Nie pokazuje kilometrów !!!! pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Nie pokazuje kilometrów !!!! pomocy

Post autor: To_mas » śr kwie 26, 2006 15:03

Witam problem jak w temcie nie pokazuje mi kilometrów !!!! cały czas od kąd wyzerowałem po zataknkowaniu nie pokazuje kilometrów !! myslalem ze cos sie przycięło inacisnąłem jedszcze pare razy zeby sie odblokowało a tu nic !!! zero zero zero zero !! a skazówka od prędkości mi skacze !!! co jest ????? bo mnie to nieziemsko denerwuje ???? PROSZE O POMOC :) a tym czasem ide rozkrecić deske i wyciągnąć licznik://



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » śr kwie 26, 2006 15:09

Ktoś przy nim grzebał u mnie było to samo, Pomogło odrpbinę kleju nalane na ośkę na której są umieszczone numeratory. Po prostu kółko ślizga się na ośce dlatego się nie obraca i nie popycha reszty.

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 15:10 ]
Pierwsze kółko z cyferkami od prawej.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » śr kwie 26, 2006 15:47

u mnie tak jest jak temp oscyluje w okolicy zera, wystarczy porzadnie przylac w deske:P

____________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr kwie 26, 2006 16:04

pw524, ma racje zazwyczaj nie kreci sie oska trybik chodzi a oska w miejscu stoi "co kropelka sklei zadna sila nie rozklei" :)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 26, 2006 16:30

pw524 pisze:Pierwsze kółko z cyferkami od prawej.
czyli co na nie mam wylać troche kelju tak zeby spłynęło na ośke i chwyciło ??

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 16:31 ]
Czy musze ściągać tarcze ??? (ne chce tego robić bo moge juz nie złożyć tego licznika i cos uczkodzić !!)

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 16:33 ]
i chodzi o to kółko z cyferkami na dole ???? tzn to od ilometrów ktore mozna zerować czy to główne ????



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr kwie 26, 2006 20:06

tarczy nie musisz sciagac dojdziesz do niej z boku.ale zegar musisz miec zdemontowany. umnie ta oska jest z biala zebatka.na tej osce sa osadzone te cyferki z kilometrami.i zebatka sie obraca napedzana slimakiem ale sama oska stoi w miejscu.zebaka ta jest z lewej strony patrzac na licznik.zima jak wszystko sie kurczy to mi dzialalo a jak fura sie zagrzala to stawal i wkoncu sie wkur.. i skleilem.dziala do dzis,jak chcesz zamieszcze co fotke bo mam inny licznik zdemontowany



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 26, 2006 20:53

piotr2, Jesli to dla Ciebie nie problem to bardzo Cie prosze :)) Rozebrałem go i wogole ale zaczął działać to złozyłem spowrotem zobaczymy co bedzie !!
Kupuje jeszcze nowa linke bo stara nie nadaj sie do niczego :///
Wiec ja mozesz to wrzuć to foto :)) :pub: z zaznaczonym miejscem gdzie to mam kropnąć !!:) jesli to nie problem:) pozdrawiam

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 20:56 ]
Jakbyś miał problemy z zamieszeniem foto to to_mas@wp.pl



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr kwie 26, 2006 20:57

ok,jutro ok.10rano ci ja wstawie aparat mam w pracy.wezme licznik ze soba i zrobie fotke.to ta zielona zebatka sie nie obraca na osce.ja odkrecilem tarcze aby lepiej bylo widac ty nie musisz.

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 08:25 ]
to ta zielona

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 08:29 ]
zdjecia chyba widac dosc dobrze.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 27, 2006 09:42

Ok bardzo Ci dziekuje :)))) masz u mnie :pub: :))

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 09:43 ]
Dzieki wielkie jakby nie Ty to watpie czy bym dobrze skleił ://hehe :)) super :))

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 17:09 ]
I nic [przykleiłem ta zieloną ale nadal w liczniku mam zgrzyty i nie pokazuje !!!! to musi byćktóraś inna !!!! Kilometry dzienne to ida raz dobrze raz zle !!!! jadąc ta samo trase raz robie kilometr a raz pol :// i tez wkurzający zgrzyt :///// ktore trybko to bedzie ???



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw kwie 27, 2006 19:02

popatrz tak.jak obrucisz palcami zebatke co jest po drogiej stronie tej zielonej(na tej samej osce co ta zielona) ona jest tej samej wielkosci co kuleczka z cyferkami i jak ona sie obraca to jest luzna na osce i tez nalerzy ja skleic ale tam jest hu..y dostep.ja bralem klej na szpilke i dotykalem klejem oske masz tam bardzo mala szczeline bo jest oslona i jest mala szczelina.powiem szczerze ze zapomnialem i o tym ci wspomniec sory...jak masz wkretarke akumulatorowa(albo palcami ale musisz niezle dawac:)) wez cos kwadratowego i wsadz w licznik krec wkretarka i bedziesz widzial czy obraca sie ten bialy slimak jesli on sie obraca(zaznacz sobie mazakiem jaka kropke zeby bylo widac)to musi obracac ta zielona jesli ta zielona sie obraca to nastepna musi byc luzna ta zebatka co napisalem wyzej jesli ta druga bedzie sie obracac to licznik musi chodzic.pomiedzy tymi dwoma licznikami jest jeszcze jedna ale ona jak bedzie zjeba..a to tylko ten gorny licznik nie bedzie ci chodzil ale dolny musi.(albo na odwrot nie pamietam)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 27, 2006 22:19

piotr2 pisze:ale tam jest hu..y dostep
wiem zauwazyłem:PP
piotr2, do tego co mi pisales to tez doszedlem własnymi siłami :))) hehe pokolei sciągnąłem tarcze itd i analizowałem co sie kreci co powinno a co nie itd i doszedlem do tego trybka po prawe na tej samoej osce co zielone !!!! Tak dokładnie jak pisałeś :))) Ale nie udało mi sie go skleić niestety bo nie wpadlem na pomysła z igłą :PPPP Założyłem prędkościomierz ze starego licznika :P (wczesniej mialem z zegarkiem) po uprzednim przesmarowaniu bo mi strasznie skrzypiał :////!!!!!!

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 22:22 ]
Tamten mam wyciągniety to sobie z nim pogrzebie zeby był w razei czego :D:D Tylko nie wiem jak go przesmarować bo ten mi skrzypi i wyje :// a nie moge sobie z nim poradzic tamten jakos przestał po przesmarowaniu:))))

Dzis cały dzien z tymi licznikami robiłem a tak sie na wqr_wail_em ze poezja w sumie ze 4 razy skladalem i rozkładałem deske w moim VW znam juz wsio na pamieć z zmaknietymi oczami rozbieram nawet licznik :PPP hehhe

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 22:24 ]
Ale w koncu działa :D:D:D::D: Nowa linka od prędkosciomierza skazówka idzi teraz równiusio :D i wszystko działa wypasnie :bigok:

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 22:25 ]
Pogrzebie jeszcze z tym oryginalnym co mi nawalił bo moze sie jszcze przydać a teraz to mi nikt nie uwierzy ze moj Golf z 86 roku ma przejechane niecałe 150 tys:PPP



Awatar użytkownika
Thor_PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 16, 2006 17:01
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: Thor_PL » pn sie 07, 2006 22:49

Mój golfik 89' też się nie starzeje od pół roku przez które zrobiłem 5km... he he ale jestem na etapie korygowania jego "zegara biologicznego" :)

Szczerze mówiąc do dopóki się nie rozkręci zegara to co pisał Piotr wydaje się magią...


Tak jak jest teraz na pewno nigdy już nie będzie

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pn sie 07, 2006 23:42

wiatm ,u mnie bylo to samo przebieg nie krecił ,rozebrałem licznik na czynniki pierwsze wyciadnalem oske i lekko mloteczkiem ja potraktowałem aby troche spłaszczyc ,nasadziłem oske i kreci noramlnie.trzeba miec nerwy dobre aby poskładac to spowrotem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Voofilmase i 280 gości