Dziwne odgłosy i drgania przy przyspieszaniu!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Dziwne odgłosy i drgania przy przyspieszaniu!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: Pienios » pt sie 18, 2006 13:24

Mam pewien problem ze swoim MK3. Mianowicie przy przyspieszaniu zwłaszcza przy wiekszych prędkościach ( 4 i 5 bieg) slychać dziwny cyyklicznie poowtarający sie dzwiek ktoremu towarzyszą delikatne drgania podłogi. Szczegolnie sie to nasila podczas pokonywania wzniesien np na 5 biegu przy predkosci 120 i powyzej. Wczesniej miałem podbone objawy ktorym towarzyszyly drgania kierowinicy. Wymiana przegubu wewnetrznego zalatwila problem drgan kierownicy ale odgłosy pozostaly. Teraz zachodze w głowe co moze byc przyczyną, gdyż staje sie coraz bardziej wyraźne i uciażliwe zarazem.

Wiem ze przyczyn moze byc wiele i może ktoś z was miał podobny problem i zna na niego prosta receptę. Ja zastanawiam sie miedzy innymi nad poduszkami i luzami w zewnętrznych przegubach. Ale czy to powodowałoby takie objawy nie wiem, a nie chce w ciemno wymiać bo nie są to tanie części szczególnie przeguby. Wiec prosze o konkretne wskazówki i pomoc.

Nie piszcie tylko o łożyskach, wydechach gumach w zawieszeniu bo to mam 100 % pewne sprawdzone i wymienione zurzyte elementy.:) :chytry:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sie 18, 2006 14:22

powiadasz że przeguby zewnętrzne owszem!sam zreszta wiesz jakie sa obiawy zuzytego lub uszkodzonego przegubu zewnetrznego . Przy skręconych kołach i ruszaniu najbardziej sie to obiawia czyli swego rodzaju (mielenie ) z metalicznymi stukami chociaz te obiawy o których ty piszesz moga równiez powodoać poczatkową fazę ich zuzycia wnioskuje to z tego ze pod obciazeniem najbardziej to słychać



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » sob sie 19, 2006 12:21

No własnie wiem jakie są objawy zurzetego przeguba zewnetrznego i umnie takie objawy nie występują na skreconych kołach jest wszystko ok żadnych stuków tylko ciekawi mnie luz przeguba lewego. Przy podniesionym kole czuc martwy ruch koła a półoś sie nie porusza. CO do chuczenia to faktycznie przy duzym obciazeniu i coraz bardziej sie nasila. Kazdy 1000 km powoduje ze slychac to coraz wyrazniej. Zastanaiwam sie czy to nie wina skrzyni biegów może w niej cos sie dzieje, bo gdy puszcze gaz jest cisza i na luzie również. Wiec co to moze byc?????????

[ Dodano: Sob Wrz 02, 2006 00:55 ]
Dzisiaj bylem u mechanika, ktory stwierdził ze te objawy tzn. drgania pochdzą ze skrzyni. Przeguby podobno jeżeli nie strzelaja powinny byc ok. Nawet luzy na przegubach nie powinny mnie nie pokoic wedlug niego bo podobno sa nie wielkie. Wiec co takiego moze sie dziac w skrzyni skoro na 4 i 5 biegu przy przyspieszaniu slychac wyrazny cykliczny dziwek i drgania? Co prawda mechanik posprawdzal luzy, a co do objawów ktore wystepują po rozgrzniu sie silnika i auta a wic po ok 20 km w okresie letnim postawil hipoteze ze to skrzynia, ktorej olej po rozgrzniu powoduje jakie luzy które objawiają sie przy przyspieszeniach. W ej sytuacji zaczynam sie zastanawiać czy mechanik sie nie myli i co robic ze skrzynką napraiwć czy szukac jakiejs używanej. Koledzy doradźcie co z tym dalej robić bo nie chce sie wpedzac w koszta auto jest juz wiekowe i nie chce w nie ladowac duzej kaski choc mam do nieo duzy sentyment i nie chcialbym go odstawiac na szrot lada chwila....:(


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 449 gości