mk2 Dziwny objaw ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Koksik997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 11, 2006 07:55
Lokalizacja: Woj. Podkarpackie
Kontakt:

mk2 Dziwny objaw ???

Post autor: Koksik997 » pn sie 14, 2006 22:32

Witam posiadam Golfika 1.6 mk2 benzynka 1992 rocznik i mam taki dziwny objaw podczas włanczania stacyjki bez zapalania silnika.
Wtrysk działa i słychać takie dziwne zgrzytanie w okolicy wtrysku paliwa i to tak przez cały czas jak stacyjka jest włączona jak wyłacze to jest cicho, włącze ponownie to znowu się tak dzieje.
Nie wiem jak to ładnie opisac ale może ktoś będzie wiedział o co chodzi.
Bardzo bym prosił o odpowiedzi bo nie wiem czy coś tam się dzieje niedobrego czy jednak powinno to tak wyglądac ale wydaje mi się ze to jednak mimo wszystko powinno być cicho.
pozdrawiam Mateusz



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn sie 14, 2006 22:41

rozumiem ze brzeczy caly czas nie przestaje po kilku sekundach?



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » pn sie 14, 2006 22:43

napisz jaki to silnik czy jest to PN czy jakis gaznikowiec wtedy moze ktos pomoze



Awatar użytkownika
Koksik997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 11, 2006 07:55
Lokalizacja: Woj. Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Koksik997 » pt sie 18, 2006 09:48

Witam ponownie to jest silnik PN a więc nie wiem czy gaźnikowy czy też niee ale tak mi się wydaje...
Natomiast jeśli chodzi o to brzęczenie to brzęczy chwilę po zgaszeniu silnika i stacyjki natomiast jeśli włącze stacyjke i nie pale silnika to brzęczy cały czas.

Nie wiem raz jest tak raz inaczej, ale włącze, wyłącze raz stacyjke to brzęczy inaczej a za chwile jak powtórze tą operację to z kolei brzęczy jeszcze inaczej.
Nie wiem czy to jest normalny objaw czy niee, ale prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam mateusz



Awatar użytkownika
andy_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 13:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andy_lodz » pt sie 18, 2006 10:35

Wiatm.
PN to gażnikowiec.Ja mam tak samo i tez nie wiem co z tym zrobić :( Będę obserwował ten temat.Pozdro.

[ Dodano: Pią Sie 18, 2006 10:36 ]
piotr2 pisze:rozumiem ze brzeczy caly czas nie przestaje po kilku sekundach?
U mnie tak dokładnie jest.


[b]Volkswagen Team Łódź[/b]

Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Padre80 » pt sie 18, 2006 10:51

Witam, to brzęczenie to ustawiająca sie przepustnica wstępna, wzbogacająca lub też zubażająca mieszankę w zależności od wskazań sondy lambda, brzęczy tak po przekręceniu stacyjki bo ustawia sie tak aby mieszanka na czas rozruchu była jak najbogatsza, natomiast brzęczy po zgaszeniu silnika bo ustawia sie takjakby w "stan spoczynku", po zgaszeniu silnika można też zaobserwować jak silnik krokowy regulujący obrotami lekko otwiera przepustnicę główną przygotowując silnik do ponownego rozruchu. Pozdro.


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » pt sie 18, 2006 11:19

tak jak pisze Padre80 jest to normalny objaw i u mnie też to występuje, martwiłbym sie jak by tego "brzęczeniea" nie było :D



Awatar użytkownika
Koksik997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 11, 2006 07:55
Lokalizacja: Woj. Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Koksik997 » pt sie 18, 2006 21:03

No to dzięki śliczne koledzy :D teraz już wiem co i jak jestem początkują cym golfiarzem hehehe jeżdze też passatem B3 no i tam czegoś takiego nie ma, teraz juz jestem spokojny.

Dziękuje i pozdrawiam, Mateusz, szerokości...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości