[mk2] hmmm znowu ten je........ golf:/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[mk2] hmmm znowu ten je........ golf:/

Post autor: shootm4n » pn lip 31, 2006 21:36

juz niemam sily do tego zloma :/ wszystko bylo w porzadeczku gdy nagle zacza cholernie kopcic bialym dymem z rury co to moze byc?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn lip 31, 2006 21:49

Rozumiem,ze silnik pracuje normalnie? (przynajmniej w miarę? )Wykręć świece i porównaj ich kolor.Sprawdź czy ubywa płynu chłodniczego.Jeżeli tak,to może byc walnięta uszczelka głowicy,ale wtedy zaraz po zapaleniu powinny sie ze zbiorniczka wydobywać bąbelki.Jeżeli nie, to (tylko niewiem czy w 1,8 jest ) może cieknie płyn przez uszczelkę podgrzewanego kolektora ssącego?Hmmm?



Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » pn lip 31, 2006 21:54

stonefree pisze:Jeżeli nie, to (tylko niewiem czy w 1,8 jest ) może cieknie płyn przez uszczelkę podgrzewanego kolektora ssącego?Hmmm?


[ Dodano: 31 Lip 2006 21:55 ]
tak silnik pracuje normalnie plynu nie ubywa a to niewiem czy jest umnie :/ nawet niewiem gdzie to jest:/

[ Dodano: 31 Lip 2006 21:59 ]
a jesli tak sie dzieje a silnik pracuje rowno moge tak jechac czy cos sie stanie? chce tylko dojechac do warsztatu ale niewiem czy nie spierpapier czegos wiecej:/


BUmtarara terefere

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lip 31, 2006 23:45

Dojedziesz do mechanika spokojnie. Może zatankowałeś lipne paliwo ??



Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » wt sie 01, 2006 01:43

hmmm paliwo hmmmm nie sadze(ale faktycznie 3 minuty wczesniej tankowalem) tankuje tam zawsze i do golfa i do malucha a pozatym nie sadze zeby az tak bardzo kopcil rozumie jakis tam bialy dymek ale on kopci bardzo mocno a stalo to sie po porzadnym przygazowaniu ale nie sadze zeby to byla uszczelka pod glowica ( byla wymieniana) pozatym pali normalnie i na obroty wchodzi elegancko


BUmtarara terefere

dawidm59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 11:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dawidm59 » wt sie 01, 2006 06:42

Ja miałem taki problem na samym początku jak kupiłem golfa II. Jak sie okazało nie spalał całej benzyny. Znajomy poradził mi bym wymienił świece no i pomogło nie ma już białego dymy. Ale ja na wszelki wypadek wymieniłem również przewody ww.


dawidm59

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt sie 01, 2006 12:38

shootm4n pisze:hmmm paliwo hmmmm nie sadze(ale faktycznie 3 minuty wczesniej tankowalem) tankuje tam zawsze i do golfa i do malucha a pozatym nie sadze zeby az tak bardzo kopcil rozumie jakis tam bialy dymek ale on kopci bardzo mocno a stalo to sie po porzadnym przygazowaniu ale nie sadze zeby to byla uszczelka pod glowica ( byla wymieniana) pozatym pali normalnie i na obroty wchodzi elegancko
Mogła uszczelka być źle dociśnięta lub krzywa głowica jest. Zazwyczaj jak tak się dzieje po przegazowaniu to uszczelke trafia.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt sie 01, 2006 13:00

Nawiązując do tego co Taz - była wymieniana uszczelka. A planowanie głowicy było zrobione? Jeśli nie, to często uszczelki szlag trafia nagle, po przejechaniu 1000-5000 km (tj. po utwardzeniu uszczelki), przy pierwszym większym obciążeniu silnika - puszcza w miejscu największego zagłębienia dolnej powierzchni głowicy, gdzie docisk głowicy do kadłuba jest najmniejszy.



greg

Post autor: greg » wt sie 01, 2006 13:01

TAZ pisze:Mogła uszczelka być źle dociśnięta lub krzywa głowica jest. Zazwyczaj jak tak się dzieje po przegazowaniu to uszczelke trafia
ale w takim przypadku miałby ubytek płynu + słodkawy zapach spalin



Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » wt sie 01, 2006 15:54

czyś pisze:A planowanie głowicy było zrobione?
tak bylo zrobione
greg pisze:ale w takim przypadku miałby ubytek płynu
niema ubytku poziom ten sam nadal
greg pisze:słodkawy zapach spalin
hmmmmm raczej nie przynajmniej ja nie czuje no ale nic czekam na kumpla z lublinem i choluje na warsztat i chyba bedzie remoncik moze ktos wie ile moze to kosztowac mniejwiecej zebym wiedzial na ile sie szykowac:/


BUmtarara terefere

greg

Post autor: greg » wt sie 01, 2006 16:34

shootm4n, najpierw weź no podjedź do warsztatu lub jakiegoś serwisu i niech za 20zł zrobią test płynu chłodniczego na obecność spalin.

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 4:34 pm ]
potem profilaktycznie wyciągnij paliwo ze zbiornika i zalej np 98 - ja tankuje n a BP - nigdy nie miałem problemu co nie znaczy że nie moze im kiedyś dostawca podmienić...



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt sie 01, 2006 17:27

ale kolego shootm4n jeśli nie ubywa ci płynu chłodniczego to nie będzie też żadnego remontu silnika. Jedyne co mi przychodzi na myśl to zła wacha albo świece/kable
pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Steve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 27, 2005 20:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Steve » wt sie 01, 2006 19:10

koonrad pisze:albo świece/kable

to wtedy paliłby na 3 gary i niedopalałby paliwka a kolega (autor tematu) mówi że samochód pracuje równo



Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » wt sie 01, 2006 22:21

dziekuje wam wszystkim za odpowiedz ale juz gofer jest w warsztacie i zobaczymy co bedzie napisze co i jak w moim zlomem:D pozdrawiam


BUmtarara terefere

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości