Problem z uszczelką pod głowicą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mindlab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 28, 2004 13:25
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: mindlab » wt lut 01, 2005 12:27

Nie martw sie-kazdemu kto ma mk3 i 1,4 ABD silnik to ucieka olej spod pokrywy zaworow-chcialem z tym walczyc ale przegralem :)



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » wt lut 01, 2005 13:31

mindlab pisze:Nie martw sie-kazdemu kto ma mk3 i 1,4 ABD silnik to ucieka olej spod pokrywy zaworow-chcialem z tym walczyc ale przegralem :)
dzieki, ale uwazasz ze to jest wada fabryczna?CZy jak mam to rozumiec. Domyslam sie ze final byl taki ze go sprzedales.


_the orange beast_

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » śr lut 09, 2005 15:42

Panowie, okazalo sie jeszcze cos lepszego, Stasio-mechanik powkrecal mi swiece na jakis sznurek albo czarny silikon - za bardzo nie wiem bo zostaly resztki, Swiece mozna bylo wykręcić palcami - zerwany gwint. Ale ojca znajomy zrobil mi moja glowce a ta stara wsadze Stasiowi w d...



Marny los mechanika co wszystko na silikon utyka


_the orange beast_

carrot

Post autor: carrot » śr lut 09, 2005 16:28

[cytat]Jeśli chodzi o dociągnięcie- klucz dynamometryczny i tak jak w instrukcji- kolejność i moment. Po 1000km dociągnięcie[/cytat]
chyba w Wołdze, w silnikach benzynowych, 8V VW głowicę dokręca się 3 stopniowo: 40nm, 60nm, i 180 stopni (dopuszczalne 2x 90 stopni)
Jak chcesz sprawdzać, dociągać śruby dokręcane kątowo po 1000km
Pzd



AndreTomaszów

Post autor: AndreTomaszów » śr lut 09, 2005 23:08

ja w sprawie posta pana "evolution" a w silnikach beznzynowych przy planowaniu płaszczyny bloku tez daj sie grubsza uszczelke?? w benzynach pnoc nie ma grubosci roznych.... bo w dieslach to wiadoma sprawa



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » czw lut 10, 2005 14:31

co do osadu pod korkiem to ja mialem go duzo nawet po wymianie uszczelki pod glowica mechanik mi mowil ze to od niedogrzanego silnika (robie srednio 5 km do pracy i spowrotem, na gaz przelanczam srednio po uplywie 30 sek pracy silnika). No ale zbytni mu nie dowierzalem az ostatnio wybralem sie w dalszy rejsc moim krazownikiem (zrobilem 300 km) no i odkrecam ow nieszczasny korek i mile zaskoczenie prawie nie ma tej mazi wiec mechanik mial racje.
Powodzenia


Golf III 1.6 ABU (LPG)

wojciech_marchel

Post autor: wojciech_marchel » pn lut 14, 2005 16:19

POD KORKIEM OLEJU POJAWIŁA MI SIE MAŻ COŚ W STYLU MASŁA CZY TO MOŻE BYĆ USZCZELKA POD GŁOWICA ZAUWAZYLEM TO TERAZ JAK ZROBIŁY SIE MROZY JASTEM ZDRUZGOTANY CZY WAM TEŻ TAK SIE ROBI
NIEKTOŻY MECHANICY MOWIĄ ZE TO Z MROZU A INNI
ZE TO USZCZELKA BARDZO PROSZĘ O SZYBKO ODPOWIEDZ



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » pn lut 14, 2005 16:33

normalka,efekt niedogrzanego silnika,sprawdż olej cz jest czysty i płyn chłodzący czy nie uciejka.Jeśli wszystko oki to niemasz sie czym martwic, zrób sobie rundke swoim bolidem i pojezdzij nim troche niech sie dobrze zagrzeje.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » wt lut 15, 2005 10:08

wojciech_marchel pisze:POD KORKIEM OLEJU POJAWIŁA MI SIE MAŻ COŚ W STYLU MASŁA CZY TO MOŻE BYĆ USZCZELKA POD GŁOWICA ZAUWAZYLEM TO TERAZ JAK ZROBIŁY SIE MROZY JASTEM ZDRUZGOTANY CZY WAM TEŻ TAK SIE ROBI
NIEKTOŻY MECHANICY MOWIĄ ZE TO Z MROZU A INNI
ZE TO USZCZELKA BARDZO PROSZĘ O SZYBKO ODPOWIEDZ

radze cie jeszcze sprawdzic odme. ta bialo-zolta maz moze byc tez na wewnetrznej sciance odmy - efekt podobny jak tluszcz osadza sie w zylach zmniejszajac ich przekroj.


_the orange beast_

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości