Tapicerowanie deski w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Tapicerowanie deski w mk2

Post autor: igor002 » śr lut 09, 2005 17:44

da sie jakoś ładnie i fajnie wytapicerować cąla deske w mk2? niedosć ze twarda to niezamiła dla oka, jak by ją tak czymś ladnym pociągnąć:> można razem z tunelem środkowym jako całosć.
co myslicie i czy macie jakieś rady, pewnie sie za to teraz nie wezme ale cos mysle na lato, myslalem o desce od 3 ale niemam elektryki szyba ni lusterek :bigok:
a miekka deska jest taka sama tylo miekka:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lut 09, 2005 18:37

Pewnie że się da. Tylko że tutaj wchodzi albo skóra albo jej pochodne. Wtedy jakoś to będzie wyglądać. Najlepiej dwukolorowa tapicera.
Tylko że to zadanie dla prawdziwego fachowca. Żeby później oka nie drażniło i jak włączysz dmuchawę to zwieje materiał :bajer:

Jest dużo firm które się trudnią takimi sprawami. Warto podejrzeć co mają do zaoferowania.
Pooglądaj w galerii auta ze zlotów...szczególnie u zachodnich sąsiadów. Niektóre pomysły na tapicerkę deski są całkiem całkiem.


Obrazek

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr lut 09, 2005 18:46

taaa... firmy sa drogie...
ale to jest plastik ...i twardy wiec wielkiej filozofii nie powinno byc
kwestia skrojenia i dobrania kleju (sprawdzenia jak sie uklada)

czekam na tkanine i bede myslal powaznie nad tapicerka wlasnie rowniez dechy u siebie pewnie jak wyjdzie to jeszcze bede tapicerowal vw polo

termin: III moze juz koncowka II

w planach tez podsufitka ...na czarny zamsz :D

pozdro :helm:

wrazeniami sie podziele


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » śr lut 09, 2005 20:38

Jeśli chcesz wytapicerować deskę rozdzielczą polecam nowoczesny skaj ekologiczny do tapicerowania mebli. Jest wiele kolorów i są również lakierowane, zajebiście wytrzymały, a wygląda jak skóra.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr lut 09, 2005 21:59

co do skayu to on sie nie wyciera jakos tak ze widać? ja myślałem o skurze:| takiej ładnej czarnej. bo w skure juz wsadziłem rączke ręcznego i skrzyni biegów, a co do kolegi king66 to z podsufitką niema problemu, tylko trza uwazac zeby podsufitki nie połamać, ja tapicerowałem moze nie na zamsz ale na taki ciemny kolorek, denerwował mnie ten jasny :bigok: i teraz to fajnie wygląda z kremowymi ossłonkami od słonca i kilkoma elementami jasnymi, jak szyber między innymi, ale chyba szyberdach przerobie bo cos lipa bo juz trochu brudna ta tkanina


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » śr lut 09, 2005 22:23

Nic się nie wyciera, wygląda identycznie jak skóra tylko jest dużo tańsza, wiem bo zajmuje się w, pewnym sensie, materiałami tapicerskimi.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 09, 2005 22:42

czesc, to mowisz ze tapicerowales dach z szyberdachem??, nie mialas zadnych problemow z tym dachem kolo okienka dachowego?? bo ja sie mam zamiar za to zabrac letnia pora i chcialbym wiedziec nas co uwazac???



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lut 10, 2005 01:01

nie miałem problemu, tylko musisz porozkrecać wszystko u góry naokoło w aucie i delikatnie demontować, zdjac też uszczelke szyberdachu i zatrzaski z podsufitki, bo inaczej połamiesz sobie, to chyba styropian jakis sprasowany na gorąco.
ja to lepiłem butaprenem, i najpiew sprawdziłem czy jako klej o składzie chemicznym nie zareaguje jakoś dziwnie na styropian, dziwnie to to z tym bywa czasem, nie reagowało i całe zrobiłem, wystarczyła puszka 0,5 litrowa butaprenu na całosc, ale lepiej tak z liter kupić, zostanie na zaś jak cos, a to sie zle rozprowadza i stosunkowo szybko schnie.
robiłem to pasami, po jednym takim wyboju jak są wzdłuż całego auta, pamietaj nie wycinaj dziur, po przyklejeniu, tylko oberżnij całosć, i porób otworki, bo potemmozesz miec niespodzianke jak załozysz np lusterko wsteczne a tak po 5mm odstępu od tapicerki:)

a z szyberdachem to tak po 5cm naokoło rantu zostaw więcej zeby móc potem zawinąć i pod uszczelke wcisnąć, potem poobcinasz ale jak wsio bedzie na aucie, bo wystawać też z pod uszczeli niemoze bo jak ci popada to przez tkanine czy co to bedzie przemoknie do auta.
pozdro, i jak coś to pytaj:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 10, 2005 09:11

no dzieki wielkie przydadza sie informacie, a jaki material, bo szukalem weluru i raczej ciezko, wprawdze doszedlem do kontaku co koles przywozi rozne rodzaje weluru bo jest tapicerem, ale czym mozna go zastapic i czy naprawde czarny kolor pasuje??? czy lepiej jasno szary?



Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » czw lut 10, 2005 09:50

w katowicach jest firma która maluje wszystkie plastiki flockiem to jest taki zamsz w sprayu super efect a i trudno go zetrzeć koszt pomalowania to 260 deska, kanał środkowy 80. sam się zastanawiam nad tym czy by nie pomalować bo co będzie tańsze pomalowanie czy obicie skórą?! :satan:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 10, 2005 10:02

kurde zamsz w sprayu:-). ja dzis jade na katowice, a wiesz moze w jakim sklepie cos takiego samemu kupic, bo taka puszeczka czarnego by sie zawsze przydala:-)



Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » czw lut 10, 2005 10:41

nie wiem czy sam to gdzies kupisz bo to jest firma która ma specjalna lakiernie. na allegro koleś się reklamuje możesz pogadać popytać się:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41093831



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 10, 2005 10:58

a no widzisz ja tez poczytalem o tym i to ne iejst w sprayu!!!! to jest nakladane ze specjalenej foli flock pod duza temperatura na plastik czy koszulke, ale nieda sie ukryc ze ciekzawa sprawa.



Awatar użytkownika
Paulus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn paź 04, 2004 12:47
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Paulus » czw lut 10, 2005 11:03

Pytałem o obicie deski skórą. Tapicer powiedział mi 500 z materialem. Sprawa dotyczyła deski do Scirocco :-)


tra, la, la, la 1.8T w nim gra :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości