Dziwny problem w VW GOLF Mk3 1.9 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BRAILLY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 22:45
Lokalizacja: WAŁBRZYCH
Kontakt:

Dziwny problem w VW GOLF Mk3 1.9 TDI

Post autor: BRAILLY » sob sie 19, 2006 00:07

Siema, ma taki śmieszy problem z swoim golfikiem. Otóż sprawa rozchodzi się o piski podczas jazdy w lewym przednim kole. Jest to sprawa dziwna bo ten problem nie pojawia się zawsze. Z moich obserwacji wynika, że podczas dużej wilgoci np. gdy pada deszcz albo zaraz po umyciu dokładnym auta wszystko jest ok. Gdy tylko zawieszenie przedniego koła i układ przeniesienia napędu wyschnie, pod wpływam np. hamowania, lub jazdy dłuższej koło zaczyna piszczeć delikatnie jakby normalnie kanarka w nim uwięziono. Pisk (spowodowany chyba jakimś ocieraniem) staje sie coraz barziej dotkliwy w miarę zwiększania predkości. Chciałbym powiedzieć że nie jest to bardzo poważny pisk świadczący o jakiejś usterce tylko właściwie jakś pierdoła co mnie jako kierowce i właściciela denerwuje. Na początku myślalem ze to klocki np. jakiejs kiepskiej jakości zamontowałem, ale nie. Są jakies odejrzenia co do gumowego elementu łączącego piastę i półoś. Nie wiem własnie co o ty myśleć i może ktoś miał podobny problem. No nic jeśli nikt nie pomoże to pojade po raz 10 sciągnąc koło i szukać, czemu to piszczy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob sie 19, 2006 00:56

opona może ocierać , łożysko (ale ono raczej szumi a nie piszczy) , kiedyś ocierała mi felga o zacisk hamulca (zamała felga była) ale nie było to piszczenie lecz ocieranie w stylu cykania , które pod wpływem prędkości wzrastało . Nie wiem co moze piszczeć ale zapewne ktoś CI pomoże na forum . Jak znajdziesz usterke to napisz a moze komuś sie ten temat przyda . Pozdrawiam


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

dziwny problem w VW GOLF Mk3 1,9TDI

Post autor: burzacki » sob sie 19, 2006 01:45

sprawa prosta. wymontuj klocki hamulcowe. pilnikiem zeszlifuj krawędzie klocków tzn. boczne ścianki elementu ściernego klocka na 100% to jest to . ponieważ klocek ham. jest mniejszy od średnicy tarczy i na tarczy powstaje krawędź i ta krawędź minimalnie dotyka klocka co powoduje to piszczenie. polecam się na przyszłość...!!!!!


burzacki

rafek81

Post autor: rafek81 » sob sie 19, 2006 08:40

Dokladnie tez uwazam ze to klocki... ja mialem podobny problem.. u mnie ocieraly te druciki z klockow co przytrzymuja klocek w szczekach zeby nie lataly klocki i ocieraly o tarcze.. a do tego zeby bylo smieszniej od widocznej strony klocek byl zuzyty tylko w 1/3 a od strony silnika zuzyty prawie calkowicie.. i raczej sklanial bym sie zeby kupic lepsze jakosciowo klocki..



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: dziwny problem w VW GOLF Mk3 1,9TDI

Post autor: BruceLee30 » sob sie 19, 2006 09:22

burzacki pisze:sprawa prosta. wymontuj klocki hamulcowe. pilnikiem zeszlifuj krawędzie klocków tzn. boczne ścianki elementu ściernego klocka na 100% to jest to . ponieważ klocek ham. jest mniejszy od średnicy tarczy i na tarczy powstaje krawędź i ta krawędź minimalnie dotyka klocka co powoduje to piszczenie. polecam się na przyszłość...!!!!!
klocka to ja osobiscie bym nie drapal
zdemontuj tarcze przetocz ew zeszlifuj ranty na tarczy hamulcowej i bedzie dobrze



BRAILLY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 22:45
Lokalizacja: WAŁBRZYCH
Kontakt:

Dzięki za pomoc i porady!

Post autor: BRAILLY » sob sie 19, 2006 13:02

Bardzo dziękuje za szybka odpowiedz może uda mi sie jakoś ten problem teraz rozwiązać! Strzałeczka :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości