Gaśnie przy większych obrotach ale pali ponownie Golf3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Gaśnie przy większych obrotach ale pali ponownie Golf3

Post autor: Bartezzzz » wt sie 01, 2006 10:23

Proszę o poradę co robić bo oddałem mojego golfa3 na serwis i po podłączeniu do komputera powiedzieli że to na 80% moduł no to powiedziałem robić panowie. Ci po tygodniu robienia nie wiem czego wpadam a tam gościu mi mówi że to nie moduł nie sonda lambda, nie cewka i nie aparat zapłonowy i że nie mają takiego zawodnika co by to rozgryzł o co z tym samochodem chodzi. A chodzi o to że samochód jedzie i po jakimś czasie tak jak by sie juz nagrzał to gaśnie i zostaje na zapłonie, ale można wtedy przekręcić kluczykami samochód pali i jedziemy dalej i znowu za jakiś czas to samo. Dałem do mechanika innego samochód to mi robi go juz 2 tydzień i jeszcze nie doszedł, mówi że to nie może być z elektryką bo wszystko już sprawdził ale może katalizator jak usunie to może by to działało ale sam nie wie. POMOCY zostałem bez samochodu i nie wiadomo co to jest może ktoś już miał taką awarie ???????????????????????????[/b]



MarcoToledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 25, 2005 14:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MarcoToledo » wt sie 01, 2006 11:52

No ja miałem bardzo podobnie i może Cie to naprowadzi. Problem z okolicy aparatu zapłonowego:
Za pierwszym razem jak sie tak działo to wina była czujnika HALLA po wymianie wróciło do normy,
Za drugim razem przez simmering w aparacie zapłonowym dostawał się do niego olej i jak sie rozgrzał to sie lubił zapaćkać właśnie czujnik halla i gasło, po wymienie przeszło.
A teraz (usterka któej jeszcze nie usunąłem trwale, z braku czasu) wtyczka od czujnika halla jest zasyfiona olejem, kurzem itp. i czasami podczas jazdy potrafi zgasnąć. Po zatrzymaniu się i dociśnięciu kostki odpala jak narazie za każdym razie.
Jak widać każda z tych upierdliwych usterek obijała sie o aparat zapłonowy, i pojawiała się mniej więcej co pół roku



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt sie 01, 2006 12:14

zobacz tu.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... t=zdech%B3



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr sie 02, 2006 14:29

Tez bym obstawiał czujnik Halla albo pompe paliwa. One potrafia sobei tak w kulki pogrywac. Jak sie dowiesz co było przyczyna usterki to napisz

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 02, 2006 15:42

Ja takie coś miałem i banalne rozwiązanie: filtr paliwa zatkany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dejmien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 21, 2006 21:12
Lokalizacja: Przysucha
Kontakt:

Post autor: dejmien » śr sie 02, 2006 16:20

Ja bym sprawdził filtr paliwa , kopułke , i czujnik lambda to może być coś z tych rzeczy



Bartezzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 16, 2006 01:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

dalej nic

Post autor: Bartezzzz » ndz sie 06, 2006 09:21

Sęk w tym że byłem na serwisie i tam mi powiedzieli że z aparatem jest wszystko ok. nawet Se zdziwiłem że powiedzieli że z czujnikiem temperatury jest ok. bo myślałem ze jest zepsuty. A jeśli chodzi o filtr paliwa to zaraz na początku wymieniłem na nowy bo na ten pomysł wpadłem od razu. Teraz pojadę do mechanika i powiem mu co tu od was się dowiedziałem a jak dalej nic to jadę do Knapika na serwis vw bo jak mi już tam nie zrobią to chyba idzie się tylko powiesić a samochód puścić ze skarpy. Dzięki za rady jak by coś ktoś jeszcze wiedział to dajcie znać. Ja jak mi to naprawią to opisze co się stało



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości