Zabezpieczenia przed zlodziejami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zabezpieczenia przed zlodziejami

Post autor: WilQ » pt sie 18, 2006 18:22

Witam, mam pytanie. Jakie jest waszym zdaniem najlepsze i w miare tanie zabezpieczenie przed złodziejami?? blokada skrzyni, kierownicy czy moze jeszcze cos innego?? Jak juz, to gdzie mozna cos takiego kupic? Pozdro
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2007 13:12 przez WilQ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pt sie 18, 2006 18:40

Nie ma zabezpieczenia przed złodziejami, chyba że przed amatorami... Są tylko opóźniacze :bigok: Blokada kierownicy to w sumie żadne zabezpieczenie i chyba każde MKIII ją ma.... Blokada skrzyni w sumie jest dobra, do tego alarm z odcięciem zapłonu i trochę wnerwisz złodzieja zanim Ci go sprzątnie. Ja mam zamontowaną blokadę skrzyni + fabryczny immobiliser... i jest spoko. Widok blokady skrzyni odstrasza potencjalnego złodzieja.


Pozdrawiam
dzikgtc

emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » pt sie 18, 2006 19:26

dzikgtc pisze:Widok blokady skrzyni odstrasza potencjalnego złodzieja.
fajna rzecz tylko troche z tym klopotu nie zapinasz tego zawsze kiedy wychodzisz z autka
dzikgtc pisze:do tego alarm z odcięciem zapłonu i trochę
np taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=121104790 a do tego mozna podlaczyc odciecie zasilania na pompe paliwowa na przycisk
im wiecej zabezpieczen tym lepiej bo zlodziejowi trudo zalesc samorobki (odciecia zaplonu, pompy itp)
najgorsze sa zabezpieczenia fabryczne bo sa zawsze w tym samum miejscu talie same kolory przewodow itp



Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Post autor: az71 » pt sie 18, 2006 20:20

Witam.
Trzycalowy gwóźdź pod siedzeniem kierowcy :)
Zobacz temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

az71


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 20:22

najlepsze to ukryty wylacznik ja mam kupiony na allegro taki co musisz zewrzec dwa konce obwodu elektronicznego,a blokada skrzyni biegow to bleee,spokojnie autem mozna odjechac bez sciagania tej blokady.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pt sie 18, 2006 22:06

piotr2 pisze:spokojnie autem mozna odjechac bez sciagania tej blokady
Na wstecznym :hmm: Lepszy rydz niż nic, nie uwazasz? Jak koles jest amatorem to sobie nie poradzi... Istnieje wtedy nadzieja ze jak trafi na jakiś wesoły patrol po drodze to mu się nie uda :jezor:


Pozdrawiam
dzikgtc

gizin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw maja 25, 2006 16:45
Lokalizacja: Otwock

Post autor: gizin » pt sie 18, 2006 22:14

Sprytny złodziej poradzi sobie ze wszystkim. Myślałem nad tym tematem w tdi, ale mechanior powiedział, że jak tylko złodziej się zna na klekotach to i tak pojedzie. Poradził mi blokadę na pedały. Podobno najwięcej kłopotu z rozbrojeniem i może zniechęcić potencjalnego złodziejaszka.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 22:25

dzikgtc pisze:Na wstecznym
a jak odepnie ciegno przy skrzyni i wbije sobie np.2 i pojedzie.



burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

zabezpieczenie [mk3]

Post autor: burzacki » pt sie 18, 2006 22:26

najlepsze zabezpieczenie to ukrycie włącznika gdzieś pod dywanem lub konsolą ,siedzeniem itd... i podłączyć go pomiedzy sterownik a pompe wtryskową odciąć np. zasilanie mapy paliwa. Złodziej niema szans!!! Chyba że wezmą go na lawete...


burzacki

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pt sie 18, 2006 22:40

wszystko pieknie ładnie brzmi, ale w jaki sposob takie coś znalezc kupic i przede wszyskim zamontować to ani rusz ;)



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pt sie 18, 2006 22:49

piotr2, dlatego tak jak juz mowilem na zlodzieja nie ma sposobu. Ale co do tego wylacznika to faktycznie sprytna sprawa :grin:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 22:56

burzacki pisze:lub konsolą
tam 90%ludzi chowa wylaczniki,ja na allegro kupilem uklad w ktorym trzeba zewrzec 2 konce palcami,np jeden koniec podlanczasz do masy auta a drugi do srubki pod siedzeniem(np)i wsiadajac do auta jedna reka dotykasz kluczyka(metalu) a druga reka ta srubke tylko ona nie moze byc wkrecona w karoserie.i zamykasz obwod rekami i zapalasz fure.



Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » pt sie 18, 2006 23:07

jeśli chodzi o blokadę skrzyni biegów to znajomy policjant mówił ze "profesjonalni" złodzieje wyjmują bolec blokująy dzwignię czymś podobnym do karty kredtyowej - mówie tu o blokadzie dipola w której bolec wchodzi w środkowy tunel, napewno im więcej zabezpieczeń tym lepiej zwykły alarm z ultradzwiękami odstraszy byle gówniarza który chce chuknąć radio ale jak to już nie gówniaż to nie oszukujmy się panowie nie takie fury giną :grin: jedno jest pewne najwięcej problemów złodzieje mają z samoróbkami ale kiedy koleś który zaczął się trudnić kradzieża samochodów mnie zaskoczył był w fachu dwa tygodnie, miałem dużego fiaciora z taką właśnie samoróbką bo wejściu do auta po 10s. włączał się alarm jesli się nie wyłączyło ukrytego włącznika, założyliśmy się i co.... znalzł po 5 sekundach :panna: więc najlepsze zabezpieczenie to auto casko :jezor:



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt sie 18, 2006 23:15

w takim sposobie co pisze PIOTR2 nawet nie koniecznie musi byc srubka mozesz od srodka wtopic kawalek drucika tak tylko zeby wystawal maly metalowy punkcik do którego podłaczysz kabelk i który potem dotkniesz palcem i klucz w stacyjce i odpalasz.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości