Wymiana stacyjki w Golfie IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt sie 11, 2006 13:21

wrucę na chwilę do tematu stacyjki - jeżeli była by możliwość rozebrania stacyjki to można by było coś z nią pogrzebać, ale jest nierobieralna:(( druga opcja jeżeli zna się dokładny kod imobilajzera nr.przy kluczach (aluminowa blazka) to jest możliwość zaprogramowania pastylki w kluczyku przez komputer w samochodzie, ale to pod warunikiem, że ma sie znajomego szpeca który to nam zrobi;] bo dorobiebie przykłądowo kluczyka w zakładzie rzemieślniczym to koszt 80, 90 zł + zaprogramowanie ok.120, 150zł i jeszcze trzeba szukać odpowiedniej firmy.
temat blokady: oto fotki + rysunek techniczny...

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 13:23 ]
Jak widać najlepiej na fotce nr.4 na ile złodziejom udało się wykrzywić bolec blokady , próbuje dołączyć rysunek techniczny, ale mam jakieś kłopoty:(

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 14:07 ]
rys.tech.

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 14:09 ]
co do rysunku proszę o porade w jakim formacie trzeba umieścić bo żaden nie wchodzi dziwne!!



greg

Post autor: greg » pt sie 11, 2006 15:56

pszczyna, trzeba przyznac że zdolne chłopaki - ciekawe czym oni to wygięli? rurka nalożona na drążek zmiany biegu czy rękami?

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 3:58 pm ]
czyli bearlock nie jest zły tylko jednak do pokonania siłą... ale nic to i tak mam założone - niech się chłopaki pomordują...



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt sie 11, 2006 16:33

wyczynu raczej dokonali z przedłóżką (rurka) tylko mnie nurtuje że lewarek biegów wytrzymał i jest lekko wykrzywiony o jakieś 2% .
myslałem żeby podpiłołać go najwyżej by sie złamał a koszt drążka(sam pręt) uwaga---120 zeta--- + tulejka co przychodzi na niego 12 zł chciałem zamieścic rysunek tech. bo się okazuje że są 3-trzy rodzaje (2na linki oraz 1na cięgna) tylko nie umiem tego zamiescić i tu prożba o poradę!!!

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 16:35 ]
[ koszt drążka 120 , ablokada 360zł ]



greg

Post autor: greg » pt sie 11, 2006 16:42

pszczyna pisze:myslałem żeby podpiłołać go najwyżej by sie złamał
a jak przesadzisz i się złamie podczas jazdy?

[ Dodano: Sob Sie 12, 2006 1:59 pm ]
pszczyna, a wystarczy przecież bolec zmienić..



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » pn sie 14, 2006 11:12

No tak zdjęcia mówią za siebie czyli okazuje się że można i tak .Pomysł z wysłaniem do producenta nie jest głupi niech wiedzą co robią i może da im coś do myślenia.W każdym badż razie blokada nie jest złym rozwiązaniem bo napewno na jakiś czas opóżnia "odjazd" naszego pojazdu a im dłużej tym lepiej :bajer: Nie każdy bandzior lata z breszką pod pachą a może mu sie omsknie i dostanie po łbie od siebie :bigok:



davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: davek » pn sie 14, 2006 18:12

Witam ponownie,

Jako, ze zaczalem ten watek tyczacy kradziezy i mozliwosci dorobienia stacyjki do kluczyka mam dla zainteresowanych nowe wiadomosci, ktore otrzymalem w salonie VW. W gruncie rzeczy istnieje mozliwosc dorobienia stacyjki do juz istniejacego kluczyka. Wystarczy dowod osobisty, ksiazka serwisowa i troche cierpliwosci :). Nie trzeba zostawiac kluczyka, ani nie potrzebuja nawet blaszki z numerem (oczywiscie jesli sie ja ma to dobrze). Trzeba natomiast miec pewnosc ze zamki wczesniej nie byly zmieniane. W VW sa w stanie "namierzyc" samochod po numerach zawartych w ksiazce serwisowej. Cala procedura trwa 14 dni roboczych, a jej koszt to 380 pln.
Natomiast nastepna wiadomosc dla przestrogi! Poniewaz mimo, ze troche zamuje sie informatyka, a elektronika sie interesowalem to nadal niezrozumiale dla mnie bylo jak sie ci ........ (wpisac dowolne wyrazenie) dostali do samochodu bez wylamywania zamka i uruchomienia alarmu???? W salonie tez sie dowiedzialem, ze nie bylem pierwszy, ktory cos takiego zglosil! Podobno od okolo 2 miesiecy "amatorzy cudzej wlasnosci" posiadaja (jak to okreslono) "nowa zabawke", ktora mimo blokad anty-skaningowych pozwala na zdalne rozkodowanie zamkow i tym samym alarmu!!! W ten to oto sposob omijaja nastepne koszty zniszczenia zamka, no i sa bezpieczniejsci bo moga to zrobic bez dotykania samochodu, wystarczy ze beda w jego poblizu.
Zmieniajac troche temat. Ostatnio byla u mnie ekipa dochodzeniowa z technikami policyjnymi i jako, ze samochod teraz stoi w garazu postanowili zdjac odciski, zdjeli chyba dwa (ale nie wykluczone ze mojej dziewczyny :) ) wiec zobaczymy co z tego wyjdzie? Nastepna rada jaka zostala mi udzielona to NIE STOSOWAC DO ZABEZPIECZENIA NIC STANDARDOWEGO!!! Tak na marginesie to dali mi ja zaraz po ochrzanie, ze postanowilem sam odzyskac samochod. Pytalem tez o najchetniej kradzione samochody, przynajmniej w Poznaniu? Ogolnie to VW Golf, Passat i Peugeoty (a zwlaszcza 206)

Pozdrawiam,
davek



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn sie 14, 2006 19:01

davek pisze:Witam ponownie,

Zmieniajac troche temat. Ostatnio byla u mnie ekipa dochodzeniowa z technikami policyjnymi i jako, ze samochod teraz stoi w garazu postanowili zdjac odciski, zdjeli chyba dwa (ale nie wykluczone ze mojej dziewczyny :) ) wiec zobaczymy co z tego wyjdzie? Nastepna rada jaka zostala mi udzielona to NIE STOSOWAC DO ZABEZPIECZENIA NIC STANDARDOWEGO!!! Tak na marginesie to dali mi ja zaraz po ochrzanie, ze postanowilem sam odzyskac samochod. Pytalem tez o najchetniej kradzione samochody, przynajmniej w Poznaniu? Ogolnie to VW Golf, Passat i Peugeoty (a zwlaszcza 206)

Pozdrawiam,
davek
Za 2-dwa moze 4-czery tygodnie przyjdzie wiadomość o umorzeniu dochodzenia norma i standart naszej policji .
Citroeny c-3 też są chodliwe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości