wentylator chłodnicy mk II 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

wentylator chłodnicy mk II 1.3

Post autor: krzysiek77 » ndz lip 30, 2006 11:41

witam mam problem z temperaturą silnika.mianowicie chodzi o to że wskaźnik pokazuje ponad polowę,bez względu czy jadę po mieście czy w trasie.bywa też że jadąc okolo 90km/h potrafi się załączać wentylator.w mieście chodzi prawie non stop.czy coś jest nie tak?jak tak to co. :grrr:

dzięki za pomoc.acha golf 1.3 MH



Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » ndz lip 30, 2006 12:16

pewnie termostat nie działa



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lip 30, 2006 13:11

U mnie to samo i sie nie przejmuje, bo wiekszosc vw tak ma ;) Mechanior tez tak mowil. Zreszta w takie upalne dni wentylator musi sie zalaczyc... :) U mnie wskazowka zawsze jest ponad polowa...

[ Dodano: Nie Lip 30, 2006 13:12 ]
karol450 pisze:pewnie termostat nie działa
Jakby termostat nie dzialal to wydaje mi sie, ze wskazowka powinna wskazywac niska temperatura i auto powinno wiecej palic...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz lip 30, 2006 13:12

Moze to byc wina termostatu ale jak bym radził sprawdzic czujnik tempreatury mozliwe to on daje przekłamania i z tego powdu wystepuja takie objawy.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » ndz lip 30, 2006 13:15

ja bym sprawdzil czujnik w chlodnicy sterujacy wentylatorem, oraz sprawdzil termostat



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » ndz lip 30, 2006 13:16

karol450 pisze:pewnie termostat nie działa
moze i tak ale watpie bo jak by trermostat padl to by sie zadko wlaczal wentylator (zamkniety duzy obieg - na chlodnice)
zobacz czy nagrzewnica dziala poprawnie na wolnych obrotach
- u mnie latem kiedys tez sie osro grzal i mialem zapchany zaworek na wezu do nagrzewnicy (taki zeby sie woda nie cofala) jak go zamienilem na kawalek rurki to jest ok
- u kolegi padl korek na zbiorniczku (nie trzymal cisnienia) i czesto sie gotowala woda
- a moze cos z plynem w ukladzie (kiedy przesadzilem z koncentratem i zrobilem za mocny i zagotowala sie woda cc 700 i szlak trafil uszczelke pod glowica)?
jak chcesz to sprawdz termostat (raczej jest dobry) na zimnym silniku ( tak po ok 2~3 min) zobacz na roznice temp miedzy dwoma wezami chlodnicy (gorny cieply dolny zimny) a pozniej jak sie nagrzeje i otworzy termostat powinny byc dwa gorace

[ Dodano: Nie Lip 30, 2006 13:18 ]
Atomic10 pisze:radził sprawdzic czujnik tempreatury mozliwe to on daje przekłamania i z tego powdu wystepuja takie objawy.
cujnik do deski wskazuje tylko temp a wentylator zalacza czujnik w chlodnicy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 30, 2006 13:29

emgrala pisze:zamkniety duzy obieg
otwarty
krzysiek77 pisze:załączać wentylator.w mieście chodzi prawie non stop
to może być norma przy upałach. Zacząłbym od sprawdzenia rzeczywistej teperatury płynu, bo być może tylko czujnik od wskaźnika szwankuje, dopiero potem martwiłbym się dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lip 30, 2006 16:54

Na dobra sprawe skoro nie miga kontrolka od temperatury to po co sie przejmowac? :okej:


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości