Regenerator skrzyni biegów MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 13, 2006 18:18

mmksk, 3 miesiace temu zmienialem skrzynie w mojej padl synchronizator oczywiscie 2 biegu,a ze jeszcze lozysko oporowe bylo slychac i chrobotalo w niej jak cholera,miala duzy luz na mechanizmie roznicowym wiec zdecydowalem sie na wymiane.i niemasz pojecia jakie zaczely sie schody z facetem u ktorego kupilem skrzynie.pierwsza okazala sie jeszcze gorsza od mojej na szczescie jej nie wkladalem bo na sucho chodzila jak sieczkarnia.zostawil umnie w domu ja w czasie mojej nieobecnosci(krecac reka bylo slychac)z problemami wymienil na inna druga wydawala sie ok ale po zamontowaniu okazalo sie ze synchronizatory 2 i 3 biegu sa do bani chyba wcale ich nie bylo.jeden zgrzyt przy wbijaniu.po wielkich trudach wymienil mi na nastepna i ta okazala sie ok(teraz jej uzywam) wiec gdybym jej sam nie zmienial ile bym stracil na mechanikow?napewno ok 400zl.wiec teraz napewno bym naprawial a nie wymienial.



naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » ndz sie 13, 2006 19:45

tak tylko slyszalem ze z wymiana synchornizatora jest duzo roboty i mechanicy nie chca sie w to bawic. przynajmniej tak mi sie wydaje bo jak podjechalem do jedynego w miare dobrego u mnie to wyskoczyl mi ze naprawa bedzie kosztowala ok 400zl i polecil mi kupno drugiej uzywanej. widac nie chce sie facetowi robic....



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 13, 2006 19:47

naian, to zmien mechanika.w 300 powinienes sie zmiescic.a kupisz skrzynie za ok400 i co za wymiane tez ok 150 i niewiesz czy nie bedziesz zmienial bo do bani.dla jednego synchronizatora napewno bym nie zmienial skrzyni a mechanik tak gada bo chce wiecej $ znam kumpli co za 150 by zmienili ale to garazowi mechanicy



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » ndz sie 13, 2006 21:50

Jeśli chodz i moją skrzynię to biegi wchodzą super tylko głośno chodzi, wyje i powyżej 50km/h słychać mechanizm różnicowy. Więc trzeba wymienić łożyska w skrzyni i mechniźmie różnicowym chyba. Własnie wiem że z kupnem używanej skrzyni to jest loteria i sam nie wiem co robić. Napewno będe jeździł aż zupełnie się nie supnie. Mechanik twierdzi że na takiej skrzyni mozna pojeździć jeszcze nawet kilka lat.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 13, 2006 21:54

ja mialem taka jak kupilem golfa i 3 lata jedzilem(poprzedni wlasciciel przerobil z automatu i takie badziewie wsadzil)oczywiscie stargowalem przy zakupie auta kase ale 3 lata mi sluzyla i w sumie jeszcze by dzialala



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn sie 14, 2006 00:22

Witam
A teraz Panowie moja zagadka :
W mojej skrzyni czasami coś rzecholi jak jest na luzie i nie jest wciśniete sprzęgło , jak wciskam przestaje
Jak znowu rzecholi wcisne kilka razy i znowu cisza :(
podejrzewam że podczas jazdy też to słychać bo kilku kumpli mi mowiło że jakoś głośno chodzi mój MK3 :)
Ten temat był juz kiedyś poruszany ale nie udało sie go wyjaśnić
Pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » pn sie 14, 2006 00:42

Dj Darecki pisze:Witam
A teraz Panowie moja zagadka :
W mojej skrzyni czasami coś rzecholi jak jest na luzie i nie jest wciśniete sprzęgło , jak wciskam przestaje
Jak znowu rzecholi wcisne kilka razy i znowu cisza :(
podejrzewam że podczas jazdy też to słychać bo kilku kumpli mi mowiło że jakoś głośno chodzi mój MK3 :)
Ten temat był juz kiedyś poruszany ale nie udało sie go wyjaśnić
Pozdro

Taka przyczyna moze byc lozysko oporowe albo lozysko na walku sprzeglowym. Szczerze powiem ze mam to samo w moim mk3 i jeszcze tego nie rozwiazalem. Jak uda mi sie kiedys dosc przyczyny takiej usterki to napisze ja na forum. Pozdrawiam



frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: frantz » pn sie 14, 2006 08:19

u mnie to było lozysko oporowe , po wymianie wszystko ucichło
Ostatnio zmieniony pn sie 14, 2006 12:24 przez frantz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » pn sie 14, 2006 09:48

w mk II 1.6 TD kolegi też coś hałasowało gdy autko było na luzie, i w czasie jazdy, przy wcisniętym sprzęgle było cicho. Okazało sie że spręzyna w docisku pękła i sobie poszła.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sie 14, 2006 09:56

albo lozyska albo docisk - a jak tarcza nie slizga sie

bo moze juz czas na wymiane sprzegla kpl



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn sie 14, 2006 12:07

frantz pisze:u mnie to było lozysko, po wymianie wszystko ucichło
Tylko które łożysko? w skrzyni czy oporowe?
Bondas pisze:albo lozyska albo docisk - a jak tarcza nie slizga sie
Tarcza się nie ślizga golfik śmiga ładnie, podobno te jest częsta wada mk3 wrr ale nikt jeszcze jej nie rozwiązał

Pozrdo


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
boberro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt gru 20, 2005 20:30
Lokalizacja: WROCŁAW/BRZEG
Kontakt:

Post autor: boberro » pn sie 14, 2006 20:08

a ile kosztuje wymiana tego łożyska oporowego łącznie z łożyskiem????


"KTO PŁACI MAŁO TEN MA NA BIAŁO"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości