przycisk do włączania świateł awaryjnych mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

przycisk do włączania świateł awaryjnych mk3

Post autor: Artur123 » ndz sie 20, 2006 09:36

Podczas sprzątania samochodu wypadł mi ten przycisk od włączania tych świateł.Jak mam go teraz włożyć???????????



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz sie 20, 2006 11:37

Chyba tylko nałożyć tak jak był. A jak ma zatrzaski połamane to wymienić na nowy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 20, 2006 11:38

dokladnie w odwrotnej kolejnosci jak wypadl :)



Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » ndz sie 20, 2006 12:39

w tym problem że jakoś nie chce wejść.Zatrzasków niby nie ma połamanych



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sie 20, 2006 14:05

Artur123 pisze:w tym problem że jakoś nie chce wejść.Zatrzasków niby nie ma połamanych
Nic na siłę. Najlepiej zdejmij kierownicę i wykręć manetki - wtedy przycisk założysz bez problemu (o ile nic się nie połamało). 20 minut roboty, ale przynajmniej widać, co się robi - a nie po omacku :chytry:
Jeśli masz poduchę - dla pewności odłącz akumulator przed rozkręcaniem kierownicy. Zaznacz sobie tez pozycję kiery, żeby ją potem prosto założyć. A przycisk po rozkręceniu wygląda tak (fotka moja, z innego tematu):
Obrazek


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » ndz sie 20, 2006 14:33

a nie da się tego zrobić bez odkręcania kierownicy?z której strony najpierw wkładać przycisk?



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sie 20, 2006 14:51

Artur123 pisze:z której strony najpierw wkładać przycisk?
Ja przycisk wkładałem prosto :-)
Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego Ci przycisk wypadł - może coś (np. zaczep) się ułamało? U mnie wszystko się rozsypało, bo pękła taka mała plastikowa prowadnica, potem wyskoczył przycisk, przestały działać kierunki (z winy tego przycisku) - i musiałem kupić nową manetkę. Gdybyś zamieścił zdjęcie, albo chociaż dokładnie opisał to, co wypadło - byłoby łatwiej poradzić.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » ndz sie 20, 2006 15:20

wypadł zam ten czerwony przycisk.w środku przycisku chyba są całe zaczepy.awaryjne działają i lampka też



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sie 20, 2006 15:44

Artur123 pisze:wypadł zam ten czerwony przycisk.w środku przycisku chyba są całe zaczepy.awaryjne działają i lampka też
Jeśli wszystko działa i wypadł sam czerwony plastik - to sprawa powinna być prosta. Delikatnie umieszczasz przycisk nad miejscem, w którym powinien się znajdować i wciskasz go z wyczuciem - powinien wejść na ten plastik, co jest w środku (może będzie trzeba użyć trochę siły, ale nie za dużo - bo to delikatny mechanizm i młotek może tu tylko zaszkodzić). Najchętniej pokazałbym Ci to na zdjęciu (mam akurat w garażu popsutą manetkę), ale na razie nie mam możliwości zrobienia fotki.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » ndz sie 20, 2006 16:03

to jak bedziesz miał możliwość to bardzo proszę o zdjęcie



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sie 20, 2006 21:03

Poszedłem do garażu, rozłożyłem przycisk na czynniki pierwsze i zrobiłem fotki.
Jeśli jest tak, jak piszesz, to znad kierownicy powinien Ci wystawać jasny plastik z żarówką. Ma on zaczepy z przodu i z tyłu, zaznaczone na poniższej fotce czerwonymi elipsami:
Obrazek

Przycisk także ma zaczepy z przodu i z tyłu, zaznaczone na zdjęciu niebieskimi elipsami:
Obrazek

Musisz po prostu ustawić przycisk napisem do siebie i wcisnąć na ten jasny plastik. Jest to dość ryzykowna operacja, więc wciskaj z wyczuciem. Osobiście wolałbym wykręcić manetki, zajmuje mi to 10 minut, a gdy to robiłem pierwszy raz :hmm: - nie więcej, niż 20 minut. Dlaczego wykręcić? Ponieważ plastiki w środku są bardzo delikatne. Przy wyjętej manetce wszystko dokładnie widać, więc ryzyko uszkodzenia czegokolwiek jest mniejsze. Dodam, że w razie niepowodzenia koszt sprawnej, używanej manetki to obecnie jakieś 30-50 zł (ja za obie bez MFA dałem okazyjnie około 50, bo nie mogłem wtedy znaleźć nigdzie samej lewej). Decyzja należy więc do Ciebie.
Tak czy inaczej życzę Ci dużo cierpliwości i trzymam kciuki. Napisz, jak Ci poszło! :bajer:


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » pn sie 21, 2006 13:35

dziękuje bardzo!dzisiaj nie będe mógł tego zrobić ale jak tylko mi się uda dam znać.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 393 gości