[MK3] Wywalilo caly plyn chlodniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » pt sie 18, 2006 23:07

Zimna byla chlodnica bo pewnie zle odpowietrzylem uklad. Teraz jest wszystko odpowietrzone jak nalezy. Zmierzylem kompresje dzisiaj zeby na prozno nie wymieniac uszczelki pod glowica i na kazdym rowno po 12 atmosfer mam wiec uszczelke wykluczam. Zalozylem nowy szczelny korek i teraz jak dodaje gazu to waz od silnika do chlodnicy i od termostatu do chlodnicy az sie podnosi od cisnienia. Jeden mechanik powiedzial mi ze VW tak maja ale do tej pory chyba nic takiego sie nie dzialo. Chyba bo nigdy nie sprawdzalem ale korek mialem uszkodzony od momentu zakupu auta i przez 2 lata byl spokoj. Teraz juz zupelnie nie wiem czego tam szukac pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo. Wentylator chlodnicy chodzi jak nalezy czujnik temp tez dziala dobrze termostat sie otwiera. A wie ktos czy jakis zawor cisnieniowy tam jest??



Awatar użytkownika
radek_GL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:09
Lokalizacja: Czarne
Kontakt:

Re: Wywalilo caly plyn chlodniczy w mk3

Post autor: radek_GL » pt sie 18, 2006 23:31

Dominik107 pisze:
wymień termowyłącznik ja miałem to samo w AAMie nie załączał wentyla na czas dolny wąż gorący (przeczyściłem styki i na razie działa ale tylko II bieg)
Cefaloid pisze:
Miałem tak że mi się utrzymywał 1-2cm poniżej minimum. Jak dolałem to wywalił to tego poziomu i tak pozostawało. W końcu wymieniłem wyłącznik wentylatora chłodnicy (ten wkręcony w chłodnicę) i pomogło. Za późno włączał się wentylator i niby kilka stopni więcej a zdążyło wywalić płyn.
gdzie go kupiłeś i jakiej firmy ja muszę go wymienić bo nie załącza mi pierwszego biegu


VW Passat B3 1,8 AAM 1990r. 75 PS [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50898&postdays=0&postorder=asc&start=0][b]mój VWej[/b][/url] + Blitz BRC

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob sie 19, 2006 00:45

zawór ciśnieniowy jest tylko w korku od zbiorniczka wyrównawczego ........ bynajmniej z tego co ja wiem i co sie dowiedziałem , robiąc swoje auto . Czekam na post określający przyczyne Twojej usterki . Pozdrawiam


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Iman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 18, 2006 13:55
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: Iman » sob sie 19, 2006 18:07

Tez mam podobny problem, tylko ze u mnie to weze wszystkie sa gorace. :D A plyn przepelnia sie w zbiorniku wyrownawczym dopiero jak wylacze silnik i wtedy przepelnia sie i wylatuje... Jak wlacze silnik ponownie to plyn splywa..



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » ndz sie 20, 2006 00:03

identyczne objawy miałem gdy uszczelka na korku zbiornika wyrównawczego była nie-na-miejscu, tzn. poszła do góry i to proponuję sprawdzić



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » ndz sie 20, 2006 11:50

Po pierwsze woda nie wrze w temperaturze 80*C i przy tej temp. nie ma prawa wywalić na zewnątrz. Po drugie woda jest z glikolem co powoduje że ta temperatura wrzenia jest ok 117*C . Jak wylatuje i piszesz że zmieniłeś korek albo wystarczy go poluzować i nie do końca dokręcać, wymieniłeś termostat aby nie miał małego obiegu ( jak był zamknięty za długo) i pompe masz na 100% sprawną to tylko masz kamień w układzie chłodzenia albo wężyk odpowietrzający układ zatkany ten co dochodzi do zbiorniczka wyrównawczego.



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » wt sie 22, 2006 22:38

Groszek pisze:Jak wylatuje i piszesz że zmieniłeś korek albo wystarczy go poluzować i nie do końca dokręcać, wymieniłeś termostat aby nie miał małego obiegu ( jak był zamknięty za długo) i pompe masz na 100% sprawną to tylko masz kamień w układzie chłodzenia albo wężyk odpowietrzający układ zatkany ten co dochodzi do zbiorniczka wyrównawczego

Niestety dla mnie wszystkie weze sa drozne a kamien w ukladzie tez mozna wykluczyc bo pompa po wymontowaniu wygladala jak nowka a to auto u mnie jest juz 2 latka i nic nie dotykalem dotad. Plyn w ukladzie byl zalany shela (zielony) i raczej nie bylo nic wymieniane przed sprzedaza bo sam go sobie sprowadzalem. Zalozylem nowy korek i narazie nie wyrzuca plynu ale nie jest tak jak powinno byc moim zdaniem. Po przegazowaniu weze od termostatu do chlodnicy i od chlodnicy do bloku az rosna czy to jest normalne?? A jak puszcze gaz to wracaja od razu do stanu poczatkowego. Kompresja jest super na kazdym cylindrze a termostat na 100% dobry (sprawdzony).



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr sie 23, 2006 01:06

Czyli moja podpowiedz okazała sie dobra , odnośnie zepsutego korka od zbiorniczka wody ??


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » śr sie 23, 2006 09:40

No nie do konca bo cisnienie zostalo w ukladzie i teraz jak odkrece korek to fontanne mam taka ze od razu z 2 litry wody wywala ale pomoglo czesciowo wiec punkcik dam. Tylko ze przydalo by sie zalac go plynem a nie chce zeby wywalilo znowu kilkadziesiat zl w glebe. Pomozcie bo sam juz niewiem co teraz z tym robic. Na tamtym korku co mialem z uszkodzonym zaworem bezpieczenstwa jezdzilem 2 lata i nic sie nie dzialo.

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 21:32 ]
Jednak walnela uszczelka pod glowica. Teraz juz wszystko zrobione i znowu autko super jezdzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości