[mk3 GT] Halogeny w miejsce zaslepki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

[mk3 GT] Halogeny w miejsce zaslepki

Post autor: czarny22 » wt lip 18, 2006 12:40

Witam w moim golfie GT nie ma z przodu halogenow tylko zaslepki blendy ktore i tak sa popekane czy jest mozliwosc zalozenia w ich mijesce halogenwow takich jakie sa w niektorych golfach?? czy mimo ze nie ma tam halogena sa doprowadzone tam kable?? wlacznik tez jest tylko na halogeny tylene, no ale taki wlacznik mozna spokojnie na allegro kupic tylko jak jest z podlaczeniem czy kable juz sa puszczone czy trzeba bedzie wszystko od podstaw ciagnac _ jesli robil ktos cos takiego prosze o porady



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lip 18, 2006 12:47

Do takich pytań jest opcja szukaj.
Ale powiem tak:

Halogeny możesz podłaćzyć bez problemów. Zazczynasz od zmainy przełącznika świateł w desce, potem kupujesz halogeny i krótkie zaślepki obok halogenów.
Potem zostaje już tylko pociągnięcie kabelka plus z wtyczki na belce nad chłodnicą (szaro-żółty lub biało-żółty)do halogenów i masy z akumulatora lub innego miejsca

Zabawy nie jest dużo.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lip 18, 2006 13:26

jak bedziesz miał szczescie to instalacja już będzie fabrycznie od przełącznika do kostki pod zderzakiem.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 18, 2006 13:30

W sumie to w GT powinny byc fabrycznie halogeny. ale jesli mowisz, ze wlacznik bez tej opcji...
Chyba ze tylko listwy ma GT ;)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lip 18, 2006 13:51

W ostatnich dniach widziałem kilka ciekawostek i powiem wam , ze z niemiec przyjechało do Polski kupa (czyt. straszna ilość) CL porobionych na krzyżówki GL z GTD. Sam dokładałek kilka rzeczy do mojego GL ale to co robią Hansy to już przegięcie.

Dlatego najlepiej mówić co masz na naklejce albo w książce serwisowej. GT bez halogenów to faktycznie dziwne ale co tam, może niemiec sprzedał koledze, albo walił przodem i wymienił przełącznik?

Ciężko powiedzieć więc lepiej poradzić koledze jak to podłaczyć na nowo. Może się okazać, że instalacja już jest więc nie będzie wcale żadnego problemu.



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt lip 18, 2006 14:29

a jak sprawdzic czy ta wersja to napewno gt ?? mam plastiki na progach dzwiach nadkolach lektryka szyb lusterek kubelki elektr. szyber wszystko domykane z kluczyka , centralny (choc byly z nim problemy :) ) elektryczna regulacja swiatel regulowana wysokosc kierownicy i siedzenia kierowcy silnik oczywisce 1.8 90km ADZ chyba tyle dziwi mnie brak halogenow no ale coz trzeba to jakos samoemu zalatwic :P kupilem samochod 2 tygodnie temu i jeszcze nawet nie mam dowodu rejestracyjnego i tablic czekam na wszyskto :(



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lip 18, 2006 14:32

Na belce w bagażniku albo w bagażniku pod wykłądziną, koło koła zapasowego będzie naklejka z informacją o numerze VIN, zainstalowanym wyposażeniu (fabrycznym) oraz wersja wyposażenia ( CL, GL, GT) to raczej najpewniejsze info



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt lip 18, 2006 15:24

halogeny nie były montowane fabrycznie w GT więc to nic dziwnego ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » śr sie 02, 2006 09:49

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie szukalem tych kabli od halogenow i znalazlem cos ciekawego minaowicie , w tej kratce wlotu powietrza na samym dole po lewej stronie jak sie stoji przed samochodem, jest podlaczona do tej kratkinaiwewu kostka z 2 kabelkami czy to moze byc kosta do halogenu ?? no bo poco kosta wlozona w plastik od nawiewu ?? (zebysmy sie dobze zrozumieli sa 2 takie kratki wlotu powietrza polewej i po prawej) po prawej jeszcze nie suzkalem tej kostki bo nie mam za bardzo czasu a i jeszcze jedno pytanie dlaczego w golfie 3 sa 2 klaksony znaczy sie te syreny czy jak to nazwac mimo ze jest tylko 1 dzwiek po wcisnieciu klaksona ?? _ pozdrawiam



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » śr sie 02, 2006 10:43

Jezeli po lewej stronie kostak z dwoma kabelkami hmmm moze to czujnik temperatury ??zewn. jak masz wersje Gt to masz juz MFA ...

a wszytskie Gt ktore widzialem jak dotrad maja opjce z halogenami ( chyab ze im ukradli )

a jak chcesz montowac a niemasz przelaczniak ani nic to radzilbym cos pokombinowac bo kasa za to bedzi enie mala

przelacznik ( nowy okolo 200 zl uzywany okolo 100 ) ghhalogeny okolo 100 zl za sztuke plus picganiecie instalacji a jak maja ci swiecic te halogeny jak moje to szkoda kasy bo przynjamniej u mnie to badziew straszny mimo ze mam te soczewkowe halogeny czy jakies takie)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr sie 02, 2006 11:58

Żeby jakoś to wszystko podsumować.
Kosta halogenów jest taka sama jak do kierunków, więc jak masz coś takiego w kratce po stronie pasażera to poszukaj też po stronie kierowcy.

Samodzielny montaż to wcale nie taki duży wydatek, przewód można położyć samemu, ponieważ ciągniesz go tylko od wtyczki nad chłodnicą, włącznik jest faktycznie drogi,ale od czego jest Allegro.

Podobnie ma się sytuacja z halogenami, jak dobrze poszukasz to możesz kupić komplet za 130 pln. Ja jestem zwolennikiem oryginałów Hella a do DEPO nie mam jakoś przekonania.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sie 02, 2006 13:19

inek01 pisze:W sumie to w GT powinny byc fabrycznie halogeny. ale jesli mowisz, ze wlacznik bez tej opcji...
Nie wszystkie GT mialy fabryczna instalke..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 02, 2006 15:55

Na 5 golfów i 1 Vento, z tego 3 gorsze jak GL nie widziałem żadnego bez kabli do halogenów od włącznika do kostki nad chłodnicą, zawsze wystarczyła wymiana włącznika (lub dołożenie jakiegoś zwyczajnego w zaślepce na lewo od włącznika) i ciągnięcie kabli od kostki nad chłodnicą jak wyżej Rydzu opisał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

machu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt mar 29, 2005 21:37

Post autor: machu » śr sie 02, 2006 16:20

Mam na zbyciu praktycznie nowe halogeny Hella wraz z zaślepkami. Kupiłem do swojego golfa, ale jest to wersja meksykańka i te typowe halogeny nie pasują ,bo jest inne mocowanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości