Jakie silniki w VW Golf MK1

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

_dookie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 11, 2006 11:16
Lokalizacja: Zambrów

Jakie silniki w VW Golf MK1

Post autor: _dookie » pt sie 11, 2006 11:28

Witam! To mój pierwszy post wiec sie przywitalem :)

Mam taki problem, szukałem w internecie i nie mogłem znaleźć. Pytanie brzmi, czy w golfach mk1 kazdy silnik 1.6 był na mechanicznym wtrysku :?: Znalazłem stronke z opisami i oznaczeniami silników i jest tam cos co mnie niepokoi. Gdyż sa dwie pozycje pasujace do tego auta:

1. FR poj. 1.588, moc 85/ 5600, moment 125/ 3800, gaźnik
2. EG poj. 1.588, moc 110/6100, moment 140/ 5000, wtrysk K-Jetronic

samochód jest z 79, ale chyba nie GTi, czy oznacza to ze to ten słabszy :?: ewentualnie gdzie znaleźć oznaczenie silnika.

pytanie z innej beczki, czy mozna np. zmianiajac glowice w FR na glowice z EG podobny efekt jak GTi, czy nie bedzie pasowalo :?:

z góry dzieki za odpowiedź!



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » pt sie 11, 2006 13:31

_dookie pisze:Witam! To mój pierwszy post wiec sie przywitalem :)

Mam taki problem, szukałem w internecie i nie mogłem znaleźć. Pytanie brzmi, czy w golfach mk1 kazdy silnik 1.6 był na mechanicznym wtrysku :?:
Mam oznaczenia silników jakie były montowane w golfach MK 1. A więc tak były:
- EM
- EG to jest włąśnie GTI 110 KM wtrysk wielopunktowy
- FP
- FR a to silnik 85 KM gaźnikowy
- FT
- FV
- FN
- HN

wszystkie to silniki benzynowe o pojemności 1.6 litra

Więcej info nie mam dotyczących zasilania poszczególnych silników. A jeśli ktoś ma pytaniua prosze pytać odpowiem na ile to będzie możliwe.
_dookie pisze:samochód jest z 79, ale chyba nie GTi, czy oznacza to ze to ten słabszy :?: ewentualnie gdzie znaleźć oznaczenie silnika.
Hmm To zalezy jeśli masz GTI to będziesz miał czarną podsufitkę, sportowe zawieszenie obrotomierz itp. A jeśli masz zwykłą to tych elementów nie bedzie. Mój dziadek miał GTI MK1 i właśnie posiadał te bajery a był z 1977 roku.
_dookie pisze:pytanie z innej beczki, czy mozna np. zmianiajac glowice w FR na glowice z EG podobny efekt jak GTi, czy nie bedzie pasowalo :?:
Najprawdopodobniej tak tyle że będziesz musiał również i wtryski zmieniać i dużo się bawić jeszcze ale popróbowac można.

PozdrooVWka 4all


Obrazek

_dookie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 11, 2006 11:16
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: _dookie » pt sie 11, 2006 14:45

Pytanie jeszcze jedno, czy jakbym chcial włozyc KR na fabryczne mocowania 1.6 w mk1, pasowalo by :?: czy trzeba bybyło kombinowac :?:



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » pt sie 11, 2006 15:02

_dookie pisze:Pytanie jeszcze jedno, czy jakbym chcial włozyc KR na fabryczne mocowania 1.6 w mk1, pasowalo by :?: czy trzeba bybyło kombinowac :?:
Hmm KR to jest oznaczenie głowicy od MK2?? Hmm sam osobiście nie wiem bo nie robięłm takich modernizacji. co prawda grzebałem w dziadka golfie ale nie wiem. Wiem tylko napewno że otwory na szpilki do głowicy w kazdum silniku 1.6 w MK1 były identycznie rozmieszczone.


Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Jakie silniki w VW Golf MK1

Post autor: TAZ » sob sie 12, 2006 14:04

_dookie pisze:Witam! To mój pierwszy post wiec sie przywitalem :)

Mam taki problem, szukałem w internecie i nie mogłem znaleźć. Pytanie brzmi, czy w golfach mk1 kazdy silnik 1.6 był na mechanicznym wtrysku :?: Znalazłem stronke z opisami i oznaczeniami silników i jest tam cos co mnie niepokoi. Gdyż sa dwie pozycje pasujace do tego auta:

1. FR poj. 1.588, moc 85/ 5600, moment 125/ 3800, gaźnik
2. EG poj. 1.588, moc 110/6100, moment 140/ 5000, wtrysk K-Jetronic

samochód jest z 79, ale chyba nie GTi, czy oznacza to ze to ten słabszy :?: ewentualnie gdzie znaleźć oznaczenie silnika.

pytanie z innej beczki, czy mozna np. zmianiajac glowice w FR na glowice z EG podobny efekt jak GTi, czy nie bedzie pasowalo :?:

z góry dzieki za odpowiedź!
Są i gaźnikowce 1,6. Oznaczenia silnika będą ba bloku z przodu, zaraz pod głowicą po prawej stronie. Zmiana głowicy tylko pogorszy wszystko. EG ma płaską głowice i komore spalania w tłoku. FR ma głowice wklęsłą. Efektem takiej kombinacji będzie brak mocy w aucie, oile wogóle odpali.

[ Dodano: Sob Sie 12, 2006 1:12 pm ]
_dookie pisze:Pytanie jeszcze jedno, czy jakbym chcial włozyc KR na fabryczne mocowania 1.6 w mk1, pasowalo by :?: czy trzeba bybyło kombinowac :?:
Patrząc od przodu auta. Lewa pasuje, tylna pasuje, przednią zastąp taką z dwójki, będziesz musiał zrobić jej inne mocowanie na pasie przednim, a łapę silnika wziąść od dwójki, Od skrzyni pasuje, a jak nie spasuje to wyrzeźbisz w pół godziny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości