dziwne gwizdy w MK III !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » śr lut 02, 2005 23:43

Nie chcę być upierdliwy, ale może ktoś zna rozwiązanie naszych problemów?

Będę niezmiernie dźwięczny! :crazy:



Zola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 07, 2005 09:33

Post autor: Zola » wt lut 08, 2005 15:34

też mam ten problem, tylko u mnie prawdopodobnie miałczy pasek od pompy wspomagania. Jak jest zimno i/lub jak skręce kołami do maxa i przytrzymam w tej pozycji.



peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » śr lut 09, 2005 11:06

przy max. skrecie kół piszczy pompa wspomagania, tego jestem pewien

a co do "miauczenia": teraz, przy dużym mrozie ten dzwięk jest bardzo przeciągły i trwa dłużej

*#cenzura#*, cholera skąd on może dobiegać i na razie nie mam koncepcji :(

staram się też obserwować przy jakich obrotach silnika pojawia sie ten dzwięk i kiedy byłem przekonany, ze dopiero powyżej 2000, to on zawył skubaniec wcześniej :D

może znajdzie sie jakiś oświecony, który spróbuje wyjaśnić pochodzenie "miauczenia"



wadolek

DZIWNE MIAUCZENIE mam dla Was b.dobra wiadomosc !!!

Post autor: wadolek » pt lut 11, 2005 12:50

Otoz mam 100 % pewnosc ze jest to piszczenie wydawane przez SILNIK REGULACJI REFLEKTORA! Tak jak Wy dlugo nad tym pracowalem bo ciezko to zlokalizowac ale to napewno to.Musicie wyjac to ustrojstwo z lampy ,zdjac plastikowa obudowe( jest rozbieralna) nastepnie zdjac plytke drukowana (lekko schodzi) i macie dostep do silniczka. Przesmarujcie silniczek i gotowe,problem MIALCZENIA zamkniety . :grin: :grin: MAM PROSBE POTRZEBUJE GLOWNA ZEBATKE SILNICZKA SZYBERDACHU I POMOCY W NAPRAWIE SZYBERDACHU. Z GORY DZIEKI :-)



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt lut 11, 2005 13:30

Witam. Ja wlasnie wymienilem wszystkie paski (rozrząd, od alternatora, i wspomagania) i ........ wlaśnie zaczęło mi piszczeć !!!!! A przed wymiana nie piszczało wieć wydaje mie sie ze to na pewno któryś z pasków. Oczywiści z rozrządu odpada, z alternatora też chyba bo to nie klinowy tylko zębaty. Pozostaje tylko od wspomagania. Ten pasek nie ma zębów i chyba te dzwięki to od niego. Ale tak czy inaczej muszę to jeszcze poobserwować bo zaczol piszczec mi dzisiaj rano heheheh.



peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » pt lut 11, 2005 15:05

silnczek regulacji reflektora???

to nie trzyma się kupy... przecież dzwięk pojawia się, kiedy ten silniczek nie pracuje, więc skąd pomysł, ze to właśnie jest przyczyna?

ja stawiałbym bardziej na jakąś hydraulikę...



wadolek

Post autor: wadolek » sob lut 12, 2005 10:15

ale wlasnie ten silnikczek pracuje nawet gdy nie ustawiasz swiatla .Sprawdz a sie przekonasz :grin: :grin:



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » sob lut 12, 2005 18:35

Muszę to sprawdzić, ale aż mi się nie chce wierzyć, że właśnie ten silniczek zaczyna dawać o sobie przy ściśle określonej prędkości. U mnie to jest około 60 km/h... Dlaczego właśnie wtedy??? :hmm:



wadolek

Post autor: wadolek » sob lut 12, 2005 19:20

a zrob tak uruchom auto posluchaj czy zamialczy ale nie wlaczaj swiatel a potem zrob to samo ze swiatlami jak zawyje to napewno to .Jak spr. to daj znac.



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » sob lut 12, 2005 21:32

to musialbym jechac bez wlaczonych swiatel. zrobie wiec tak: jak mi zacznie mialczec (a trwa to z 5-10 sek.) to szybko wylacze swiatla. jak przestanie, to wniosek jest jeden....



tomecki

Post autor: tomecki » ndz lut 13, 2005 21:46

Ja jestem za paskiem od pompy wspomagania. W moim aucie nie ma po prostu czegos takiego jak regulacja reflektorow wiec poniewaz zaczalem ten temat to chyba czas najwyzszy oficjalnie go zakonczyc wiekopomnym stwierdzeniem o jeczaco-gwizdzacym pasku od pompy wspomagania! :D



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pn lut 14, 2005 13:34

Zatem u mnie cos innego gwizdze: nie mam wspomagania. :grin:



Remo

Post autor: Remo » wt lut 15, 2005 17:57

Mam to samo w GIII 1,4 60KM. Powiem wam, że ja bym sie skłaniał w kierunku pompy wody albo pompy oleju. Identyczny obiaw pamiętam z przed 10lat miałem we Fiacie 125P, a tam przecież nie było ani alternatora Valeo, ani tym bardziej regulatora wysokości reflektorów :grin: , naciąg pasków odpada bo rozrząd miałem niedawno robiony (efekt nie zniknął po naprawie) a pasek alternatora naciągałem.
W sumie ten gwizd trwa chwile i nie jest uciążliwy, ale to nurtujące zjawisko :hmm:



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » wt lut 15, 2005 18:12

Ja tez uważam, że to coś około pompy wody lub oleju. Kto wie, gdzie te pompy są? Z lewej, czy prawej strony silnika? Ja, siedząc za kółkiem słyszę ten dźwięk z lewej strony.

Żeby było weselej teraz, gdy temperatura za oknem koło 0 stopni to przestało miauczeć.

:bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości