozysla z fina a zalozyl polskie co polecialy po 0,5 roku i w dodatku polamal koszyczek ostatniego lozyska!!!) to proste popatrz tylko na przekroj rozrusznika a jkbys sie bal to pisz a ci pomoge !!!



Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Post autor: szumnyvw » czw lip 08, 2010 00:12

Paski kupuj z lepszej firmy CONTINENTAL najlepiej ja mam taki i nie narzekam nic nie piszczy nic sie nie urywa oczywiscie jak na czas wszystko sie wymienia ;)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 08, 2010 09:44

szumnyvw, zawód archeolog ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 257 gości