Jakie amortyzatory na tył do MK II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dejmien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 21, 2006 21:12
Lokalizacja: Przysucha
Kontakt:

Jakie amortyzatory na tył do MK II

Post autor: dejmien » ndz lip 30, 2006 22:09

Witam!
Mam problem bo nie wiem jakie amorki wybrać na tył do mojego golfika . Czy lepsze są amortyzatory gazowe czy olejowe , chodzi mi o wytrzymałość bo bardzo dużo jeżdże po dołach i muszą być w miare wytrzymałe miałem delphi olejowe ale wytrzymały 3 miechy . Jakie firmy są dobre i w miare tanie ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 30, 2006 23:02

To zależy ile kasy chcesz wydać, a na forum było 1000 razy o amorkach. Z najtańszych i jeszcze niezłych: może brazylijskie Cofapy. Mam już rok z tyłu i po 25 tysiącach nie czuję pogorszenia właściwości.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » ndz lip 30, 2006 23:22

SACHS SACHS!!!!olejowe;))))) mój ojciec ma w passacie b3 olejowe sachsy na tyle i auto na wybojach...dziurach,wzniesieniach płynie jak po stole;)))POEZJA:) :D :D :bigok:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lip 31, 2006 07:14

Lepsze są gazowe- lepiej tumią a tym samym są bezpieczniejsze. Wada- cena.Co do firmy to Kayaba, Sasch. Raczej nie są polecane Monroe.

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 07:15 ]
Wejdź na giełdę forumową do działu "Sprzedam" Jest tam forumowicz który handluje amorami. Doradzi, no i cena być może będzie rozsądna.



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn lip 31, 2006 07:16

bodzio_j pisze:Raczej nie są polecane Monroe.
Ja mam MONROE olejowe na przedzie i tyle, śmigam i nie narzekam... :bigok:


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn lip 31, 2006 12:07

bodzio_j pisze:Lepsze są gazowe- lepiej tumią a tym samym są bezpieczniejsze. Wada- cena.Co do firmy to Kayaba, Sasch. Raczej nie są polecane Monroe.

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 07:15 ]
Wejdź na giełdę forumową do działu "Sprzedam" Jest tam forumowicz który handluje amorami. Doradzi, no i cena być może będzie rozsądna.
wg mnie gazowe do tak lekkiego samochodu będą za twarde... :satan:



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pn lip 31, 2006 19:01

Dzisiaj odebralem gazowki KYB ,148zl/szt to bardzo dobra firma,choc jeszcze ich nie zakladalem bo czekam na kase na mechanika,ale mysle ze jesli w obnizonym o 40mm Golfie wytrzymaja to i na dolach dadza rade :bigok:

[ Dodano: 31 Lip 2006 19:03 ]
Z przodu smigaja gazowe AL-KO nie znalem wczesniej ale nie narzekam,extra sie wchodzi w zakrety,byle z glowa bo z poslizgu to one nie wyciagna :bigok:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt sie 01, 2006 10:09

Leon_Wechtel pisze:Dzisiaj odebralem gazowki KYB ,148zl/szt to bardzo dobra firma,choc jeszcze ich nie zakladalem bo czekam na kase na mechanika,ale mysle ze jesli w obnizonym o 40mm Golfie wytrzymaja to i na dolach dadza rade :bigok:

[ Dodano: 31 Lip 2006 19:03 ]
Z przodu smigaja gazowe AL-KO nie znalem wczesniej ale nie narzekam,extra sie wchodzi w zakrety,byle z glowa bo z poslizgu to one nie wyciagna :bigok:
Szkoda kasy dawać na wymianę. Z godzinka roboty na 2 szt nawet bez garażu.

Klucz 16, 17 (najlepiej oczkowa wygięta) jakiś mały kluczyk 5-5,5 albo jakiś skręcany do podtrzymania tłoczka.

No jak już się wymienia amorek to warto wymienić gumy w kielichach (groszowe sprawy). Nowe odbojniki i gumy między tależ a sprężynę też można zobaczyć w jakim są stanie i ewentualnie wymienić.

Jedynie z czym może być problem przy wymianie to z tulejką na tłoczku bo może być zapieczona.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości