[MK2] elektryczne szyby - działa/nie działa :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

[MK2] elektryczne szyby - działa/nie działa :)

Post autor: seba1976 » ndz lip 30, 2006 18:45

Witam i prosze o pomoc :)
1. W golfie mam elektryczne podnoszenia szyb i od kilku dni raz działają a raz nie. Nie wiem gdzie najpierw zaglądnąć. Bezpieczniki sprawdziłem i OK ale gdyby bezpiecznik szlag trafił to by wogóle szyby niew działały a tak jak chcą. Raz działają a drugi raz nie.
Gdzie szukac przyczyny. Czy za działanie podnośników odpowiada jakiś przekażnik ?
2. Tylna wycieraczka mi nawaliła, wymontowałem silniczek i u mnie na biurku po podłączeniau zasilania działa, nie mam zasilania na kabelkach dochodzących do silniczka w tylnej klapie. NIe sprawdzałem kabli w tym wężu gumowym. Ale wyciągnęłem przekaźnik nr 72 - 191 955 529 i przykładając napięcia 12V pomiędzy styki "L" i "31" powininna przyciągnąć cewka zestyki ale nic się nie dzieje więc podejżewam ze to jednak przekaźnik.
3. Gdzie moge sciągnąc aktualny cennik części do Golfa II do programu ETKA
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Sebastian
p.s. załączam zdjęcie mojej puszki przekaźników
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » ndz lip 30, 2006 18:58

rozbierz przyciski od podnoszenia szyb i wyczysc, lubia zasniedziec... :bajer: :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

przyciski

Post autor: seba1976 » ndz lip 30, 2006 20:27

raczej przeczyszczenie przyciskow odpada - wyczyszczone byly juz dawno.
To jest tak że raz wlacze stacyjke i odpale samochod i wszystko ok. drugi raz wlacze stacyjke i odpale silnik a tu szyby nie dzialaja.



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » ndz lip 30, 2006 20:42

jeżeli masz orginalne szyby to pod tylną kanapą masz sterowni do nich (z tego co pamiętam) zobacz czy tam wszystko jest ok bo zdarza się że jest tam problem z masą. Odnośnie tylniej wycieraczki to najczęściej przyczyną jest przełącznik wycieraczek (pod warunkiem żę instalacja pomiędzy nadwoziem i klapą jest ok). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » ndz lip 30, 2006 20:51

Co do przekaźnika wycieraczki to jak masz możliwość do podmień na chwilę z kimś i będziesz wiedział, ale skoro nie działa to najprawdopodobniej do wymiany...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

awarie :)

Post autor: seba1976 » ndz lip 30, 2006 21:43

1. szyby elektryczne mam oryginalne - sprawdzę jutro czy rzeczywiście to ten sterownik pod tylną kanapą :)
- usterka ta wystąpiła 2 dni temu i trwa do dzisiaj - brachol wiózł z tyłu trzech kumpli i nie wiem co wyprawiali - może oni to rozwalili :) hehe
2. w sprawie przekażnika to podmieniłem go z innego golfa i jest to samo, ciekawe ze jak wpiąłem go w temtego golfa to wycieraczka tylna tam działała, już ic nie rozumiem :(

Opiołem tą gumową rurkę prowadzącą kable z nadwozia do klapy i rzeczywiście 3 kable maja popękana izolację ale nie są poprzerywane.
Wezmę chyba i wytnete kable od strony nadwoxia i klapu wsztukuję nowe przewody i zobaczę czy to pomoże :)
Seba

p.s.
skąd wziąść cennik części do ETK'i



Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » ndz lip 30, 2006 22:59

zrób tak jak napisał macientyvw one lubią szybko zachodzić czarnym pyłem na stykach po przeczyszczeniu. u mnie był ten sam problem jak wyczyściłem to szybko usterka wracała wysmaruj styki wazeliną techniczną i problem będziesz miał z głowy


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn lip 31, 2006 07:14

seba1976 pisze:w sprawie przekażnika to podmieniłem go z innego golfa i jest to samo, ciekawe ze jak wpiąłem go w temtego golfa to wycieraczka tylna tam działała, już ic nie rozumiem

Opiołem tą gumową rurkę prowadzącą kable z nadwozia do klapy i rzeczywiście 3 kable maja popękana izolację ale nie są poprzerywane.
Wezmę chyba i wytnete kable od strony nadwoxia i klapu wsztukuję nowe przewody i zobaczę czy to pomoże
Dokładnie tak zrób i podejrzewam że to będzie to. W sumie podobno to jest bardzo częste że te kable pękają...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Ghostt » pn lip 31, 2006 11:28

Witam
pdejrzewam ze musisz zajzec do drzwi rozebrac je na 80% zasniedzialy wtyki zlonczka przy silniku szyby .Przerabialem to samo raz dzialayly raz nie rozebralem wszytkie przyciski na konsoli bezpieczniki a na koncu drzwi i tam byl problem
po zimie skroplila sie woda w zloncze wszystko zasniedzialo i szyby wariowaly raz sie zamykalo raz nie . jak otwieralem drzwi to otwierala sie szyba . A w koncy spalis sie silnik>>>nie kupowalem tylko przewinolem wirnik 30zl i wlozylem bez wyciagania calego mechanizmy i wszystko smiga :-)



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pn lip 31, 2006 12:01

sprawdz przyciski bo to czesta usterka lub przekaznik siada



seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

szyby i wycieraczka

Post autor: seba1976 » wt sie 01, 2006 18:57

1. wycieraczka tylna - silnik sprawdzony i działa, kable pomiędzy klapą i buda wymienione (wstawiłem taka łatę ok 10 cm i polutowałem) i nadal nie ma napięcie pomiędzy brązowym i szarym przewodem - te idą do silnika ?
gdzie jeszcze sprawdzać ?

2. z szybami to nie jest tak że wariują, otwierają sie i zamykają. One po prostu raz działają a drugi nie i mam na myśli wszystkie naraz.
Przełączniki do szyb wszystkie były jakieś 1,5 miesiąca temy rozebrane i przeczyszczone. A usterka jest od dokładnie 4 dni i nic wielkiego sie nie wydarzyło co by mogło wskazywać na coś.
Patrząc na schemat podłączeń szyb elektrycznych z "porad" ciekawi mnie gdzie idzie i jest podłączony przewód masowy - ten brązowy bo widzę żę tylko on zamyka obwód sterowania elektryką ?
Czy może ktoś to wie ?
I jak sie względnie normalnie dostać do środkowej konsoli gdyz kable od elektryko szyb sa krótkie i nie da sie wyciągnąć zabardzo na wieszch gniazd od przełączników szyb ?
Pozdrawiam
Seba



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt sie 01, 2006 22:57

seba1976 pisze:Przełączniki do szyb wszystkie były jakieś 1,5 miesiąca temy rozebrane i przeczyszczone. A usterka jest od dokładnie 4 dni i nic wielkiego sie nie wydarzyło co by mogło wskazywać na coś.
zrob tak jak mowia koledzy to jest czesta przypadlosc i wg mnie masz te styki w srodku pokryte takim czarnym nalotem jak dla mnie przeczysc je jeszcze raz zobaczysz to bedzie to wystarczy ze przytrzymasz dluzej na zamykaniu lub otwieraniu i sie przypalaja :bigok:

w mk2 zalezy od rodzaju konsoli np w automacie sciagasz ta pokrywe z literkami tam jest ona na zatrzaskach i na jednej srubce krzyzak tak samo masz po bokach dwie srubki jedna po lewej druga po prawej stronie tez krzyzaki odkrecasz i delikatnie pociagasz do siebie lub dla leniwych wersja wyciagniecie zaslepek obok przyciskow sterowania elektrycznych szyb i pociagniecie delikatne za kabelki wtedy przyciski wychodza na zewnatrz pozdro
milej zabawy

jak znajde podesle schemat


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
artulo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 13, 2006 22:06
Lokalizacja: lubin
Kontakt:

Post autor: artulo » pt sie 04, 2006 17:36

Jeżeli chodzi o szyby to miałem podobną usterkę czasami działały a czasami nie jak nie działały to otworzyłem drzwi, zamknąłem i działały a przyczyną był pęknięty bolczyk we wtyku jak otworzysz drzwi to elektryka leci w takiej gumowej osłonie, ściągnąłem ją od strony samochodu i odpiąłem ten wtyk jest tam dużo bardzo delikatnych (ze starości (mam rok 94)) bolczyków i jeden z nich był złamany i po odpięciu tego wtyku został w otworze przy samochodzie i w zależności jak się trzasło drzwiami to łączyło albo nie. Radzę sprawdzić jak jeszcze nie doszedłeś co to. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 04, 2006 18:24

seba1976 pisze:ale gdyby bezpiecznik szlag trafił to by wogóle szyby niew działały a tak jak chcą
tylko że za szyby odpowiadają dwa bezpieczniki. Drugi jest nad przekaźnikami taki termiczny jakiś zielony, spróbuj tam wsadzić na chwilkę jakiś zwykły za pośrednictwem kawałków drutu i sprawdź.
Jeśli wszystkie szyby na raz przestaja działać to włączniki możesz sobie darować, to na pewno nie one. To musi być kwestia zasilania plusem (są dwa plusy), lub braku masy ale nie na skutek przerwy w okablowaniu drzwi tylko za skrzynką bezpieczników i przekaźników, ewentualnie kwestia połączenia pomiędzy wyłącznikami drzwiowymi (tymi co powodują zapalanie lampki po otwarciu) a układem szyb. Sporo do sprawdzenia, zacznij od zielonego bezpiecznika.

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 6:30 pm ]
Masa jes koło słupka na lewo od skrzynki, taki pierścień z wtykami.

Aha, póki nie bedziesz pewny co jest grane to czasem nie zmieniaj "na stałe" tego zielonego bezpiecznika termicznego na zwykły. On działa jak jest układ przeciążony tzn rozłącza prąd a potem jak ostygnie załącza z powrotem. Więc jeśli po podpięciu zwykłego na próbę wszystko zadziała to musisz szukać takiego termicznego nowego.
Ostatnio zmieniony pt sie 04, 2006 20:38 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 217 gości