[MK3] Wywalilo caly plyn chlodniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[MK3] Wywalilo caly plyn chlodniczy

Post autor: Dominik107 » wt sie 15, 2006 23:35

Dzisiaj mialem ze swoim golfikiem dziwna przygode a mianowicie jak rozgrzal sie pow. 90st. zaczal wyrzucac plyn chlodniczy przez korek w zbiorniczku wyrownawczym i tak wyrzucil prawie wszystko co mial i zagrzal sie do temp 120 st. az sie kontrolka zaswiecila. Dziwna sprawa bo jak sie zatrzymalem na stacji i zalalem go ciepla woda caly czas wyrzucal wszystko przez zbiorniczek ale po napelnieniu i zostawieniu go na ok godzinke do ostygniecia wszystko wrocilo do normy i juz jest teraz OK. Czy ktos moze powiedziec co to moze byc, a moze ktos mial taka sytuacje.
Ostatnio zmieniony śr sie 23, 2006 12:02 przez Dominik107, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sknerus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 18, 2004 18:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Sknerus » wt sie 15, 2006 23:59

ja mialem podobnie ale wina byl termostat i zle wskazanie temperatuty. poprostu przegrzal sie i nie pokazal tego. wiatrak sie nie wlaczyl i woda sie wygotowala.



Awatar użytkownika
Rales [BBG]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 10, 2005 15:47
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Rales [BBG] » śr sie 16, 2006 04:44

winny moze byc rzeczywiscie termostat ! wymien go zawczasu koszt maly a bedziesz mial z glowy gdybys mial gdzies na trasie leciec i plyn tracic !

a ja mam podobny problem ! wymienialem uszczelka pod glowica jakies 2 miesiace temu ! i nie moge utrzymac stanu na zbiorniczku wyrownawczym ! tzn jak zaleje go na zimnym silniku do minimum to po zagrzaniu zawsze wypluje plyn do poziomu minimum ! a jak sie ochlodzi to stan schodzi do dna zbiorniczka i tak sie utrzymuje ! mial ktos kiedys podobny problem ?



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » śr sie 16, 2006 08:12

Sproboj jeszcze dociagnac glowice moze cos pomoze. Bo moze byc ze dostales wadliwa uszczelke albo gdzies kanal wodny mogl sie przytkac i czesc cisnienia zamiast w uklad idzie z powrotem do zbiorniczka.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » śr sie 16, 2006 08:14

Rales [BBG] pisze:winny moze byc rzeczywiscie termostat ! wymien go zawczasu koszt maly a bedziesz mial z glowy gdybys mial gdzies na trasie leciec i plyn tracic !

a ja mam podobny problem ! wymienialem uszczelka pod glowica jakies 2 miesiace temu ! i nie moge utrzymac stanu na zbiorniczku wyrownawczym ! tzn jak zaleje go na zimnym silniku do minimum to po zagrzaniu zawsze wypluje plyn do poziomu minimum ! a jak sie ochlodzi to stan schodzi do dna zbiorniczka i tak sie utrzymuje ! mial ktos kiedys podobny problem ?
Miałem tak że mi się utrzymywał 1-2cm poniżej minimum. Jak dolałem to wywalił to tego poziomu i tak pozostawało. W końcu wymieniłem wyłącznik wentylatora chłodnicy (ten wkręcony w chłodnicę) i pomogło. Za późno włączał się wentylator i niby kilka stopni więcej a zdążyło wywalić płyn.


Konto usunięte.

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » śr sie 16, 2006 21:41

Wymienilem termostat i nic nie pomoglo. Przeanalizowalem wszystkie objawy i wykluczylem uszczelke pod glowica. Sadze ze to jest pompa wody. Moze kos mial podobny problem kiedys??



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » śr sie 16, 2006 22:21

Pompa wody to chyba ostatnia rzecz, jeśli w ogóle możliwa, która powodowałaby wyrzucanie płynu. Sprawdzałeś to co kolega Cefaloid sugerował?


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » śr sie 16, 2006 22:47

Sprawdzilem go dzisiaj dokladnie i to wyglada wlasnie na pompe wody. Pecha mialem w takim razie. Plyn sie gotuje a chlodnica i waz odchodzacy od pompy zimne.



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » czw sie 17, 2006 00:35

mój vr6 wyrzucał wode przez zbiorniczek poniewaz był uszkodzony korek od zbiorniczka wyrównawczego . Po wymianie korka auto nie wyrzuca płynu . Spróbuj , korek kosztuje chyba 39 zł w serwisie nowy . Myśle ze warto spróbować , uszczelke masz całą jeżeli nie masz oleju w wodzie (w zbiorniczku wyrównawczym jak nie pływa na wodzie olej to chyba uszczelka jest ok)

[ Dodano: Czw Sie 17, 2006 00:42 ]
a może być ze jest zapowietrzony ....... jak chcesz sprawdzić to weś ściągnij górny wąż od chłodnicy ten co idzie do bloku , zalej blok wodą do pełna , chłodnice tez , załóż wszystko spowrotem i zobacz ........ a jak chcesz jeszcze to spróbuj tak z tymi węzami co są zimne (wymieniłeś je wyzej) . Pozdro


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » czw sie 17, 2006 22:57

wlasnie dzisiaj tak zalalem caly uklad jak radzisz i dalej to samo. Korek tez wymienilem na nowy i tylko sie w ukladzie cisnienie zbiera. Jak jest zimny nic nie wyrzuca i wszystko jest OK ale jak osiaga tak kolo 80 st to juz w zbiorniczku wulkan sie robi i wyrzuca litry wody. Moze tak musi byc ale do tej pory jezdzilem na uszkodzaony korku przez 2 lata i bylo dobrze a tu nagle cos sie zrabalo. Dodam tylko ze stalo sie tak jak go na 2 do 100 pociagnalem :helm:



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt sie 18, 2006 08:26

Dominik107 mi się wydaje, żę może to być jednak pompa wody.....
Z tego co piszesz to poprostu nie ma obiegu cieczy w układzie.
Chłodnica i przewody zimne, a jak płyn znajdujący się w bloku silnika rozgrzeje się i nie jest chłodzony to w pewnym momencie wywala go górą, czyli przez zbiorniczek wyrównawczy.

Z tego co opisujesz tak mi się wydaje.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » pt sie 18, 2006 10:29

Wczoraj zalalem dokladnie caly uklad woda i pomimo tego ze wyrzucalo ja poczekalem az sie zagrzeje zeby termostat otworzyl. I caly uklad funkcjonuje dobrze. Dzisiaj jeszcze ze znajomym mechanikiem obejrze to dokladnie i jak nic nie wymyslimy to zabieram sie za uszczelke pod glowica :grrr: Bo juz wiecej pomyslow nie mam. Wczoraj wyciagnalem pompe wody i ona wyglada jak nowka no i oczywiscie jest 100% sprawna.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt sie 18, 2006 10:35

No to jak w końcu masz ten obieg czy nie :?:
Bo wcześniej pisałeś, że chłodnica zimna była :?:


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości