drgania kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

guru75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 11:49
Lokalizacja: Śląsk

drgania kierownicy

Post autor: guru75 » wt sie 08, 2006 16:25

mk2 Mam lekkie ciągłe drgania na kierownicy czy to może zbieżność ??? nawiązując do odpowiedzi... moze to ma znaczenie ale drgania są takie same przyśpiaszając jak i przy jezdzie na luzie !
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2006 17:26 przez guru75, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sie 08, 2006 16:28

jesli ich częstotliwośc zmienia się wraz z prędkością to przyczyną mogą być guzy na oponach. Jezeli np drgania zaczynają cie od np 110 km/h przyczyn nalezy szukać w geometrii auta (również w kątach). Podjedz na jakies DOBRE aso, powedz ze chcesz SPRAWDZIC geometrię (sprawdzenie nic nie kosztuje, w razie czego powiesz ze dzis nie robisz bo nie wziąłes kasy) -zobaczysz gdzie trzeba poprawic i czy to w ogole to. Jesli kwestia jest w np jednym kole - mozesz ponegocjowac cenę, lub jesli znasz się na mechanice sam poprawić geometrię. Taniej się nie da.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » wt sie 08, 2006 16:34

Zależec może od samych kół czy nie pokrzywione od opon,ja na swoich 205 też mam drgania przy wyższych prędkościach,ale na 185 bez problemu np.zimą



frynas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt cze 27, 2006 12:30
Lokalizacja: sieradz
Kontakt:

Post autor: frynas » wt sie 08, 2006 16:41

ja miałem zle wywazone koła to drgało całe auto tak przy predkosci 130km/h....poniczej było w miare....a przy ok 140km/h drania ustępowały


frynas

Maro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maro123 » wt sie 08, 2006 16:51

ja stawiam na opony albo sa scentrowane albo guzki albo zle wywazone mialem ten sam problem okolo 120km/h i drgania przy okolo 140 ustepowaly i po przelozeniu kol co najbardziej bily na tyl problem ustapil



mardre
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 08, 2006 17:52
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mardre » wt sie 08, 2006 17:00

Typowym objawem drgan kierownicy w szybkosciach 120 - 130km/h jest rozwazenie sie kol
i od tego bym zaczal. Jesli drgania przybieraja na sile wraz ze zmiana biegu na wyzszy (czyli im wyzszy tym bardziej drga kierownica) a jeszcze mocniej sie wzmagaja jesli szybciej przyspieszasz czyli nastepuje szybszy przyrost szybkosci to prawie napewno sa przeguby taki jest pierwszy objaw. Mozna to latwo sprawdzic na parkingu z rowna asfaltowa nawierzchnia, najlepiej jak pojdziesz na dluzsze zakupy do marketu, podczas ruszania po dluzszym postoju skrec maksymalnie kola i rusz zdecydowanie ale bez poslizgu, powinno sie wtedy odczuwac efekt plywania poprzecznego, po chwili przeguby sie uloza i juz tego nie czuc, w pozniejszym etapie przy maksymalnym skrecie pojawia sie juz strzelanie w przegubach a wtedy to juz ostatni gwizdek na ich wymiane :)

Oczywiscie zbieznosc tez ma wplyw na drgania ale to bym zostawil na koniec.
Nie mozna tez zapomniec ze w MK2 na prawej polosi (tej po stronie pasazera) powinien byc gumowy odwaznik, ktory czesto sie odrywa a malo kto z tego powodu wymienia polos.



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt sie 08, 2006 17:13

Witam...
Mam wlasnie podobny problem, ale ja mam tak ze im szybciej jade tym mniej czuc te drgania.A zaczynaja sie tak od ok.90 do 120 km/h. A pozniej juz ladnie... Wlasnie sam sie zastanawialem co to moze byc...


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Maro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maro123 » wt sie 08, 2006 17:23

Danielo85 pisze:Witam...
Mam wlasnie podobny problem, ale ja mam tak ze im szybciej jade tym mniej czuc te drgania.A zaczynaja sie tak od ok.90 do 120 km/h. A pozniej juz ladnie... Wlasnie sam sie zastanawialem co to moze byc...
Moim zdaniem kola i jeszcze raz kola nieomal na pewno w Twoim przypadku Danielo



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt sie 08, 2006 17:24

Maro123 pisze: Moim zdaniem kola i jeszcze raz kola nieomal na pewno w Twoim przypadku Danielo
czyli co teraz? jechac na wywazenie?? czy co ? wiem ze opony sa nowe...


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

mardre
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 08, 2006 17:52
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mardre » wt sie 08, 2006 17:30

Danielo jedz do wulkanizatora wywazyc kola, dobrze jakby mieli pralke do kol, zeby wyplukac zbedne bloto z bieznika i felgi (jesli takowe jest), tym bardziej jak masz nowe opony i nawet jak Ci wywazali a masz klejone odwazniki to mogly sie oderwac z powodu dobrze nie oczyszczonej felgi.



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt sie 08, 2006 17:35

Danielo jedz do wulkanizatora wywazyc kola, dobrze jakby mieli pralke do kol, zeby wyplukac zbedne bloto z bieznika i felgi (jesli takowe jest), tym bardziej jak masz nowe opony i nawet jak Ci wywazali a masz klejone odwazniki to mogly sie oderwac z powodu dobrze nie oczyszczonej felgi.
Z tego rozumiem ze czeka mnie wiizyta w zakladzie wulkanizacyjnym... To da sie zrobic bo znajmoi takowy prowadza... a ja tego mojego kolfika mam troche ponad miesiac, ale gosciu mowil ze kupywal opony wiec wiesz... jak narazie to badam jeszcze malenstwo


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 410 gości