Wymiana stacyjki w Golfie IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana stacyjki w Golfie IV

Post autor: davek » wt sie 08, 2006 09:16

Witam,

Kilka dni temu skradziono mi samochod Golf IV, udalo mi sie go jednak odzyskac (acz Polacja nie miala z tym nic wspolnego). Kosztowalo mnie to wiele nerwow no i nie bede ukrywal pieniedzy. Na szczescie samochod wrocil prawie w takim stanie jak go zabrano, oprocz wylamanej stacyjki, oraz odlaczonego/zniszczonego imobilajzera.
W zwiazku z tym mam pytanie do uczestnikow tego forum, czy istnieje mozliwosc dorobienia stacyjki do oryginalnego kluczyka, czy bede musial zainwestowac w zupelnie nowa stacyjke i nosic ewentualnie drugi kluczyk. Drugim rozwiazaniem, acz zapewne o wiele bardziej kosztownym jest wymiana wszystkich wkladow? Poza tym, czy ktos orientuje sie ile taka naprawa moze wyniesc i gdzie cos takiego zrobic??
Dodatkowo moze macie jakies sprawdzone sposoby na zabezpieczenie Golfa (oprocz oczywistego ubezpieczenia).
Bede wdzieczny za informacje i rady

pzdr,
davek



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » wt sie 08, 2006 09:58

Może to przypadek a może nie ale mnie też ukradli Golfa i też się znalazł na szczeście znalazła go Policja (tak tak :bajer: ) ale to pewnie dlatego że ujechali 107 metrów.Nie wiem dlaczego nie ujechali dalej mam kilka pomysłów ale ważne ze sie znalazł.U mnie również zamek jest do wymiany ,stacyjka była wypruta i deska wyjeta.Obecnie stoi w serwisie i jest poddawany reanimacji .Naprawa idzie z mojej polisy i dlatego zażyczyłem sobie stanu pierwotnego czyli wymiana wszystkich zamków na nowe z nowym kompletem 2 kluczy oczywiście scyzoryków.Z tego co sie orienowalem w serisie VW może to kosztować około 2500 PLN.Cena jest oczywiście orientacyjna za zwykłe kluczyki zapłacił bym mniej ale chce tak jak było bo tak miałem na polisie. Na stary kluczyk dorobili by znacnie szybciej ale wolę nowe tak dla swojego spokoju.Troszke to trwa bo najpierw zamówili zwykły kluczyk a na scyzoryki trzeba chwile poczekać .Na czas naprawy główkuje co tu jeszcze zmienić żeby utrudnić tym...............(tu wpisać dowolną nazwę).Zabezpieczeń bedzie kilka.Oczywiście alarm ,blokady,odciecie zapłonu,dodatkowo wstawiam na bramie krańcówke do alarmu domowego z powiadomieniem na 3 komórki i na grupę interwencyjną .Firma ochroniarska proponuje mi również po GPRS-ie ale stwierdziłem że na razie to raczej nie w końcu zostaje jeszcze AC ,nie bede robił twierdzy z domu choć i tak juz jest jak w Banku :bajer: Pozostaje na poczatek zdjęcia opisów z tyłu za bardzo się rzucają choc dobry fachowiec odrózni GTI w 1 sek. od zwykłej wersji ale po co rzucać sie w oczy.Tak wiec poza domem dobry alaram z antynapadem i blokada skrzyni biegów (broń Boże atrapy).Ja proponuje dodatkowy wyłącznik odciecia zapłonu ,taki właśnie bede montował.Moja procedura odpalenia auta jest nieco dłuższa ale mnie to nie przeszkadza.Wiadomo jak bedą chcieli to i tak ukradną ale tak łatwo się nie poddam i polecam własne sposoby takie nietypowe tylko Tobie znane.Podejżewam że troche kasy ubyło Ci w portfelu ale warto zainwestować w zabezpieczenia.Jak przegrać to po walce .............. :bigok:



davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: davek » wt sie 08, 2006 12:43

Dzieki za info! Z twojego opisu zauwazylem ze jestes z Wielkopolski, ja mimo wstawionego Olsztyna mieszkam wlasnie w Poznaniu. Wlasnie w Poznaniu "pozwolono" sobie "uzyczyc" moj samochod. Moge nawet powiedziec gdzie jesli bedzie Cie to interesowalo (tak dla przestrogi). Pozniej jeszcze dano mi kilka "rad" jak powinno sie zabezpieczac samochod! A mianowicie nie stosowac blokady skrzyni bo to nie ma sensu - maja specjalne lamaki do kazdego modelu i zajmuje im to kilka sekund. Jezeli cos to bardzo niestandardowe, moga to byc nawet zwykle odcinacze paliwa ale zrobione na zamowienie, a nie kupowane w sklepie. Alarm - moze byc ale np moj obeszli bez zadnych problemow, nawet w jakis sposob nie musieli wylamywac zamka w drzwiach poprostu je sobie otworzyli (prawdopodobnie elektronicznie) w rezultacie alarm nawet nie zajeczal. Dodam jeszcze ze samochod stal pod oknem i nie widzialem go przez okolo 1 godz.
Mam kilka pomyslow jak go zabezpieczyc ale jeszcze sie do konca nie zdecydowalem. Myslalem o ukryciu nadalnika/odbiornika GSM z powiadamianiem mnie i wybranych osob o pozycji samochodu i jakichkolwiek zmianach pozycji. Standardowo o zainstalowaniu odcinacza paliwa. Myslalem rowniez o zainstalowaniu uzadzenia powiadamiajacego co sie dzieje z samochodem pracujacego na czestotliwosciach radiowych ale jego wada jest zasieg od 500 do 1000m.
Co do ubezpieczenia to moj pech polegal na tym ze skonczylo mi sie AC, a moj ubezpieczyciel byl na wakacjach i umowilismy sie na poniedzialek (czyli wczoraj), a samochod wyciagnalem tylko raz wlasnie w ten feralny dzien na okolo 2 godziny. Ci ........ (wpisac dowolna nazwe), ktorzy go sobie wzieli powiedzieli ze nie byl namierzany tylko znalazlem sie w zlym miejscu o zlej godzinie. Jakby na to nie patrzec ogolnie bolalo...
Jeszcze jedno do czego doszedlem, to gdy bede instalowal dodatkowe zabezpieczenia na pewno nie bede tego robil w miescie, w ktorym mieszkam - tak na wszelki wypadek (w tym
wypadku w Poznaniu).
Ciekawa rzecza bylo spotkanie z Policja, poniewaz zabrali mnie na przejazdzke podczas ktorej jasno powiedzieli ze nie mam co liczyc ze ten samochod znajda, ujeli to tak "nie wiemy jak ale te samochody poprostu sie rozplywaja..." Wiec pojezdzilismy sobie troche po brzegu Warty i pookolicznych uliczkach, parkingach i na tym sie skonczylo. Gdy zapytalem jaka maja wykrywalonosc powiedzieli ze znajduja 1 na 100 i to tylko gdy ktos porzuci samochod. Tak sie skonczylo moje spotkanie z organami scigania.

pzdr,
davek



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » wt sie 08, 2006 13:32

Policja owszem jest potrzebna ale do złożenia meldunku i nie znam osoby która nastawiała by sie na odnalezienie auta przez nich,dlatego trzeba samemu zadbać o swoje.Na prawdziwych fachowców tak naprawde nie ma rady ,sam rozmawiałem z facetem z serwisu podawał mi takie sztuczki że sam już sie pogubiłem co by tu jeszcze dołożyć bo na wszystko miał jakiś sposób.Wprawdzie na blokadę nic mi nie mówił i tym bardziej jest to dla mnie cenne.Początkujących "harcerzy"raczej bym sie nie bał -alarm i blokada "trochę" straszy a na "fachowców" trzeba coś extra.Alarm tak jak najbardziej idzie obejść elektronicznie i pewnie dlatego sobie użyczyli choć ważne jest jaki to jest typ alarmu ,niektóre nowsze mają system zakłócające sygnał pilota i nie można go odczytać ale czy to jest 100% pewności też nie dam głowy.Moduł GSM też idzie oszukać tylko ma tą przewagę że złodziej musi wiedzieć ze jest a tego typu informacje nie zostawiam do publicznej wiadomości.Ja zajmuję sie troche tym tematem zawodowo i fale radiowe nie sa dla obce :bajer:
Wychodze z założenia im wiecej tym lepiej tym trudniej a co najważniejsze tym dłużej sie bedzie męczył z tym wszystkim a jak sie już upora to polisy AC i tak nie ukradnie mam wykupiony cały pakiet wszystkie możliwe opcje jakie są .Swoja drogą jak już uporamy sie z tymi cudami to podzielimy sie info co i jak ale to juz chyba na PW .Ciekawy jaki masz model rocznik czy coś grzebałeś w nim i złodzieji no i jak sie sprawuje .W Poznaniu jestem od czasu do czasu i chetnie sie dowiem gdzie mam nie stawiac swojej maszyny.Tak to jest chcesz miec GTI trza cierpiec ale nie dajmy sie :bigok:



davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: davek » wt sie 08, 2006 15:48

Rowniez jestem za podzieleniem sie swoimi doswiadczeniami, poniewaz rowniez nie mam zamiaru sie poddawac tym ...... (wpisz dowolne slowo).
Swojego Golfa mam od 1,5 roku i jak do tej pory na nic nie narzekalem i nie musialem w nim nic robic oprocz peknietego przewodu cieczy chlodzacej. Sprowadzilem go z Niemiec, rocznik 1998/99. Standardowe wyposarzenie GTI, czyli prawie wszystko :), wersja 5 drzwiowa wiec dla niewprawionych wyglada jak samochod rodzinny (i tu najczesciej sie dziwia). Samemu nic w nim nie zmienialem z tym co ma i tak robi robote :) Jako, ze tez wiecej sie poruszam po kraju niz siedze w Poznaniu mialem okazje go przetestowac w sumie chyba we wszystkich warunkach jakie moga sie przytrafic na drodze. Mialem rowniez okazje go sprawdzac z Golfem V GTI (z jakims bardzo mlodym-gniewnym), fakt z miejsca te 50KM robi roznice ale na trasie sie wyrownuje a tym bardziej na zakretach :)
A Ty robiles cos ze swoim, czy podobnie jak u mnie standard producenta? Napisz cos blizej na jego temat.
Co do miejsca gdzie nie polecam stawiac, to nowe osiedle przy moscie Rocha, a dokladniej mowiac ul. Sw. Rocha na przeciwko TVP. Wlasnie mi wyciagneli go z parkingu na podworku, spod okna.
Jesli bedziesz mial ochote mozemy przejsc na jakiegos prv.

pzdr,
davek



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sie 08, 2006 16:48

niema nic gorszego jak fabryczny alarm!! ja miałem też przeboje w kwietniu[stacyjka/zamek /podłączyli sie pod komputer/blokada wykrzywiona tak że do dyspozycji było 1.3.5 i wsteczny]jedynie co uratowało auto to że DZIEŃ WCZEŚNIJ PO ZIMIE WZIOŁEM AKUMULATOR DO PIWNICY BY GO NAŁADOWAĆ
DAVEK co do stacyjki to można zamówić w ASO pod kluczyk pod warunkiem że jestes pewny że niebył zmieniany IMOB po podobnych przebojach potrzebny dow.osobisty i numer z blaszki przy kluczach(aluminiowa blaszka)+nr.nadwozia.
ja poszłem na łatwiznę i załatwiłem sobie z SEATA a żeby był jeden kluczyk to w zamkach pozmieniałem płytki tak ze mam jeden kluczyk pomugł mi w tym kolega który pracuje w SEACIE koszt 60 zeta
CO do GPESU to jestem sceptykiem ponieważ złodzieje jak KRADNĄ na czesci to w dziupli 4-rech gosci jest w stanie rozebrać auto w 5 godzin przy okazji szukają GPS.
Aby zabezpieczyc auto warto wtyczkę komputera schowac lub zrobic przerwę na kablu sygnałowym , ja ze swej strony przelutowałem wtyczkę na inną i mam zrobioną TZW.przejśćiówkę do serwisowania, a reszty nie powiem



davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: davek » wt sie 08, 2006 17:35

Dzieki za rady, poniewaz wlasnie sie zastanawialem czy w ogole jest mozeliwe dorobienie stacyjki do kluczyka. Z Twojej wypowiedzi wynika, ze jest to mozliwe, a ja na szczescie mam wszystkie wymagane rzeczy wiec bede sie dowiadywal w serwisie. Co do zabezpieczen, to tak jak pisalem jeszcze musze sie zastanowic i pewnie nie zastosuje tylko jednego, a beda 2 i wiecej. O GPS myslalem jako jednym z... W przypadku ktory mi sie przydazyl samochod nie byl pod moja opieka przez okolo 1 godz, a potem juz bylo "pozamiatane".
Ogolnie moge powiedziec, ze nie jest to najmilsze uczucie gdy tracisz cos na co pracowales! Teraz nie zazdroszcze nikomu kto sie znalazl w takiej sytuacji i w pelni rozumiem kazdego kto podejmie jakiekolwiek kroki by temu zapobiec.
Jeszcze na koniec pytanko, moze orientujesz sie jaki moze byc koszt dorobienia wkladu stacyjki do kluczyka???
Za info bede wdzieczny...

Pzdr,
davek



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sie 08, 2006 18:26

przejdz na gg 7026819

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 18:58 ]
sama stacyjka chyba 400-500zł w ASO 900złstac+3wkłady do zemka a sklep20-30zł drozej . pamiętać tzeba o schowku choc tam są3-płytki mnie to zajeło 3-4 godziny ale w twoim przypadku to nie potrzebne w ASO oczekiwanie na dorobienie to 2-tygodnie bo wysyłaja to do fabryki jak potrzebujesz auto to czytnik imo do kabelka i SCOTEM doobudowy a zamiast kluczyka szerszy śrubokręt i jazda ja tak jeżdziłem 4-tygodnie o blokade sie niebój bo jest razem z wkładam stacyjki i napewno wypadła :majkel:

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 19:02 ]
czytnik IMO+kluczyk tylko do odpalenia potem kluczyk możesz schować i pojedzie



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr sie 09, 2006 09:06

Wszystko sie zgadza tez czekam około 2 tygodni aby to wszsytko poskładać do kupy.Mam nadzieje ze juz niedługo bedzie wszystko OK.Co do blokady to rozumiem ze miałeś taką na samą dżwignię i dlatego ją wygieli.Ja mam palec wsuwany do środka to może bedą mieli wiecej "roboty"Mój GTI jest z 99 salon Polska wszystko seria nic nie grzebany jedynie co ma extra to xenony ale tez wkładane już w fabryce.Jestem 2 właścicielem ale widać facet wiedział co chce na tamte czasy.Wsadził również fabryczną zmieniarke i jeszcze zestaw głośnomówiący Nokia podłączony oczywiście z radiem tak więc funkcje auto wyciszenie działa bez zarzutu.Silnik pali jak młody Budda nic tylko jeżdzić no może jeszcze 10 dkg stacyjki jakis kluczyk i bede szczesliwy :bigok:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sie 09, 2006 13:38

no niestety blokade miałem bolec NIDŻWIEDŻ LOOK wkładany do srodka blokada tzw. stelażowa czyli na fabryczne punkty montarzowy a i tak rozpracowali że drazek biagów niepekna to sie dziwie mocna cholera jest o ok. 5stopni wygieta



greg

Post autor: greg » śr sie 09, 2006 14:28

davek, jesli same wkłady to komplet razem z kluczykami (tylko od Skody ale identycznych można miec za 150zł)



davek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: davek » śr sie 09, 2006 16:40

Widzieliscie moze na allegro ktos sprzedaje komplet zamkow plus kluczyki (scyzoryki) za 150pln. W opisie jest umieszczone, ze wszystko jest nowe i oryginalne. Probowalem sie do tej osoby dodzwonic z pytaniem do jakiego VW to sprzedaje poniewaz nie ma tego w opisie ale niestety nie odpowiada. Sprobuje jeszcze sie z nim skontaktowac w inny sposob i zamieszcze taka wiadomosc tutaj.

[ Dodano: 09 Sie 2006 16:45 ]
Jeszcze jedna informacja tyczaca zabezpieczen skrzyni biegow, a dokladniej NIEDZWIEDZIA. Gdy odzyskiwalem swoj samochod poinformowano mnie, ze na NIEDZWIEDZIE maja specjalne lamaki do kazdego modelu samochodu inny i ogolnie wydluzy im ..... (wpisac dowolne slowo) cala akcje o kilkanascie sekund. Niezbyt pocieszajace, bo myslalem ze ta blokada jest skuteczna!



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sie 09, 2006 17:17

gdyby drążek biegów był słabszy to by się urwał i cześć pieśni szkody by były dła właściciela ala zato złodziej by poszedł z kwitkiem i bryka by pozoztała co do tzw. łamaków no to bieżesz rurkę o odpowiedniej średnicy aby weszła na drążek + długość ok.50-70cm jako przedłuszkę+prawo fizyki[dzwignia] i nie ma lewara nawet PUDZIAN pęknie .Bądz to badz bolec cholera jest chyba FI 16 i wykrzywic taki pret na krutkim odciku to trzeba mieć pare!!!!!!!

[ Dodano: Sro Sie 09, 2006 17:19 ]
JAK KTOŚ NIEWIEZY TO ZAMIESZCZE FOTO TEJ BLOKADY MYSLĘ TEŻ CZY NIEWYSŁAC JEJ DO PRODUCENTA ABY ZACZOŁ PRODUKOWAC COŚ LEBSZEGO



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » czw sie 10, 2006 11:57

Jeśli mozesz to umieść zdjęcie tej blokady bo coś sie pogubiłem jak wyglada bear-lock.
A propo kluczyków znajoma mówiła mi że w Skodzie też można to zrobić i pewnie taniej także chyba warto podzwonić po salonach z "naszej" grupy.Ja narazie czekam na cynk z salonu mam nadzieje ze niedługo bede mógł wyjechać swoim GTI. :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości