Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: norek111 » pt wrz 21, 2012 22:11

maciejhan pisze:Czyli jeśli mój golf 3 ma OBD2 to bez problemu go zdiagnozuję. a o co chodzi z liniami CAN?
w golfie III nie zawracaj sobie tym CAN głowy


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: maciejhan » pt wrz 21, 2012 23:46

norek111 ogarniam, że golf 3 nie ma CAN.
Powiem inaczej. Miałem tam jakiś przed potopowy kabel, ale był. Działam z ojcem w warsztacie ( ja 1/2 etatu, bo pełen mam w państwowej firmie), brachol jeździ w poznaniu na taryfie to klientów nagania (coraz więcej nowszych aut). Nie śledzę na bieżąco tego rynku i nie wiem czy jest zamiast skanera ( raczej bym nie chciał ) jakiś kabelek który to ogarnie KKL/KL/COM czy wszystko osobno trzeba kupować a może nawet warto.
Skanera bym nie chciał bo nie ma takich możliwości jak stary komp.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: norek111 » sob wrz 22, 2012 15:15

maciejhan pisze:norek111 ogarniam, że golf 3 nie ma CAN.
Powiem inaczej. Miałem tam jakiś przed potopowy kabel, ale był. Działam z ojcem w warsztacie ( ja 1/2 etatu, bo pełen mam w państwowej firmie), brachol jeździ w poznaniu na taryfie to klientów nagania (coraz więcej nowszych aut). Nie śledzę na bieżąco tego rynku i nie wiem czy jest zamiast skanera ( raczej bym nie chciał ) jakiś kabelek który to ogarnie KKL/KL/COM czy wszystko osobno trzeba kupować a może nawet warto.
Skanera bym nie chciał bo nie ma takich możliwości jak stary komp.
kup VCDS i ogarniesz wsi co chcesz z VAG


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: golf3dawid » czw wrz 27, 2012 19:32

Mam golfa IV z 98roku , możecie mi polecić jakiś interfejs , taki bym odczytał i kasował błędy , najlepiej z allegro :P

Coś takiego będzie dobre ? http://allegro.pl/kb1-kabel-interfejs-v ... 48033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam.


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » czw wrz 27, 2012 20:00

golf3dawid pisze:Coś takiego będzie dobre ? http://allegro.pl/kb1-kabel-interfejs-v" onclick="window.open(this.href);return false; ... 48033.html
Tak.Do IV wystarczy.



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: golf3dawid » czw wrz 27, 2012 20:30

Ok , dzięki .

Jeszcze jedno pytanie , czy ten interfejs różni się czymś od tego co podałem wyżej ? Mógłbym go kupić bez wysyłki bo ode mnie z miasta tylko jeszcze nie wiem jaka cena ? Bo jak ma te same funkcje to bez różnicy chyba ? Proszę o wyrozumiałość :P


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Szymon_Lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 09:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: Szymon_Lodz » sob wrz 29, 2012 11:39

A co bedzie najlepsze w rozsadnej cenie tak do 300 zl chyba sie znajdzie do diagnozy i zrobienia logow Golfa 3 1.9 TDI 1Z(1994) ale pod Windows 7 Home Premium ?



serwer20082009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 22:01

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: serwer20082009 » ndz wrz 30, 2012 20:37

Na 100% zadziała na Windows 7 Home Premium.
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2012 10:42 przez serwer20082009, łącznie zmieniany 1 raz.



Szymon_Lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 09:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: Szymon_Lodz » pn paź 01, 2012 19:12

a czy jest cos ponizej tej kwoty 300 zl?



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn paź 01, 2012 22:49

tak zainstaluj sobie XP ale zrób wirtualny system


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » pn paź 01, 2012 23:18

Szymon_Lodz pisze:a czy jest cos ponizej tej kwoty 300 zl?
Do twojego samochodu każdy KKL z Allegro dostępne od ok.30PLN.Jeśli 7 32 bitowa to VAG 311.2 śmiga bez problemu,jeśli 64 to VSDS Lite.



AniołekSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 14:06

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: AniołekSR » śr paź 03, 2012 10:55

Lols a ja mam problem z kablem http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-us ... -piny.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie wiem czy to wina vag coma
Wszystko sie łączy komunikuje się z interfejsem.Ale nie mogę przeprowadzić adaptacji kasowania servisówki kiedy chce odczytać to wyskakuje vag com error channel 10 dodam jeszcze że kasowanie inspekcji chciałem przeprowadzić w golfie IV z 2001 r tdi
prosił bym kolegów z forum o pomoc
pozdrawiam



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » czw paź 04, 2012 00:41

jakim programem się łączysz ?? a to jak lecisz z automatu czy ręcznie łączysz się z licznikiem i kanałem 10 ??


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

AniołekSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 14:06

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: AniołekSR » czw paź 04, 2012 01:56

Dzisiaj sporo się nawalczyłem z golfikiem LoLsu po przeczytaniu tego posta napisz mi czy w takim przypadku mam zwracać kabel może uszkodzony przysłali mi albo co źle robie ?
Napisze ci co ustawiałem żeby nie było dodatkowych pytań :-P
Łącze sie VAG COM 311.2 N na wirtualnym systemie windows xp mode sterowniki od usb vikana są zainstalowane widzi je system mogę "zwolnić" je.Klikam na vaga uruchamia się test przeszedł pomyślnie oczywiście zapisuje ustawienia (program jest zarejestrowany :-P ) wszystko na płytce jest wytłumaczone co się ustawia z portami w pdf. Wyświetla mi się menu główne wybieram opcje Select >zakładka common >17 instrument łączy mi się pomyślnie wybieram kanał 10 error channel nic nie odczytuje lol moje pierwsze odrzucie wielkie wk... oki spróbuje jeszcze raz to samo wtf, sprawdzam inne kanały 10 i w górę to samo doszedłem do 15 to sprawdzam w dół nie pamiętam nr ale widzi tam gdzie jest napisane kilometry , przebieg oraz kanał 02 wartość na tym kanale była 1 z tego co wyczytałem że dotyczy też wyświetlania się komunikatu service wiec zmieniłem na 0 spoko zaryzykuj zmienię zawsze można się połączyć i zmienić jak było w razie wpadki oki servise zniknęło.No to skasuje sobie ręcznie przyciskiem przejechane kilometry ,cholera łachudra nie działa opcja forum oczywiście znalazłem rozwiązanie wykręciłem licznik i się okazało że plastik był wyłamany od przycisku na dzisiaj miałem golfa dosyć ale LoLsu czemu nie działa kanał 10 nawet się z nim nie łączy możesz mi wytłumaczyć na priv według mnie nawet jeśli opcja servisówki została zmienia na long czy coś innego to kanał 10 powinien być aktywny moim zdaniem chyba że polecisz jeszcze inny program na ten przewód żeby sprawdzić mam na zwrot towaru 10 dni wiec zawsze mogę odesłać im i poprosić oo zwrot pieniędzy.Dodam jeszcze że mogłem coś pominąć z Select >zakładka common >17 instrument coś mogło być jeszcze do wyboru , miłego czytania :-P LoLstu i odpowiedz mi w miarę szybko
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości